Agrotehnika u šećernoj repi

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.334
Lokacija
Golubinci
Mislim da bi bilo zanimljivo da se otvori ova tema jer ova kultura-kraljica polja to i traži. Ja lično zaoravam oko 500 kg 8.24.16 po ha oranje duboko oko 35 cm rano zatvaranje zimske brazde predsetvena priprema istog dana kada se i seje a azotno đubrivo AN u količini od 400 kg po ha pred međuredno kultiviranje -špartanje, prskanje od širokolisnatih korova se vršim isklučivo uveče i delim ga na tri dela a od uskolisnih jednom ili dvaput u zavisnosti od potrebe. :ppozdrav:
 
mica967 je napisao(la):
Mislim da bi bilo zanimljivo da se otvori ova tema jer ova kultura-kraljica polja to i traži. Ja lično zaoravam oko 500 kg 8.24.16 po ha oranje duboko oko 35 cm rano zatvaranje zimske brazde predsetvena priprema istog dana kada se i seje a azotno đubrivo AN u količini od 400 kg po ha pred međuredno kultiviranje -špartanje, prskanje od širokolisnatih korova se vršim isklučivo uveče i delim ga na tri dela a od uskolisnih jednom ili dvaput u zavisnosti od potrebe. :ppozdrav:
I jos kad bi stavio rok vadjenja od 01.09. do 01.10. bilo bi najbolje... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Roberte ja repu ugovaram sa Sentom a do 2008 godine sam radio sa Sunokom i kako sam ranije napominjao sa njima imam izuzetno loša iskustva, tako da je ta tvoja konstatacija da sam ja nečiji čovek izuzetno smešna.Jedan deo repe ću odraditi u sopstvenoj režiji a ostalo sa Sentom.Ovu temu sam pokrenuo da razmenemo iskustva u agrotehnici jer samo sa povećanjem prinosa naših proizvoda možemo opstati. :ppozdrav:
 
j...s prinos ako nece da ti plate proizvod po dobroj ceni kad god rodi oni dole cena :nono: ::lose::
 
Koje NPK đubrivo koristiti u proleće na parcelama gde nije zaorano a planira se setva šećerne repe, kakva su vaša iskustva. :ppozdrav:
 
Bavanistanac je napisao(la):
Najbolje je za prolec eurofertil francusko tako bar kazu,a cena je oko 3500 din 50kg
Jeste , da i ja ponovim da barem tako oni iz EuroFertila tako kazu , da njihovo NPK djubrivo ima biostimulatore koji pomazu brzem razlaganju pri upotrebi u prolece , a i formulacije su im skroz drugacije od nasih , ima ja mislim nesto vise o tim djubrivima u temi :"NPK djubrivo koje se brzo razlaze" ... :cao: :cao:
 
Danas poručeno đubrivo Yara Mila 7-12-25+S+Mg+Zn za one površine koje će biti zasejane repom a jesenas nije zaorano NPK đubrivo. :ppozdrav:
 
miroslav k je napisao(la):
@mica967
a da nisi pogresno napisao, umesto 8:24:16 mozda 8:16:24 ?
jer repa vise trazi kaliuma od fosfora :cao:
Imenjače jasam dobro napisao Yara Mila 7-12-25+S+Mg+Zn Kalijumom bogato kompleksno đubrivo sa mikroelementima.Cena ovog đubriva je 545 e/t po srednjem kursu, a ide ga manje od uobičajenog NPK đubriva 30% stim što je ono pristupačnije za usvajanje u proleće od standardnih. :cao:
 
Mića967 je napisao(la):
Mislim da bi bilo zanimljivo da se otvori ova tema jer ova kultura-kraljica polja to i traži. Ja lično zaoravam oko 500 kg 8.24.16 po ha oranje duboko oko 35 cm rano zatvaranje zimske brazde predsetvena priprema istog dana kada se i seje a azotno đubrivo AN u količini od 400 kg po ha pred međuredno kultiviranje -špartanje, prskanje od širokolisnatih korova se vršim isklučivo uveče i delim ga na tri dela a od uskolisnih jednom ili dvaput u zavisnosti od potrebe. :ppozdrav:
mislio sam na ovo
 
Imenjače izvini tu sam pogrešio zaorao sam prvobitno 8 16 24 jesenas a pošto pojačavam repu kada vreme dozvoli rasturiću gore navedeno Yara Mila :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1299074107[/time]
_________________________________________________
Jugos je napisao(la):
Mica kolko sejes po jutru to Yara djubrivo?
Negde oko 150kg. :cao:
Post je spojen: [time]1299099369[/time]
_________________________________________________
IMT-550 je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
Mislim da bi bilo zanimljivo da se otvori ova tema jer ova kultura-kraljica polja to i traži. Ja lično zaoravam oko 500 kg 8.16.24 po ha oranje duboko oko 35 cm rano zatvaranje zimske brazde predsetvena priprema istog dana kada se i seje a azotno đubrivo AN u količini od 400 kg po ha pred međuredno kultiviranje -špartanje, prskanje od širokolisnatih korova se vršim isklučivo uveče i delim ga na tri dela a od uskolisnih jednom ili dvaput u zavisnosti od potrebe. :ppozdrav:
I jos kad bi stavio rok vadjenja od 01.09. do 01.10. bilo bi najbolje... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Da li je imao neko od vas reparosa iskustva sa KCL ruskim djubrivom, koliko sam ja cuo ima 60 posto kalijuma ako sam pogresio ispravite me. :ppozdrav:
 
Prvo pitanje, da li imate urađenu analizu zemljista? Drugo da li zaista mislite da je sunokova tehnologija proizvodnje dobra? Treće da li znate da su naša zemljišta izuzetno bogata kalijumom i da je dovoljno unositi ih kroz kompleksna đubriva?
Moja preporuka zaboravite KCl, jedino ako vam je parcela bas deficitarna Kalijumom ili ako možete da ga nabavite bas jeftino i onda u količinama oko 100-150 kg po ha.
Kuci proizvodimo repu bez grama kalijuma i nismo imali neke razlike u sadrzaju sećera u odnosu na prosek u vojvodini.
 
Koje preparate koristite u Šećernoj repi za susbijanje širokolisnih i uskolisnih korova. Prvo tretiranje od širokolisnih korova sam obavio 20.04. sa sledećom konbinacijom Betanal AM-11 1 lit./ h i APEX 30 gr/h uz dodatak okvašivača Trend 0,05 % na utrošenu količinu vode. Drugo tretiranje sam obavio 29.04. Betanal AM -11 1 lit/h, APEX 35 gr/h + Trend 0,05 % i Goltix 1 lit./h.
 
Nazad
Vrh