Utovarivač bala

petarHR

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
650
Lokacija
Slavonija
Da i bacanje bala na prikolicu možde biti kako bi to rekli bosanci ''ćeif''.
Nisam našao sličnu temu pa, evo jedne i o tome.

[youtube]OvaxCuXE5Eo[/youtube]

I jednostavnija varijanta
[youtube]Egcc9gD-DiA[/youtube]

Po meni pravo dobra stvar, nije komplicirano za napravit, a dosta sačuva leđa..
Našao sam i par slika o tome, pa ako ima zainteresiranih stavit ću..
Komentari?
 
Odlicna stvar. :D
Na kom principu radi i da li je komplikovano napraviti?
Moze koja fotkica.
 
ovo sa prvog snimka je puno bolje a i nije tolko tesko za napravit mad se ne vidi bas naj bolje na snimku to je on prisarafio na prikolicu e sad me zanima kako mu onako brzo reaguje onaj cilindar sto dize svu konstrukciju :sta:a ako imas slika postavi,e tacno je ovo poso s ćeifom
 
Prvi snimak ::svaka cast::,ali drugi ::lose::
Za svaku balu stajat kako ov to radi na drugom snimku,pa noga ti otpadne,a i nisi tako brz gubiš na brzini..
Prvi snimak je dobra stvar..

Po meni je to za nekoga tko godišnje puno bala radi,ja ih radim do 800bala tako da mi to nije potrebno..
 
Meni bi ovo odgovaralo posto godisnje radim oko 8000 bala. Na koji princip ovo funkcionise, mislim sta podize konstrukciju? Traktorska hidraulika ili nesto drugo? :sta:
 
podize hidraulicni cilindar a i ruke sabija cilindrom,ja vec poceo da pravim ovo je i meni ::svaka cast:: zapelo za oko,
 
ma mislio sam na poluge jer nabacas jednu prikolicu,otkacis pa drugu,a kad je montiran na prikolicu moras samo nju vozat
 
Pa ceste bale bi mogle da budu problem, ali ubacis u sporiju brzinu i pici. Ipak je dosta lakse nego da kicma puca :D Cini mi se da sam video nesto tako kod jednog coveka kod mene u selu pre par godina, samo nisam siguran je to to :sta:
 
samo nek nije rucno i odma je odlicno,na ovom prikljucku naj veci trosak su cilindri i crijeva,po mojo procijeni ne bi trebalo kostati vise od 200-250€
 
To da.. Kad zavrsis ako budes u prilici postavi slike, da i mi ostali makar malo olaksamo sebi :ppozdrav: A zar umesto tih ruku ne bi jednostavno moglo da se napravi nesto poput rucnih vila? Mislim da to ima na jednoj slici
 
desavalo bi se slijedece:nekad bi se bala pri ispadanju okrenula na bok,ili bi stajala uspravno, pa te vile ne bi mogle uhvatiti balu kako treba ili bi bala bila toliko sabijena ta bi je vile gurale po njivi ili bi pri dizanju ispala i jos dr.sgodovstina,ovo je naj bolje rjesenje sa hvataljkama,
mislim da ces se sloziti sa ovim :bravo:
 
U pravu si slazem se... Te ruke je mozda malo komplikovanije napraviti, mislim postaviti cilindar, ali je svakako bolje i efikasnije... :bravo: Bolje odmah napraviti kako treba, nego kasnije preradjivati
 
Nazad
Vrh