Razne mere za površine zemljišta

to smo nekako rascistili :haha:
ali sta cemo sa onim krajevima gde ima kolonista? Tamo imaju nekakve čestice ?
 
Čugi je napisao(la):
U svakom slučaju je geodetski zavod merodavniji od wikija.
da ali i zavod racuna lance kao i stanovnistvo zavisi iz kog je kraja
kod mene 1lanac zavod racuna 0.5754,643ha
njiva 400mx21-22 reda=1lanac=1jutro to je kod mene isto.
ali ha je ha i tu je prici kraj,ostalo je stvar navike
 
Opet me bune te mere...
Koliko je lanac? 78 ari?
Ako je to, onda je rod stvarno super.
Meni je prosek bio oko 58 meteri sa jutra, 57,5 ari.
 
Nisam siguran kako je u drugim delovima nase zemlje, ali u mom kraju 1 lanac = 1jutro =1600 kvadratnih hvati tj. 57,5 ari.
 
Procitajte temu dogovor o merama! Ja se izvinjavam svima ali kod nas je svugde lanac i onda mi se omakne!
 
@ ivanhoe
Zmajevka je zmajevka i tu nema sta da se prica! Krunjeni kukuruz mora da ide na nju bar 8 tona ili nije puna!
 
5 tona je ako tovaris zob ili suncokret! A psenice moze lako natovariti i 10 tona!

Moj 500-ti post :ideja:
 
mityoo je napisao(la):
@ ivanhoe
Zmajevka je zmajevka i tu nema sta da se prica! Krunjeni kukuruz mora da ide na nju bar 8 tona ili nije puna!
moj rekord 9.4t suvog kukuruza u zmajevki sa original stranicama
 
case ih je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
@ ivanhoe
Zmajevka je zmajevka i tu nema sta da se prica! Krunjeni kukuruz mora da ide na nju bar 8 tona ili nije puna!
moj rekord 9.4t suvog kukuruza u zmajevki sa original stranicama
Bez uvrede ali to je nemoguce pa koliki hektolitar ima taj kukuruz?
 
tovario sam kukuruz ispod krunjaca i namesto sam ga lopatom. bila je neka vrsta opklade pa je bila puna da je skoro curelo sa svih strana, za hektolitar neznam ali znam da je kukuruz bio jako dobar.
ja kazem sta je bilo, ko hoce nek veruje, ko nece nemora
 
8200 suvog zrna prosek uvršene original Zmajevke (1m visina stranice), jednostavno je ne moguće preko toga. Nema tu verovali ili ne, to su činjenice ili vaga gde si merio nije ok.
 
Nazad
Vrh