Razne mere za površine zemljišta

To bi onda po ervinovoj logici bila kompozicija tipa:
Traktor+zmajevka+spediter+zmajevka+spediter! Lelllle :sta: :haha: :haha: :haha:
 
Onih 12t i par meteri je izmereno ali ovcijeg djubra rucno tovarenog.
Kolega je za zadrugu nesto odradjivao,cinilo mu se previse pa je isput navratio do Iglo-ve vage
 
Danas sam baš gledao kantarske potvrde za izvezeni sušeni kukuruz i od prošle i od pretprošle godine...

Gle čuda, ni jednom nisu uspeli da mi natovare Zmajevku više od 8300 kg, a sipali su direkt iz silosa i još ja polako pomerao prikolicu da stane što više...

Tako da ona preterivanja sa 9 tona ne piju vodu.
 
aj kad si vec tu, kad kazu da im je pao inč kiše, to je koliko mm po m**2?
 
ma znam koliko je inch, ali ne znam da li racunaju po kvadratnoj stopi ili kako...
 
Pa svejedno koju meru za povrsinu ces uzeti! 1mm/m2 ili 1mm/feet2 je isto!
 
kako moze biti isto?
kolicina padavina od 1mm po metru kvadratnom odgovara jednoj litri po metru kvadratnom.
jedna kvadratna stopa iznosi, grubo receno oko 0,10 metara kvadratnih.
Kolicina od 1mm po kvadratnoj stopi ustvari iznosi oko 10mm po kvadratnom metru
 
Pa kako nije isto? Ako je palo 1mm vodenog taloga(kise) onda je palo 1mm kise bez obzira na koliku povrsinu racunas! nemoj da te brka da je feet2 manji! Stavi dve serpe na zemlju kad pocne kisa! Posle izmeri koliko mm(ne litara) vode imas u jednoj i drugoj serpi! Rezultat ce biti isti jer u manju serpu padne manje ali tacno toliko manje koliko je serpa manja!
 
Ne treba mešati zapreminu (litar, mm3, ...) ili masu (kg) koje idu po površini, i dužinu u mm koja ide sama ne po jedinice površine
 
U pravu si MItyo za kolicinu padavina, ali to su dve razlicite mere.
Ako kazes da je pao 1mm/ft2, to nije isto sto i 1mm/m2.Da bi uporedio te dve velicine, moras da svedes na iste jedinice
 
Tako je nebi bilo isto da je pisao mm3/m2...milimetara kubnih... a kad kazes mm onda se podrazumeva da meris jednu dimenziju a to je u ovom slucaju visina...
 
draganpan je napisao(la):
zcurcic je napisao(la):
hvala. tek sam na pocetku karijere, ali moja porodica poseduje 26 kj zemlje, tako da sam u poljoprivredi vec preko 10 godina.
sta znaci ovo 26 kj. da li je to mozda 26 kilojutara? kolko jutro ima ari?
Izvinjavam se ali mi iz unutrasnjosti merimo u arima pa neznam kakva je veza sa jutrima lancima itd
Onda procitaj ovu temu i nauci nesto novo!
http://poljoinfo.com/predlozi-i-kritike/dogovor-oko-mera/
 
mityoo je napisao(la):
draganpan je napisao(la):
zcurcic je napisao(la):
hvala. tek sam na pocetku karijere, ali moja porodica poseduje 26 kj zemlje, tako da sam u poljoprivredi vec preko 10 godina.
sta znaci ovo 26 kj. da li je to mozda 26 kilojutara? kolko jutro ima ari?
Izvinjavam se ali mi iz unutrasnjosti merimo u arima pa neznam kakva je veza sa jutrima lancima itd
Onda procitaj ovu temu i nauci nesto novo!
http://poljoinfo.com/predlozi-i-kritike/dogovor-oko-mera/

1 červorni hvat (hv) = 3.596652 m2 (~3.60 m2)
1 katastarsko jutro = 1600 hv = 5754.643 m2
1 ar = 100 m2
1 hektar = 100 ar = 10000 m2
1 motika = 800 m2
1 dulum = 1000 m2
1 lanac = 2000 hv

He He he Bas bih voleo da vidim kako merite ovu meru. ustvari koji je merni alat kojim se mere ove jedinice?
ps. Izgleda da cu ''nesto nauciti...''
 
Pa i tu meru, kao i ove druge, merimo jednom novom i sofisticiranom napravom zvanom METAR. Posle još jedna prosta računska operacija i to je to.
 
16ly9tw.jpg

kad sam se setio da imam ovaj kalkulator, proverio sam to je to
Postoji neznatna razlika koja nije velika
 
Nazad
Vrh