Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas ovrsena jedna parcela koja je u najgorem stanju,kise nije videla ko zna od kad,prinos 1500/kj,vlaga 11.2.... kod nas je pocelo,video sam cetiri,pet traktora da vuku soju...
sad na silosu spominju cenu od 34.5din!!
 
Leko, lepo sam napisao cena od ~35 je odlicna, samo prinos je problem. Tako da dobit po jutru ce da bude verovatno upola manja....
 
sad na silosu spominju cenu od 34.5din!![/QUOTE]
tesko jer na berzi ima kupiti stare po 31+pdv
 
Ja sam malopre obisao moje soje sorte Venera i Dukat a pre neki dan sam obisao Galeb. Dukat i Venera su manje-vise podjednaki samo sto je Venera da kazem 95% zelena dok je Dukat poceo blago da zuti iako je sejan 3. maja. Prosecan broj mahuna je izmedju 40 i 50 na sve 3 sorte s' tim da je Galeb fizicki duplo manji od ove dve sorte ali eto mahune su recimo podjednake.
 
danas ceo dan radio soju,balkan i sava,vlaga 9-10,prinos od 1200-1500kg
@bubu obratii paznju na veneru ako je nisi imao do sada,maune i stabljika deluju zeleno a zrno zrelo,ume i zelenog lista da bude,mauna izgleda tamno zelenkasto,malko na braon,ume da prevari,mada netreba zuriti jer je 2 grupa zrenja
 
@danger

Bas sam setao kroz njivu i na bregu i u dolu i nisam nigde video mahuna ni da lice na braon sve su zelene i sirove sa dosta krupnim zrnom. Sa obe strane komsije imaju isto soju koja je sejana 10-15 dana pre moje i ima i malo zelenkastog i mnogo zutog lisca a moze da se nadje i zrelih mahuna sa zrnom koje puca lako kad se uzme 'pod zub'. Mislim da ce se tu javiti problem jer jako nekejednako zrenu stabljike i same mahune na stabljici. NIsam siguran, mislim da su komsije sejali Balkan.
 
juce sam pokosio soju na gornjrm terenu na parceli od 1h. Sorta je balkan psejana 4 aprila razmak 50 vlaga 9 a nisam jos izmerio jer niko ne otkupljuje a u prilolici ima sigurno 3t
av8td.jpg

2i1e6n8.jpg

538evn.jpg

2i1e6n8.jpg

ta4m6f.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima i kod mene jedna takva na izlazu iz sela.Čovek je baš rano posejao,Balkan sejan na 50cm.Odavno je tako žuta a on je ne radi.
 
@KishRobert
nije privremno zrenje soja je dostar rano sejana mislim da je i sorta malo ranija,nije imal nikakvi bolesti da je uticala da brze sazori,a zemlja na kojoj je se nalazi soja je gornji teren tj to ti spada pod telecku visoravan gde ti uvek ranije kulture sazrevaju nego na zemljama sa donjeg terena.
 
Za gornji teren mogu reci na oko da je medju boljim tvoja soja, i ostale ce za par dana da se kose .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh