OVNOLIKI KUNICI

@Drobac nemogu da ti odgovorim na pp desava se neka greska verovatno ti je pun inbox!
 
Malo da ozivimo temu :)


Zenka (ocekujem prinove za 10-ak dana) :ppozdrav:

117qn3k.jpg


2hrkf2s.jpg


zpbf9.jpg
 
Pozdrav svima,

vec godinu dana devojka i ja zivimo sa zecicom Cicom i sta da vam kazem - zurka svaki dan! :)

Cica je (ja mislim) Holandski lop (dugodlaki). Izgleda isto kao ovi ovnoliki, osim sto ima jako dugu dlaku (ako se ne shisha i do 10cm).

Zanima me da li neko zna gde mogu da joj nadjem decka iste rase u Srbiji jer je ovih dana podivljala, ne staje, trci okolo, lupa nogicama, skace, pravi lom i sto je najgore spopada mene, verovatno misleci da sam (veliki) zec :)

Jos slika mozete da vidite na mom profilu u albumu...

Hvala na pomoci! -Mihailo :)

cicah.jpg


024_1067x800_zps0003d52f.jpg
 
Poslednja izmena:
Kunić sa kojim ove godine parim
166737_447767861959990_78856368_n.jpg


- - - - - - - - - -

ženka 2012
28999_447767881959988_1479105859_n.jpg


- - - - - - - - - -

530502_420349098035200_1848499299_n.jpg


- - - - - - - - - -

167994_120505398019573_470638_n.jpg


- - - - - - - - - -

538079_298901213513323_712338215_n.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovaj gore zadnje merenje 6,2 kg no to je priplodni kunić dužinu ušiju 42,5 i širinu 10. Možemo mi i lepo da komuniciramo nije nikakav problem.
 
Zasto nebi mogli,znas puno,to je nesumnjivo i tu nema NIKAKVE dileme , Ali da nekoga ponizavas i nazivas pogrdnim rijecima nije uredu,to znas i sam,pusticemo sad to.Nego recimi koliko je star ovaj ``klempo`` gore?
 
Možemo mi i lepo da komuniciramo nije nikakav problem.

Jeste da je bilo teških reči sa tvoje strane na prethodnoj temi, ali 'ajde. Ja ionako nisam došao na ovaj forum da se svađam.

Pitao si me gde sam nabavio ovnolike, već sam pisao o tome na prethodnoj strani, nabavio sam ih od Vladimira Abrahama iz Bačkog Petrovca. On je u to vreme bio jedan od najjačih odgajivača ovnolikih.
 
Drobac, tačno sam znao da su od Abrahama .Ti kunići su nošeni iz Slovačke prvo građa tela nije odgovarala građi ovnolikog mili su u zadnjem dalu mnogo višlji odnosno nadgrađeni sa strmim karličnim kostima ,prednji deo je bio slabo razvijen i uzak kunići nisu stjali na prednjim nogama , bile su kratke i slabe, tako da je kunić tako da je kunić stajao strmo prema napred. Uši su imale dužinu no bile su tanke i usukane, od korena zatvoreneprema vrhu, i dodirivale su pod upravo zbog nerazvijenog prednjed lopatičnig dela kunića. Glava nije stajal na ramenima nego je bilo vrata dva prsta. Ali to je bilo tada kada su samo ovi iz bačkog petrovca donosili kuniće iz Slovačke i prodavali muda za bubrege , no sada kado su i ostali progledali njih više nigde nema.Upravo Slovaci su parili ko zna šta i to je dolazilo ovamo pod čistom rasom a izgledalo je tako tako pa nikako.I sada ima svega i svačega pre svega što se tiče neplanskog parenja kunića sa raznim bojama , tako da ima more kojekakvih šarenčića ili čistih boja sa neogovarajućom pokrovnom , međubojom i donjom bojom i ima jednobojnih kunića koji nemaju potrebna aguti obeležja ,naravno kod aguti boja.

- - - - - - - - - -

Možemo mi i normalno razgovarati, čak se možeš i javiti pa ćemo telefonom
 
Retko ko je tada uopšte i uvozio kuniće, bile su sankcije i ostale gluposti, a ja sam bio klinac da bih uvozio bilo šta sam. Jedne godine je trebalo da idemo u Brno sa klubom, ali se to izjalovilo zbog problema sa Kosovom i bombardovanjem, tako da je i tu bila mrka kapa, tada sam hteo sebi da donesem nešto. Posle kad je trebalo da osvežavam krv, nisam imao ni novaca, ovi iz kluba bili neozbiljni, krenuo na fakultet i batalio kuniće u potpunosti. Mada, imao sam ja par kunića izložbenog kvaliteta koji su bili potomci Abrahamovih.

Ovi tvoji su stvarno lepi i u pravu si to za boje, najbolje je kad imaš i mužjaka i ženku u istoj boji, ali ne možemo svi da imamo po par od svake boje, pa smo primorani da ukrštamo.
 
Da ne bude da pametujem ali ovako stoji : madagaskar spada u grupu osenčenih ili ti šatiranih boja dali se na madagaskara čija osnova je crna boja, na madagaskara čija osnova je smeđa boja na isabel madagaskara čija osnova je plava boja i na madagaskara čija osnova je ljubičasta boja.Pokrovna boja je žutosmeđa sa čađavim odsjajem sa i bez crteža Donja boja je žutocrvena , na tamnijim mestima plavosmeđa

- - - - - - - - - -

599747_502755369762344_2137109819_n.jpg
 
Nazad
Vrh