Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li neko iskustva sa inkorporacijom na soji?
Razmisljam da probam sa ACETOGAL-om pa me interesuje vase misljenje?

Znaci u pitanju je inkorporacija, a ne dubinsko prskanje
 
Mislim da slobodno mozes recimo da posle sejanja i prskanja nekim acetohlorom da podrljas zemlju. To se i preporucuje u slucaju duzeg perioda bez padavina.
Cika Jovo, nitragin ces tesko naci kod nas po apotekama jedino ako ides u Zemun ili iskoristi Slavol :ppozdrav:
 
@Cika Jova slobodno izbacite nitragin,mikroorganizmi u nitraginu su fotofobni MO(mikroorganizmi) i kada na njivi radimo inokulaciju(mesanje) soje sa nitraginom UV zraci uniste mikroorganizme.
Ljudi zar se niko nije zapitao sto je kesica nitragina(aj spolja folija ko folija) ali je iznutra ona crna folija koja ne propuste suncevu svetlost,tacnije UV zrake.Jedino ako se inokulacija obavi negde u nekom podrumu ili necem slicnom gde nema direktne sunceve svetlosti.
 
moj komsija je sejao soju prosle godine i golubovi je satrli, kako izadju ona dva kotiledona oni je samo osisaju - zato pitam
 
@Cika Jova slobodno izbacite nitragin,mikroorganizmi u nitraginu su fotofobni MO(mikroorganizmi) i kada na njivi radimo inokulaciju(mesanje) soje sa nitraginom UV zraci uniste mikroorganizme.
Ljudi zar se niko nije zapitao sto je kesica nitragina(aj spolja folija ko folija) ali je iznutra ona crna folija koja ne propuste suncevu svetlost,tacnije UV zrake.Jedino ako se inokulacija obavi negde u nekom podrumu ili necem slicnom gde nema direktne sunceve svetlosti.
po nece mikroorganizmi nestati za 5min(toliko treba da zamesas i naspes u baterije)?!
 
Koliko su mi objasnili kod "dubinskog" ili kako kazemo "na crno" prskanja treba gledati u
nebo jer treba da padne bar 3-4 l kise po m2
Kod inkorporacije treba oprskati i u roku od 24 sata preci 2 puta setvospremacem na
dubinu 8 cm i to jednom u pravcu i jednom popreko da se zemlja dobro izmesa
Kaze da se moze odraditi i do 3 nedelje pre setve, a preparat je aktivan sve do sredine leta!
Nisam pametan, zvuci jako dobro i najvaznije ne trazi kisu, a cena je oko 350 din/kj sto je smesna cena u poredjenju sa pulsarom i ostalim hemikalijama. Oni tvrde da odradi 60-70 % korova, a deluje na uskolisne i jednogodisnje sirokolisne!

A za nitragin, pa na kesici lepo pise da se nesme izlagati DIREKTNOJ suncevoj svetlosti.
Ja to mesam u buretu i sipam direktno u dzak, i sve to na njivi obavezno u senci od prikolice i dosad smo uvek imali formirane aktvne kvrzice na soji - to je barem lako proveriti kasnije. Nije taj nitragin bas toliko osetljiv. Inace ima ga na institutu na rimskim sancevima ako nekom treba
 
Zamešaj kukuruz furadanom ili mesurolom i pobacaj po njivi,pre nego što nikne soja.
Ako nikne,a ti onda baciš, ništa nisi uradio.
Ovo nije 100% zaštita ali pomogne.
Ili da spavaš na njivi i bacaš petarde.:pcelac::
 
brate to ti nista nevredi jednostavno takve si srece,ja sam jedne godine video vrane da su mi pojele 4kj malog tek niklog kukuruza samo ga uhvati i iscupa ga celog iz zemlje sa korenom i semenon pa sam presevao i to samo na mojoj njivi,jednostavno kako posejes tako ces i znjeti.
 
Ovde nije reč o vranama u kukuruzu nego o golubovima u soji.
I de s' video da vrana isčupa ceo kukuruz:haha:?
Vrana hoće da popapi kukuruz,ali dok još nije nikao,pogotovo do žita,a ove tvoje pasu k'o krave.
 
ja moju soju samo pomesam sa nekim bioloskim djubretom pakovanje u obicnoj zutoj providnoj kesi i soja posle pici ko luda,to djubre se zalepi za nju,ali mesam sa vodom i moram da osusim seme na suncu inace se zacepi u sejalici da li sam dobro uradio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh