Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kao sto kazu ovi sa foruma sto seju soju, nek bude rod i cena kao prosle godine bicemo zadovoljni.. ::svaka cast::

ista povrsina kao i prosle godine, najverovatnije Neoma kao i prosle godine, prezadovaljan njom i mozda malo za probu dolbi
 
neznam dal sam pisao o tome al evo za one koji planiraju da seju sindjentu,vrsio sam oglednu tablu sindjente 2010,radi se o 5 sorti po 8 redi i evo reziltat,licno sam imao neomu i zadovoljan sam narocito primesama,mnogo cistije se radi sindjenta od NS hibrida

arena 900kg
delfi 820kg
neoma 840kg
meldimi 760kg
kondi 820kg
 
pardon......sa 12 redi je upitanju,znaci svi rezultati su sa pola jutra,znaci X2 koliko sam napisao jednako 1kj
 
Duplo vise nego prosle godine, uzeo neke zakorovljene njive u zakup i tu mora suncokret da ide...
 
talianu je napisao(la):
Zar ti nije lakše kukuruz u zakorovljene njive?
Ili ideš neomu ,rimi? Imam isti problem pa se dvoumim.
Neoma se meni bolje pokazala,al opet zavisi od mnogo faktora,preporucujem ti neomu jer ja sam je sejao na njive gde je zemlja peskovita a i kod tebe je sigurno
 
Neoma definitivno, probano proletos prskano dva puta prvi put pulsar 0.3 fusilade 0.3, drugi put pulsar 0.3 fusilade 0.5 sve po kj, prinos 1450kg-1700kg po kj. I posle vrsedbe prskano sve totalom 2.5l kj. Njive su se izgledale dosta ocistile videcemo kako izgledaju na prolece u kukuruzu. A imao sam 3 kj tu je trebalo da sejem 684 ultra i nije mi stiglo seme pa sam sejao ns 6030 prskano u dva prohoda 0.5 siran 0.5 esteron i drugi put 0.7 motivel banvel 0.4 po kj ko da nisam ni prskao tu njivu korov katastrofa...
 
@ralekiraj
licno nisam al sam radio ogled usluzno vrsenje,na prvoj stranici imas reziltat,meldimi najlosiji,bar u mom kraju
 
Strucnjaci su upozorili uljare da im se moze desiti da ostanu bez sirovine,Zbog rasta cene kukuruza. A usvetu je nestasica sirovog ulja.Rast cene nafte dovodi do ponovne isplativosti bio dizela. E sada sta ce se dogoditi kod nas?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh