Azotna djubriva: urea, an, kan i san

U cemu je zapravo razlika izmedju KANA i ANA(SANA)?
 
Uglavnom su za prolecno spremanje.Manje vise su isti.
Zavisi i od zemlje gde ce se upotrebiti.
 
Kako se moze prepoznati koje je djubrivo u dzaku- Urea ili An.Ovo pitam zbog toga sto sam video trgovca kako sam pakuje dzakove pa mislim ko ga moze spreciti da u dzak na kom pise urea sune An.
 
Dobro pitanje ,nego nešto u zadnje vrijeme i nema onog sitnog bijelog ANa ,bar kod nas , nego neki krupni ,Pančevački itd koji i ne liči na UREU.
Inače nekada su "nadrealisti" dobro objasnili kako razlikovati dali je ribica u akvarijumu muško ili žensko.:haha:
 
Ma ovi djavoli nalaze sve.Ma da te je strah kupiti nesto od njih,ovde nemaju nikakvu kontrolu sve zivo korumpirano_Ostaje ti jedino da se prekrstis i sto ti da bog.
 
@Jug
An ima vise belu boju nego urea, urea je onako malo providnija i an zrnca su malkice krupnija od uree
 
  • Like
Reagovanja: Jug
Koje je bolje djubrivo da se baci u vocnjak(tresnje)kan,ureja,san ili an kao prehrana za prolece.Mislim koje se bolje razlaze i brze bude dostupno biljkama zemlja je malo kisela i ima krecnjaka po malo.
 
Mi sutra bacamo SAN pod soju nekih70-80kg po kj i odma prskamo sa treflan i senkor i sve to unesemo u zemlju ,u pocetu rasta soji dobro dodje malo startnog azota posle se sama snalazi

---------- Poruka napisana 25-03-12 u 20:57 ---------- Prethodna poruka je 23-03-12 at 20:46 ----------



1pba4y.jpg
 
једно запажање по пшеници је бацан САН, после двадесетак дана не види се ђубре а пшеница боље изгледа, док је у исто време по јечмовима бацан КАН и он још стоји није се разложио
 
ove godine po prvi put usejavano đubrivo prilikom setve kukuruza i to sa obe strane vrste i izašlo je po 200kg/h pritom ispoštovano 5+5 e sad kako mu bude pošto mi je ostalo san-a mislio sam da preostale količine iskoristim folijarno kada budem koristio herbicide ali mi je član gariša savetovao da se ne igram jer to niko nije radio iako u prospektu azotare piše da može i folijarno sad neznam šta da radim :sta:
 
Nazad
Vrh