Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ovako vidi,inace imam jako kiselu zemlju jer sam radio analize pa znam.
Nakon zelene kukurruz na toj parceli nam je dao 30% vise kaze stari.

Ali samo zato sto je zemlja bila jako losa,a ovo to popravlja.

Evo sad smo sijali psenicu na polje gdje smo zaorali tu zelenu gnojidbu. Psenica je odlicna,bolja od svih u polju. Iako ih ima jako malo ali eto.
Ne kazem da ta sideracija sve rijesava,ali meni pomaze jer su mi zemlje lose. Ali tom gnojidbnom,te pravilnom uporabom dusika se da dobrih stvari napraviti.
 
To stoji da je grehota sejati soju a ne vrsiti je nego bacati ispod brazde. Ali ako ti nije zao semena, ili imas viska onda moj savet ti je da je posejes sa zitnom sejalicom pre ili odmah nakon neke kise da bi nikla i pustaj sve cevi kao kad sejes psenicu i onda kad je visoka bar 30-40 cm rokaj po oranju.
Nadam se da ces sejati soju (zelenu masu) posle skidanja psenice ili jecma.
Cudi me da neki ne znaju sta znaci zaoravati zelenu masu.
 
Evo danas sam dosao do broja od nekog za repicu,tako da mi soja otpada vjerovatno.
Ali bit ce i nje malo za sijeno i jos zrna kad ostane unutra,dices bolje.

---------- Poruka napisana 09-12-11 u 11:08 ---------- Prethodna poruka je 08-12-11 at 16:30 ----------

Ovo sam nasao na sarajevo x forumu. intervju sa predsednikom Ekološkog pokreta Novi Sad Nikola Aleksić.
Izdvojio sam samo njegov odg. o soji:



x I pored važećeg zakona koji zabranjuje proizvodnju i distribuciju u komercijalne svrhe mi imamo GMO na trpezama?
- Bivša ministarka poljoprivrede Ivana Dulić je prihvatila donaciju SAD, prvo 60.000, a onada 200,000 tona genetski modifikovane sojine sačme. Tako su otvorena vrata za GMO koji su završili u našem lancu ishrane. Nedavno istraživanje Zavoda za zaštitu bilja iz Novog Sada pokazuje da je na 92 odsto parcela soje kontrolisanih u Bačkoj i na 88 odsto parcela kontrolisanih u Banatu - genetski modifikovano!
 
Mozda ja nisam razumeo ili sta ti ovo znaci da od 92% i 88% kontrolisanih parcela da "su" modifikovane ili od tog procenta "koliko"? ih ima modifikovane. Pozeljno bi bilo staviti link, jer ako neko tvrdi da je procenat u Vojvodini od 92% modifikovane soje onda ta osoba je psihijatrijski slucaj.
 
ma to nije istina, nemos bit 92 % gmo soje u backoj nema sanse, taj sto je to rekao je za psihijatrijski slucaj sto bi Peet rekao . . . . .:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh