Uzgoj glista - lumbrikultura

Zanima me gde bih mogao da kupim leglo kalifornijskih glisti?
 
Dali ste koristili humus prilikom sadnje voca i vinove loze?Kakvi su efekti?Dali loza ranije stupi na rod?Imam nekoliko krusaka ,nikako da pocnu da bujaju ,da rastu ,ako ovako nastave nikadas nece poceti da radjaju ,iako je oko njih i okopano i zaliveno.Sta mislite ,dali ce se konacno probuditi ako im stavim glistenjaka ?
 
pozdrav kolegama po glistama ,
izgleda da su kalifornijske gliste i humus-glistenjak, kao najbolje prirodno organsko đubrivo otišle u istoriju ?
 
Pozdrav drugari , ima li neko objasnjenje ili savet
imam mali glistenjak i primetio sam u zadnjih nekoliko dana da poneke gliste ostaju na povrsini osuse se i uginu . Nista nisam menjao , dirao niti dodavao neuobicajeno sto ne cinim vec mesecima ?
hvala unapred
 
prilikom sadnje i presadjivanja OBAVEZNO staviti humus glistenjak . Primanje biljke je 100 - procentno i mnogo bolje napreduju u odnosu na one biljke bez glistenjaka ( iz iskustva u sadnji leske i kupine )
Може ли глистењак да буде одмах на коријењу посађене воћке? Прве године ми воћке споро расту док не стигну до стајског ђубрета друге године.
 
može glistenjak biti na samom korenu bez bojazni da će doći do nekog oštećenja . Kao što sam predhodno napisao , sadnja biljaka sa upotrebom glistenjaka dovodi do 100-procentnog primanja biljaka naravno da biljka koja se presađuje nije u totalno lošem stanju.

- - - - - - - - - -

prirodno je da kalifornijska glista beži od svetla . može se desiti, ako je glistarnik mnogo mali ,da gliste preko noći pokušaju pobeći.ujutru ih sunce stigne , pa još ako su na nekoj suvljoj podlozi ne mogu pobeći i tu im je kraj. Ako se na površini nađu istegnute , mlitave-kao da ih je neko zgnječio onda je problem u ishrani ili prevelikoj vlažnosti.
 
Da li se neko bavi proizvodnjom glistenjaka u radijusu od 100-ak km od Leskovca i Niša? Planiram neki zasad na jesen/proleće pa me zanima nešto veća količina.
 
Pozdrav ljudi, da li mogu da kupim u ribolovackoj radnji gliste i da ih pustim u gomilu govedjeg stajnjaka(ogrdajen bazen sa čvrstim stajnjakom iz stale), pa da one to prersdjuju koliko god, čisto za mene?
Vidim da svi imate namenske glistenjake
 
Pozdrav ljudi, da li mogu da kupim u ribolovackoj radnji gliste i da ih pustim u gomilu govedjeg stajnjaka(ogrdajen bazen sa čvrstim stajnjakom iz stale), pa da one to prersdjuju koliko god, čisto za mene?
Vidim da svi imate namenske glistenjake
mozes naravno, samo pazi da je ocedno dole a i da ne moze uci krtica odole da ih ne pojede
 
Nazad
Vrh