Neven

Zabravih da pomenem jos dve stvari koje mogu da zadaju veliki problem: pepelnica (koja se pojavila kod nas,mislim da smo prskanjem uspeli da je koliko-toliko stopiramo) i crvi (nije ih bilo mnogo ali kazu da mogu da naprave opasan problem).
 
Weberu и свима којих би ово могло да се тиче:Цветови невена и других биљака којима се сакупља цвет морају се брати искључиво у плитке кошарице од плетеног прућа с ретким "плетивом" у 2-3 реда.Наравно откупљивачи о овоме нерадо говоре и онда се не треба чудити и разочарати кад вам на рачун слабијег квакитета одузму 10,20 посто.Мерење на њиховим кантарима је посебна прича,могло би о томе да се напише подебљи роман.
 
E super. Mislio sam da se sadi pocetkom marta, pa sam zato pitao. Ali ova godina je malo specificna, pa sam zato pretpostavio da moze
 
Ja sam danas kupio i posejao neven. Za koliko će on izniknuti? Sejao sam omaške, te ne znam da li će trebati pikiranje ili kad nikne razrediti , pa saditi na stalno mesto? Planiram ga kao međuusev u paprici radi boljeg oprašivanja iste...
 
Ja sam ga sejao u redove na razmaku od nekih 70cm,dubina oko 3cm, direktno u zemlju bez rasadjivanja i za nakih 10-15 dana je krenuo (ovo nisam siguran ali cini mi se da je toliko vremena proslo)
 
Neven od pre 15 dana kad je krenulo cvetanje
cam00329.jpg

cam00331.jpg
 
Za kakvu Vam je namenu kad je tolika parcela?
Primetio sam da mu bas pase prehrana slavolom preko lista.
 
Sklopio sam ugovor sa institutom u Pancevu od prilike ovde imam oko 15-ari mozda malo vise. Nije prskan slavolom nego cirkonom plus urea i san pre sejanja.
 
Ja sam danas nabrao malo cveta nevena...Naime imam dvadesetak biljaka koje sam posadio oko zasada paprike...Pa reko ajde dao malo vajde( sem oprašivanja) ...Namera mi je da zimus kuvam čajeve...
A jel se uopšte kuva čaj od nevena i u koje svrhe???
 
Nazad
Vrh