OVNOLIKI KUNICI

Pa neznam sto smanjivati?
Verovatno neki od korisnika foruma nisu mogli da otvore:haha::haha::haha:
Brankojlo
Ovaj sivi kunic je exstra! ::svaka cast::
 
Pozdrav kolege ali meni nije nesto hteo juce da otvara slike pa sam apelovao da smanjite rezoluciju sad je boje izvinjavam se zbog toga stvarno su vam lepi kunici ja mislim da moji nisu ni blizu vasim
videcu cim ugrabim malo vremena da ubacim neke slike od mojih kunica
A ove slike su malo starije tamo negde oko 1 maja
jedno leglo
spf5w6.jpg

i ponosna majka
hts128.jpg

slike su malo losieg kvaliteta jer su slikane mobilnim
 
Zima!
Lepa zenka sarca!!!!!!
Sad cu ti ispricati kratku pricu u nadi da cu da ti pomognem.
Odem ti ja u Hrvatsku pre dosta vremena i od jednog poznatog odgaivaca kupim zenku prelepu ,puknem u ono vreme 100 maraka kad su penzije i plate bile 5-6 maraka(to je onda bila ogromna lova) u nadi da cu da napravim fantasticno leglo jer sam imao muzjaka uvezenog iz Nemacke.Muzjak je bio proverenog kvaliteta tj. davao je u raznim kombinacijama lepe kunice ,imao sam u leglu dva ili tri izlozbenog kvaliteta ali meni to nije bilo dovoljno (alav) "ja"sam hteo da budu SVI. Kad ono CVRC!!!!!!
U zivotu nisam imao losije leglo ,ja ponovo kad ono isto i na kraju Paprikas!
Hteo sam da ti kazem da LEPA ne znaci i DOBRA!
Po meni je dobra zenka kada daje kvalitetne kunice(mozda se neko nece sloziti samnom?)
Slobodno pitaj preko foruma a mozes i privatnim porukama!
Pozdrav!
 
Pozdrav Gajo!
Nemoj da budes tako strog prema onima koji treba da zavole ovu rasu bar onoliko koliko smo je mi zavoleli,ako ne i vise.
MIr boziji hristos se rodi!
 
Brankojlo!
Mi stari kunicari smo posebna prica to se zna a sto se tice strogoce nisam imao nikakvu losu nameru , zelim da mu pomognem da krene u pravom smeru.
Cini mi se da si bas ti pomenuo strogu selekciju?

Vaistinu se rodi !!!!!!!!!!!
 
Epa ja sam se odavno zaljubio u ove kunice mozda bas nisam takav fanatik kao vi ali ih volim i zbog toga mi je bitan izgled ,najvise mi se svidja kruna.Ja ih imam najvise u crnoj boji a njvise mi se svidjaju u madagaskar


PS.ja gajim ovu rasu vec jedno par godina i nemoze niko sa jednim ili deset postova dobrih ili losih da to promeni
 
Pozdrav Zima!
Izvinjavam se svakome ko je pomislio da ga podcenjujem ili vredjam nisam imao nameru.Podrzavam svakoga ko zeli da se bavi kunicarstvom,a posebno ovnolikim kunicima i rad sam pomoci svakome.Ako sam i malo stroziji u svojim komentarima to zelim da pokazem koliko je ovo ozbiljan hobi i koliko treba ozbiljno da se pristupi tome,ako zelite kvalitet.Nije bitan broj postova bitna je ljubav!
 
Pozdrav svima!!!!!!!!
Zima u madagaskar boji su nesto sitniji gradjom kao i zuti dok su dosta krupniji sivi,crni ,beli plavi,sarci za havanu i izabel neznam jer ih nemam.
Ljubav je na prvom mestu!!!

Brankojlo

Potpuno si u pravu sto se tice ozbiljnosti i pristupa samo se tako i dobija kvalitet ali ja bih dodao i pravilnom selekciom.
 
Pozdrav Gaja!
I ja sam mislio pod ozbiljnoscu stroga selekcija ali tu gubimo sentimetalnost ,a ko uspe da razdvoji ljubav prema kunicima od sentimentalnosti ima sanse da postigne nesto.
 
Ja pratim ovu temu od 2 posta i jako me obradovala pošto sam i ja ljubitelj ove rase i taman kad reših da napišem neki post javi se Brankojlo i ubi me u pojam.Rešio sam da se ne pojavjuem ovde pošto mi se činilo da su Gagi i Brankojlo stvarno u ovom poslu profi i učini mi se da je ovo njihova lična tema,ali posle pojave i drugih korisnika i ovog posta

Brankojlo je napisao(la):
Pozdrav Zima!
Izvinjavam se svakome ko je pomislio da ga podcenjujem ili vredjam nisam imao nameru.Podrzavam svakoga ko zeli da se bavi kunicarstvom,a posebno ovnolikim kunicima i rad sam pomoci svakome.Ako sam i malo stroziji u svojim komentarima to zelim da pokazem koliko je ovo ozbiljan hobi i koliko treba ozbiljno da se pristupi tome,ako zelite kvalitet.Nije bitan broj postova bitna je ljubav!

prosto nisam mogao da odolim i da se ne javim.Ja ovo radim iz hobija i ljubavi prema kunićima ali za mene postoje neke granice koje su za mene razumne i nisam nikakav zaluđenik već samo ljubitelj ove rase.
Ukratko o meni i mojoj ljubavi prema kunićima uopšte.Moj pokojni deda je držao kuniće za svoje potrebe i ja sam skoro ceo život rasto uz njih,bilo je i par pokušaja i sa moje stane kad deda više nije mogao ali se to neslavno završilo negde sa pojavom miksomatoze u nas.Pravu ljubav sam nasledio od strica koji je to digo na malo viši nivo (mislim literatura ,vakcinacije,pa i prodaja imao je u jednom trenutku i po 30 ženki) ali to je bilo davno_Ovnolike sam video i dobio jednog na poklon pre jedno 25 godina i taj zekan mi prirasto srcu i tu je onda počela moja ljubav prema ovoj rasi.Do Prošle godine nisam držao ništa kad sam od drugara dobio mužjaka a ženku sam kupio na izložbi slike imate u postu sa slikama kunića na 12 oj strani, novije nemam.

Dobro bi mi došli bilo koji saveti i kritike ,dal me primate u klub?
 
Pozdrav whitekiler!
Jos jednom se izvinjavam posto starno nisam imao nameru da bilo koga podcenjujem a jos manje da ubijem u pojam. :bravo:Neprihvatam ono da sam "profi" ja sam samo jedan odgajivac ovnolikih kunica koji svoj hobi "voli".Rad sam da cujem svacije misljenje i da iz toga izvlacim pouke.
Mir boziji Hristos se rodi! :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1294357757[/time]
_________________________________________________
Pozdravljam !
Upravo sam nasao ove dve slike:
ace8t0.jpg
jpgbic.jpg

Nije mi zbog praseta nego ovaj beli lepotan me je zasenio!
 
Whitekiler dobro dosao!!!!!!!
Mislim da ti je Brankojlo dobro odgovorio za ono "profi"
 
I meni se cini da ste vas dvojica profi odgajivaci
ovaj beli pored praseta je bas lep jel tvoj?
 
Pozdrav Zima!
Neces verovati koliko bih ja zeleo da je ovaj beli lepotan stvarno moj nije da ih nemam ali jos jedan nebi bio od viska.Na te sam fotografije slucajno naisao na nekom sajtu (da me ubijes nebih znao na kom) bazajuci po internetu trazeci neke informacije o vojvodjanskim pulinima.
Profi je malo preuvelicano ja sam samo malo zesci zaludjenik mojim kunicima.
 
Pozdrav futurefarming!
Moje misljenje je da svako ko zeli da ima ili zeli da uzgaja bilo koju zivotinju mora da joj pruzi paznju i odredjenu dozu ljubavi ako u tome zeli uspeh. Zato prijatelju nemoj dozvoliti da te mi "nagovaramo" nego sledi svoja osecanja.
2nlqqdx.jpg
2rqhpx4.jpg

Nemoj misliti da sam ovo namerno uradio! :zli: :haha: :D
 
Vi barem imate zekane i volite ih, a je ih samo volim...Ali. kako je izlozba u PA krajem februara, eto mene tamo da nabavim jednog muzijaka i dve zenke. A, isto sam procitao svaki post do sada, tako da i mene racunate od marta u klubu.
Bice barem interesantno :ppozdrav:
 
Brankojlo!
Kakve dve preslatke BANDE !
U tom su mi uzrastu najlepsi ,usi im stoje kao elise .Navise volim da ih gledam kad izlaze iz kotilice i napadaju zenku da sisaju pa se onako izvrnu naopacke........deluju kao male plisane igracke a jos su interesantniji kad pocnu da se igraju i pocnu da odskacu sa sve cetiri noge kao loptice.
Bas ti sada zavidim , ti sad mozes da uzivas u njima a ja ne mogu ALI ja ocekujem pet zenki da se kote pa cu i ja moci da uzivam u malim "zlotvorima".
Pozdrav Ljubiteljima ove rase!!!! ::svaka cast::
2ykjqmx.jpg
 
Nazad
Vrh