Deutz-Fahr

isti ko moj i godina i sve e sad neznam stanje mada na slikama izgleda odlicno, koliko vidim imas nagibna sita, to ima i moj ali sam ja to blokirao posto je ravnica kod mene i nema potrebe za istim... kukuruzni 4 reda i nemas brige moze i pet ali cetici kad ima teras ga pun gas i nema da rasipa.... pa imas razni proizvodzaca, npr claas capello geringhof apple i da nenabrajam , ali svakako 4 reda uzmi to mu je aman taman.... uzmes geringhofa rota disc i samo gas.............
 
Pa bolje cetiri reda pa brze,to je i moje misljenje.Nagibna sita?Nemam pojma.Sa Consula na 3580 razlika neobjasnjiva.Nego da li ima neko uputstvo za upotrebu ili de se moze kupiti za DF 3580hts.
 
god 88,25000E 2600rh,170ks,3,6 heder+adaptacija za uljanu,sto je najbitnije ima i ts i klimu.Ocuvan,svi vitalni delovi bukvalno novi.Svajcarac ga je odrzavao.Inace idem na kuk.varijantu.Sta mi savetujete za heder i koliko redi koji proizvodjac prednosti ,mane...Da i hvala valjda ce da i zaradi nesto.


Moj savet je Capello 4 ili 5 redi.
 
Kad već kupuješ, kupi veći-pet redi, jer koliko god da ti je velika mašina, kada kreneš da radiš, uvek će ti biti mala.
Obavezno uzmi sa roto sečkom, i to najbolje ako je postavljena ispod (sa strane) otkidačkih valjaka, sve ostalo su nijanse.
 
Ako je prinos 12 t /ha biće sasvim dovoljan bunker jer mu je zapremina 5200 l. Zato uzmite sa pet redova jer ćete se posle pitati zašto moj kombajn mnogo troši u kukuruzu.Četiri reda nosi Zmaj sa 105 ks, a Vi hoćete to da nosite sa 170 ks.Stvarno nije rentabilno! Izvinjavam se stručnjacima sa foruma ipak je ovo razmišljanje jednog amatera. :ppozdrav:
 
Bunker će biti sasvim dovoljan, jer ni na mom nije veći, i taman stane 10 redi kukuruza (jedan krug) na prinosu od 14t/Ha, a i za potrošnju je @panonstib potpuno u pravu, ja imam takav problem.
 
Ako je prinos 12 t /ha biće sasvim dovoljan bunker jer mu je zapremina 5200 l. Zato uzmite sa pet redova jer ćete se posle pitati zašto moj kombajn mnogo troši u kukuruzu.Četiri reda nosi Zmaj sa 105 ks, a Vi hoćete to da nosite sa 170 ks.Stvarno nije rentabilno! Izvinjavam se stručnjacima sa foruma ipak je ovo razmišljanje jednog amatera. :ppozdrav:

Uz dužno poštovanje,znam da ste ih izmenili više komada i da ste iskusni,ali šta ako je njiva samo duža od 420-430m neće ni stati 10 redi,a uvratine,u taj bunker bez nameštanja u ćoškove i prosipanja staje ne više od 3.5tone kukuruza
 
Gospodine Mindjušar uz svo Vaše znanje koje poštujem, ovaj kombajn sam puštao u rad sa petorednim hederom u žetvi kukuruza gde je njiva bila dugačka 500 m i kombajn je otišao i vratio se i tek tada smo praznili. Prinos je bio odličan da ne kažete da je bio mali.Tako da osim dijagnostike bavim se i puštanjem kombajna u rad i dobro znam koliko stane u bunker! :osmeh:
 
Kod mene na M1600 staje oko 3600kg kukuruza, i to je sasvim dovoljno za petoredni adapter na normalnim dužima, a za parcele gde su duži i dvostuke (radim takvu parcelu), nijedan kombajn nema toliki bunker da sastavi pun krug na dobrom kukuruzu.
 
Dalo bi se tu stosta drugo raditi. Moze se u povratku terati i red manje ako je bas bas pun bunker ili njiva duza.
 
Na isto to izadje. Svakako mora da provuce kroz sebe odredjenu masu kukuruza. Treba ga opteretiti da je uposlen sto vise (dakle terati brzinom da ne radi u prazno) i potrosnja ce biti najmanja moguca. Na 500m u losem kukuruzu 4t/kj ne moze da izadje krug ni Deutz Fahr 6060 HTS, a ne neki manji kombajn. Zato sa jedne strane njive jedna prikolica sa druge druga. Ako je bas bas dugacka njiva onda kipovanje u hodu ( iz sredine se pocne i samo se kruzi).
 
Po vašoj logici, ja bi na moj, zbog bunkera trebalo da stavim četvororedni adapter, a ja i sa ovim petorednim letim po njivi, i razvaljujem ga, pa šta bi tek radio sa četvororednim :sta:, a o potrošnji tek da ne govorim ::lose::.
Nekažem da je ovo kod mene idealno, ali je sasvim zadovoljavajuće za normalne njive, kojih je bar kod mene preko 90%.
 
Pet je idealno,prodjes svuda,nece tockovi da gaze ako kojim slucajem zalegne kuruz,a ima mesta u bunkeru,drugar je do skoro terao 6 redi pa nije imao problema...

Ja dok nisam kupio 6 redi samo sam mlatio po njivi,neiskoriscen kombajn,dzabe trosi naftu,ovako ide i nema problema sa bunkerom 8200lit.
 
Moja greska. :ppozdrav: Pomesao sam 2013 i 2012 godinu. U 2013 je izlazio jedva krug jer je rod bio dobar. A u 2012 je terao 2 kruga na istoj njivi, ali pred kraj drugog kruga smo morali kipovati. 6 redi je adapter. U Bunker stane oko 6-7t u zavisnosti od hektolitra. Inace takav komabajn 3 sezone mi skida useve, pa vrlo dobro znam kako izgleda, nema potrebe da se penjem da gledam. A kako nemam nameru da ga kupujem savrseno me i ne zanima kako funkcionise i radi. Bitno da ne prosipa po njivi i da ima ucinak od 12-13min/kj.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh