Deutz-Fahr

danger

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2008
Poruka
5.690
Lokacija
Opstina Sid
Posto hocu da uzmem Fara a vidim da ga kolega Mladen poseduje pa reku ajd da nacnem ovu temu mozda padne dobrih saveta o kupovini.Trenutno se lomim oko 3610 i 3580,da li si Mladene zadovoljan sa tim kombajnom koji mu je ucinak,kojom brzinom vrsis zito,da li imas pogon hidro ili varijatorski itd....daj ga malo nahvali :ppozdrav:
 
nema se tu sta nahvalit to su kombajni bezprjekorni.
neznam kolko obradjujes zemljista i kolko ides u usluge al po mom misljenju bi 3580 zadovoljio tvoje potrebe.
sto se tice mog kombajna ja sam prezadovoljan ,
ucinak u kukuruzu je oko 15h
a psenici oko 17-18h podrazumjeva se da je u komadu ,
potrosac vrlo mali od 10 -13l/h
sto se tice brzine 2 i pun varijator posto je kod mene varijatorski pogon a to ti je negdje oko 10km/h
evo kako izgleda

 
a koje je godiste tvoj i kolike su njihove cene, koliko cenis tvog? koliko konja ima motor?
koji je zahvat kose? i kako idu delovi, ima li ih kod nas?
 
cjene novi kombajna su ok 130000e u zupanji bile sda neznam tacno
polovni3580 i 3610 idu od 20000e do 40000e
mene je moj izaso 32000e
motor je 150ps
zahvat kose je 3,6m taj mi je odgovaro mada za njega ide do 4,8m
sto setice djelova u zupanji i vinkovcima imas sve
 
Miškovićevi DF i JD juče u pripremi za žetvu.

dsc00206fc8.jpg

dsc00207jo1.jpg
 
na kombajnu imam hektomjer LH1000 i otiso mi je senzor koji registruje obrtaje tocka .
dal ko zna gdje bi mogo nac takav slican senzor nemora bit orginal , znaci to je magnetni senzor , na tocku je pricvrscen magnet a senzor je fiksiran tako da magnet prolazi kraj senzora.
unaprjed hvala
 
Dobio sam zahtjev da nabavim ili napravim jedan dio za kombajn DF Topliner, ne znam čemu služi dio, cijeli je od plastike i na jednom dijelu je pohaban i izgleda da je nešto išlo preko njega. Pa molim informacije.
Dimenzije su 74x6,5x0,5 cm

Druga stvar je da me zanima da li je netko mijenjao elastičnu spojku između motoro i hydro pogona i šta je mijenjao, samo plastični dio ili kompletni dio kako se vidi na slici i katalogu?

 
to bi trebao biti klizac uvodnog lanca na grlu,sluzi u donjem delu gde obicno lanac visi pa da nebi strugao o lim struze po plastiki bar je tako kod mene na klasu
 







evo mog DF u kukuruzu suncokretu i pšenici ...inaće kombajne je 91.g hidromat TS ima 3 bubnja yoistick , 175ks , sve u svemu jako sam zadovoljan sa njime
 
ma suncokret je ove godine priča za sebe imao sam 3 elementarne nepogode tako da je 80% bilo povaljano, pa je vršenje bilo katastrofa ,imao sam dosta nečistoće a i oko 25% je ostalo na podu tako da je prinos bio jedva preko 1 tone po jutru plus slaba cijena tako da i zarade nije bilo neke :sta: , ali mi je odlična predkultura za pšenicu ....
 
Mladene,jedno je biti informisan a drugo gledati svojim ocima,u mom mestu ima farova dosta 13ooh,1620,3580,3610,1320,2680,4065,4075,2580,3570, itd.....i sa svim kombajnerima sam razgovarao sto se tice vazdusnog hladjenja,a to i rade svako jutro sto je ustvari i normalno odrzavanje,detaljno izduvavanje motora ustvari stubline,nije rec dal je motor mastan nego jednostavno da se ukloni prasina da bi se izbeglo pregrevanje,da ja licno imam fahra isto bi radio,i u sustini svi kazu da imaju fara samo zato sto su jeftiniji i sto volu ici u zupanju po delove jer su jeftiniji,npr.covek koji ima 4075 mi je rekao da mu se dvaput kombaj upalio kod elekt.kvacila secke sto isto treba izduvavati svaki dan,svaki put kad iz kabine ukljuci secku na kvacilu pri spajanju zavarnici i tu mu se zapalio samo sto su na vreme odreagovali i sprecili,onda na primer prosle godine za vreme zetve ako se secate velikih vrucina,kod mene je bilo i do 43 stepena svi ovi gore navedeni modeli a to mogu i njihove gazde da potvrde su vise stajali po njivi i ladili dok sam ja picio sa zmajcekom,ja nekazem da fahr kao kombaj nevalja,nego jednostavno nisam za vazdusare,budimo realni od cega i kojeg to vazduha ce motor da se hladi kad je napolju sparina i 41,42,43 stepena i to pod vrelim suncem,ljudi padaju u komu a ne motori,meni je isto malo falilo da pazarim iza Vinkovaca 3610,medjutim hteo sam da kaparisem i covek se u poslednjem trenutku predomislio,i hvala mu za to,tako da mi se zalomio klas i nije mi zao ni malo,prezadovoljan sam i nema sanse da menjam,sto se tice delova nije tacno da su preskupi i da ih nema,sve ima,pancevo,zrenjanin,temerin,djakovo itd,a u sustini tu nema sta da se kida,vecina lezaja je malte ne ista ko i na zmaju,slamotresi, apcuzi, ladja,vetar,heder sve ide 11205,206,207 pravac novi sad i u Fagu po komadu zavisi od dimenzije od 600-900 din,FAG,jel to puno, a po vasaru su codex i kojekakva domaca radinost oko300-500 din,u NS imas koning firma koja ima svo remenje,i sta je sad tu problem,to je samo navikano da nema i da je skupo,mozda su jake cene za lexion,medion itd,al ko ima lovu za njih ima i za delove,dominatori i mege su dosta pristupacni sa cenama,da rezimiram,za mene je vodeno hladjenje zakon,nije bitno dal je klas holand zmaj dzondir da neispadne da hvalim svog :sjasi:,to je moje misljenje i ubedjenje kao i to da nikad necu uzeti torpedo traktor,a vama kolege vazdusari zelim sve najbolje,bez uvrede jer svako ima pravo na svoje misljenje, i zelim vam lepo i :cool: leto :cao:
 
Iako nisam kombajner, sa tehničke strane u potpunosti potpisujem dangera, mislim suludo je govoriti o prednostima vodenog hlađenja nad vazdušnim, i bar malo tehnički "potkovanim" ljudima je tu sve jasno.
 
Čugi je napisao(la):
Iako nisam kombajner, sa tehničke strane u potpunosti potpisujem klokija, mislim suludo je govoriti o prednostima vodenog hlađenja nad vazdušnim, i bar malo tehnički "potkovanim" ljudima je tu sve jasno.

kad sam ja to komentarisao??
 
denger prijatelju ima tu dosta krivi navoda sto si ti iznjeo, da se sporazumjemo i ja vise volim vodeno ladjenje .
kao prvo i ja sam ljetos radio sa svojim FAHRom na temperaturi 43 stepena i nisam ga moro gasit a motor ocistim svaki pet dana, sta ocu da kazem ima vise faktora sto se motor prlja (a samim tim i grije) jedan od njh je da motor nigdje ne pusta ulje , druga stvar daje spaner remena dobar i daje remene dobro naspenovano (remen ventilatora) , da je tunel kroz koji zrak prolazi citav to jest da ne ulazi prasina, daje zastitni lim (rupicasti) kroz koji se uvlaci zrak cist da na njemu nema prasine E to treba vodit racuna i taj oklop ja cistim svako jutro kao i ti sto moras ocistit svoj rupicasti lim dok motor ne diram jer je cist ko sunce
I jis nesto temperatura cilindra nikad nije presla 60 stepeni dok je temperatura ulja na 80 stepeni
denger veliko ti to slo kad ima tolke DEUTZ FAHRove i brate trebo si i ti uzet FAHRa da nebudes izrod u selu, sala mala :haha:
ako nista drugo tolki broj FAHRova u tvom selu treba da ti ukaze da su bolji od klasa :D :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh