Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
steva 1984 je napisao(la):
Sta ce ti nitragin?To je meni bezveze mesati sa tim isto ti dodje.Moj stric drzao soju 2 godine u dzaku niti je mesao ni selektrirao i lepo mu nikla
Akoji je bio prinos te soje :ppozdrav:
 
steva 1984 je napisao(la):
Sta ce ti nitragin?To je meni bezveze mesati sa tim isto ti dodje.Moj stric drzao soju 2 godine u dzaku niti je mesao ni selektrirao i lepo mu nikla

Zanimljivo. A što onda svi kombinati obavezno tretiraju nitraginom soju neposredno pre setve?
 
Ja sam recimo posejao seme koje je stojalo 2 godine i naravno nije niklo ništa.Obavezno tretiram nitraginom
 
Nitragin se ne stavlja radi poboljšanja klijavosti, nego radi boljšanja snabdevanja biljke sa azotom, nastaje sibioza između biljke soje i azotofiksatora.
 
evo ako nesmeta kako je izgledala sorta rubin,mauna do maune,svu soju sa te parcele sam ostavio sebi za seme

28txuhg.jpg
 
mica967 je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Sta ce ti nitragin?To je meni bezveze mesati sa tim isto ti dodje.Moj stric drzao soju 2 godine u dzaku niti je mesao ni selektrirao i lepo mu nikla
Akoji je bio prinos te soje :ppozdrav:
15 meteri prosek na 5 jutara sa 3 razlicita zemljista bez vestaka sa nesto ulaganja u hemiju.
A meni je prosek 22 metera sa ulaganjima bio zao me sto nisam pripremio cardak da nesto skladistim vidim da cu izgubiti oko 10 dinara u razlici cene sto nije uopste mala stvar :zli:
 
Sve mi se čini da će ove godine cena soje biti mnogo veća nego prošle godine, jer se uljari malo uskomešali zbog velike cene kukuruza...
 
Ja sam je sejao i bio sam prezadovoljan.Pripada I grupi zrenja znaci nesto je ranija od sorte ZP Lana koja takodje nema Kunitz tripsin inhibitor i moze se davati starijim kategorijama zivotinja bez termicke obrade,sto je velika povoljnost za proizvodjace.
 
nisam prodao ni zrno soje imam oko 30 tona kući i od nje ću i sejati
nitragin obavezno pa to je bar jeftino a đubrivo nebacamo na soju jer na našem zemljištu nije dalo
neke veće rezultate,dobro rodi i ovako.
sejemo1/3 parcela kao i obično 70 razmak na 2.5-3 cm

najveći problem od kojeg se ježim je AMBROZIJA U KASNIJIM FAZAMA.
kako ste to ove godine rešavali.
 
rasa02 je napisao(la):
Ja sam je sejao i bio sam prezadovoljan.Pripada I grupi zrenja znaci nesto je ranija od sorte ZP Lana koja takodje nema Kunitz tripsin inhibitor i moze se davati starijim kategorijama zivotinja bez termicke obrade,sto je velika povoljnost za proizvodjace.
Rašo koji je bio prinos. :ppozdrav:
 
ratari da vas pitam dali vi sejete soju koja se ne pece i nije modifikovana a moze se davati na stoku?
 
milanmozgovo je napisao(la):
ratari da vas pitam dali vi sejete soju koja se ne pece i nije modifikovana a moze se davati na stoku?

Čitaj temu o soji i sve ćeš informacije tamo naći.
Ta što se ne peče može da se daje bez termičke obrade samo većim kategorijama životinja.
 
Branko je napisao(la):
Nitragin se ne stavlja radi poboljšanja klijavosti, nego radi boljšanja snabdevanja biljke sa azotom, nastaje sibioza između biljke soje i azotofiksatora.

Iliti nitragin sadrzi azotofiksatorne bakterije koje vezuju azot iz vazduha i obogacuju zemljiste i soja to preuzima i "pakuje u sebe" :ppozdrav:
 
Imali ko informaciju kakav se očekuje prinos soje u Argentini, Brazilu i SAD jer bi nam to dosta pomoglo u planiranju setvene strukture. :ppozdrav:
 
SAD ne moze niko da zna, jer jos nisu ni posejali kao i mi. Za Argentinu i Brazil bi bilo zanimljivo, ako neko ima informaciju.
 
Pozdrav treba mi pomoc u vezi soje.ostavio sam 9 kj gde prosle godine bila soja,namerno nisam hteo da uzorem nego na prolece sa velikom tanjiracom neko ce mi usluzno uraditi i nameravam opet soju.Dal je neko od vas sejao soju gde je samo tanjirana njiva znaci nije uzorana,da li smem da ga posejem ili da sejem kukuruz?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh