Azotna djubriva: urea, an, kan i san

isidor

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2010
Poruka
937
Lokacija
zrenjanin
Da li razmisljate o nabavci ureje i ana za prolecnu prihranu psenice.
Po kojim uslovima ili po kojoj ceni kupujete djubre
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

Možemo li u temu dodati i KAN ,pošto recimo kod mene ima i parcela sa kiselim zemljištem i tu je KAN majka zbog kreča u sebi. Nemamo svi sreću da radimo dno Panonskog mora (Vojvodina ) nego i priobalna područja :haha:.
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

Slazem se sa predlogom, jer KAN se mnogo koristi juzno od Beograda.
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

Danas bas se nesto preracunavao. Ja cu verovatno na ugovor. Nisam jos proverio svuda cene. Videcu. I samo KAN bacam. Mozda na jednoj parceli AN.
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

ivanm je napisao(la):
Može li mi neko reći za SAN - to je babski rečeno AN + sumpor? Koliko ima % N ?
SAN je stabilizovani amonijum nitrat!samo ne znam sta im znaci stabilozovani i koja je razlika u osnosu na AN!
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

Ja sam imao prošle godine da vidim na šta liči taj SAN.

Odradi posao, ali mu je granulacija nula. Prašine koliko hoćeš. Samo za razbacivanje rasturačom.
Ako neko planira da usejava/ušpratava đubrivo, onda nek ne kupuje ovo đubrivo, jer će imati samo problema, pošto se jako lepi za depozitore.
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

Suncokret i kukuruz.
Post je spojen: [time]1297690208[/time]
_________________________________________________
Greška. U suncokretu nije korišten, jer se nije mogao usejati...
Post je spojen: [time]1297715445[/time]
_________________________________________________
Dakle, samo u kukuruzu.
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

To je sad relativan pojam.
Prošla godina nije merilo.
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

SAN je kao što ste naveli STABILIZOVAN AN, ali mislim da je ta stabilizacija vezana za upijanje vode iz vazduha, kako ne bi bio higroskopan, lepše rečeno kako se ne bi zgrudvao. Inače je na džaku definisano koje je granulacije. Od te granulacije čak je 12-15 % sitnije tj. ispod 2.5mm, što je po meni "prašina" i govori o lošoj distribuciji po parceli i prašenju. Možda on izađe OK do magacina ali pretovari i distribucija učine svoje, a to je loša karakteristika mineralnog hraniva.
Gariša. ::namigivanje::
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

Stručnjaci šta mislite dali se azot primjenjen predsjetveno ili malo ranije , pod sjetvospremač , iskoristi u dijelu 20cm u sredini izmedju redova (na 70cm) ili nema baš efekta pošto nevjerujem da ga baš ostane za sledeću godinu (pogotovo ako su vlažnije ,niže zemlje)?
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

Azot se nikada ne daje na rezervu i njegovo prisustvo je pitanje procesa da li ga ima slobodnog za biljke ili ne. Ovde je u pitanju nitratni azot kao najpokretljiviji jer se sa padavinama ispira u dublje slojeve. Inače čim se pojavi svi ga hoće za sebe. Na teškim zemljištima sa 100 litara kiše po metru kvadratnom nitratni azot se spusti do 35 cm maksimalno. Unesen u zemljište pre setve koristi se iste godine tj. vegetacije.
Gariša.
 
Odg: azotna djubriva ,urea i an

Ljudi ... imam ponudu za SAN ... da li da ga uzimam, ili ne?? ... cena je OK, ali citam sada ovde i ne znam da li ga uzeti ili ne.
Planiram ga za kukuruz po 300kg/ha ... da li je to dovoljno azota?
 
Nazad
Vrh