Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posto smo resili da sejemo!
Koju sortu planirate. Ja sam imao Savu. Sad se lomim izmedju Rubina i Trijumfa ::namigivanje::
 
Meni je Sava bila odlicna, samo je polegla... Trijumf i Rubin su jos rodnije sorte, e sad ne znam kako podnose susu..
 
Ja sejem svoju balkan vec 7-8 godina.Kada sam je pokazao u prikolici coveku iz AS hibrida zacudio se kako je lepa i krupna:haha:.Samo da mi je crnice ko banatske one ljute sejao bi na svim povrsinama.
 
steva 1984 je napisao(la):
Ja sejem svoju balkan vec 7-8 godina.Kada sam je pokazao u prikolici coveku iz AS hibrida zacudio se kako je lepa i krupna:haha:.Samo da mi je crnice ko banatske one ljute sejao bi na svim povrsinama.
kako se zove čovek iz AS HIBRIDA?zet mi radi tamo možda je on.
 
zorancile je napisao(la):
I ja sam zadovoljan, mnogo sam bolje prošao sa sojom nego sa kukuruzom.

eto vidis ja bolje prosao sa kukuruzom,prosek prinosa kad saberem sve njive soje je 2000kg po kj a kuruz jus roba 4800kg po kj,posto sam sve troskove pisao na papir ukupna zarada(cisto na arendama) po kj soje je 275eura a kuruz 320 eura,ostavio sam seme soje rubin za ovu godinu al ako budu obecavali dobru cenu(na neki ugovor) za kuruz mnoge parcele ce biti pod istim iako sam hteo soju,na soji moze casom da se pukne,nek rodi 12meteri puko si a kuruza nek bude i 40 meteri opet dobro,sve normalno zavisi od godine,al ako je susna pre se pukne na soji nego kuruzu
 
@danger
Upravo tako. Ove godine smo imali dosta padavina, sto je pogodovalo soji. Kod nas su soje bile bolje nego ikad + poklopila se dobra cena. Takvo stanje ce nas pogoditi za jedno 10 godina opet.
2009te stric je imao na jednoj parceli 1280kg/kj soje. Cena je bila oko 25 din. Sta mislite da li je zaradio nesto? Zakasnio je sa prskanjem, pa se soja 2 nedelje mucila da preboli.
 
ja sam prosle godine imao od 11-13 meteri soje a kukuruza i nesto vise nego ove,problem je jer je to duplo manji prinos na soji i normalno da se oseti u novcaniku,radim poljoprivredu dugo i nepamtim ovakav prinos soje skoro bar u mom kraju,od 18 meteri venere,24 balkana i 27 meteri rubina,ajd venera mi se i nije nesto prolsavila al ovakve prinose soje pitanje kad cemo opet doziveti dok kukuruz nevarira toliko ako se dobro posoli i zabiberi eto roda,opet na par njiva mi je ove godine pojela voda kuruz pa mi je to uticalo na prosek prinosa,prosek je kako sam i napisao oko 48 meteri JUSA a bilo je i 62 metera i 40 meteri,samo ako obecaju cenu pionir negine
 
@danger
Kukuruz je jednostavnija proizvodnja. Nema problema sa hrckovima, zecevima... Zahteva dosta djubriva, ali vraca!
Koliko dugo sejes soju rubin? Kako ti se pokazala proslih godina?
 
sad mi bila prva godina,kod mene se tek pojavila kao nova sorta pa sam malo posejao na probu,medjutim sam pogresio debelo sto nisam sve,kome god sam vrsio to je lilo u bunker ko blesavo,citav lanac soje sam ostavio za seme kuci od rubina i nesto malo balkana,jednom coveku sam vrsio 14kj u komadu,pola je bila sava a pola rubin,tako posejao,prvo je skinuta sava pa za 7 dana rubin,save bilo 23 metera a rubina 26 meteri,druga grupa zrenja cak malo kasni i za venerom al za sada sorta koja obecava
 
BANE IVANOV je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Ja sejem svoju balkan vec 7-8 godina.Kada sam je pokazao u prikolici coveku iz AS hibrida zacudio se kako je lepa i krupna:haha:.Samo da mi je crnice ko banatske one ljute sejao bi na svim povrsinama.
kako se zove čovek iz AS HIBRIDA?zet mi radi tamo možda je on.
E nemogu da se setim zaboravio sam vise su cale i brat vodili razgovor sa njim jer sam pomagao majstoru oko kupatila u kuci :cao:
 
Sta ce ti nitragin?To je meni bezveze mesati sa tim isto ti dodje.Moj stric drzao soju 2 godine u dzaku niti je mesao ni selektrirao i lepo mu nikla
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh