Nabavka repromaterijala na paritet ili keš

mica967 je napisao(la):
Boki misliš na poljoprivredni kratkoročni kredit, pitanje samo kada će ove godine krenuti popslovne banke sa njima. :ppozdrav:
Da na poljoprivredni kratkorocni kredit, jos kad bi imao dva gazdinstva jedan bi podigao u jesen jedan u prolece... Treba iskoristiti sve sto drzava daje...
 
Znam čoveka koji je uzeo 900000 din u oktobru ili novembru ima da vrati za 12 meseci 945000, toje neki subvencionisani klratkoročni kredit i to jee maxsimum koji možeš da podigneš.
Euro je od tada skočio 2-3 din ,inflacija koju prognoziraju oko10% itd....da li ima računa?
 
Minimum je bilo 300000 din a max je bilo 900000 din, ja mislim da trenutno nema povoljnje sem ako imas kes to je onda jos bolje...
 
To je odlicna kamata za nase uslove. Da oroci te pare u banku dobice oko 14% kamate na godinu dana. Tako da nije pogresio sigurno.
 
Kratkoročni poljop. kredit je isplativiji nego ići sa svojim kešom, samo ako ga bude na vreme koliko se sećam prošle godine je kasnio za prolećnu setvu :ppozdrav:
 
talianu je napisao(la):
Znam čoveka koji je uzeo 900000 din u oktobru ili novembru ima da vrati za 12 meseci 945000, toje neki subvencionisani klratkoročni kredit i to jee maxsimum koji možeš da podigneš.
Euro je od tada skočio 2-3 din ,inflacija koju prognoziraju oko10% itd....da li ima računa?

Jedan sam od tih ::namigivanje::
 
Nije. Vezan je za dinar, sto je odlicno. Povoljniji kredit se moze uzeti samo na zapadu i to hipotekarni, naravno indeksiran u CHF ili EURO.
 
I ja uzimam kredit za repromaterijal, ispada da je sada repromaterijal jeftiniji nego proletos ::svaka cast:: znaci uzmem profakture, nosim u banku i uzmem kredu sa 5%kamate na ceo iznos. Proletos je euro bio negde 94 pa racunajte :ppozdrav: pojela inflacija kamatu i u plusu sam ::svaka cast::
 
E recite vi meni sledeće:ako bih uzeo kratkoročni kredit na 12 meseci za kupovinu repromaterijala dali bi mi to smetalo kod povraćaja za kupljene mašine?
 
Nešto se spomilnjalo: da mora da si vratio kredit da bi nešto konkurisao ali nikako se ne mogu setiti kad i zašto.
 
Da si ga uzeo prošle godine sada bi morao da ga vratiš.Pošto tek planiraš da ga uzmeš ne bi trebalo da ti smeta
 
Ne smeš da kasniš sa vraćanjem, nego da ispoštuješ onaj datum koji piše u ugovoru o kreditu. Ako kasniš onda gubiš pravo na subvencije...
 
Nije reklama, nego sam se raspitao juče i evo šta sam saznao
Prokredit banka daje kredit na godinu dana, za obrtna sredtsva u poljoprivrede u dinarima(!!!)13.3%kamate, bez učešća, u to uplaćuju na račun podnosioca zahteva, znači ništa profakture i sl. Nije uslov, kao npr u Hipo-Alpe-Adria da je plaćen PIO, već samo da je registrovano gazdinstvo.
Zgodno je što dobijaš keš, pa tim novcem možeš da platiš i neke usluge (popravke, radovi ...)Prognoze su da će do kraja godine EU da bude oko 130, tako da on izađe kao beskamatni kredit. Inače mesečno se otplaćuje samo kamata, tako da na promer na uzetih 300.000 din to je negde oko 3700din mesečno_Ostatak za 11 meseci.
 
ivanm je napisao(la):
Nije reklama, nego sam se raspitao juče i evo šta sam saznao
Prokredit banka daje kredit na godinu dana, za obrtna sredtsva u poljoprivrede u dinarima(!!!)13.3%kamate, bez učešća, u to uplaćuju na račun podnosioca zahteva, znači ništa profakture i sl. Nije uslov, kao npr u Hipo-Alpe-Adria da je plaćen PIO, već samo da je registrovano gazdinstvo.
Zgodno je što dobijaš keš, pa tim novcem možeš da platiš i neke usluge (popravke, radovi ...)Prognoze su da će do kraja godine EU da bude oko 130, tako da on izađe kao beskamatni kredit. Inače mesečno se otplaćuje samo kamata, tako da na promer na uzetih 300.000 din to je negde oko 3700din mesečno_Ostatak za 11 meseci.
jeste, ovi iz banke su prilično prosti. 'oće često da daju kredit, pa da na njemu izgube koji dinar.
na sajtu procredit banke, nema ni jednog poljoprivrednog kredita koji nije indeksiran u evrima.
 
Tarana je u pravu,svi ovi keš krediti koje odobrava prokredit a da nije subvencionisan su indeksirani u evrima.
To je ponuda trenutno sa nazivom poljoprivredni kredit zato što je trenutno nestašica subvencionisanih kredita (sve je stalo 31.12.2010). Dok ministarstvo ne donese neku odluku oko sub.kredita ovi obični će imati naziv "poljoprivredni kredit". Samim tim što ti pare daju na račun sve je jasno.
 
Nazad
Vrh