Da imate dovoljno para koji traktor biste kupili

Da imate dovoljno para koji traktor biste kupili


  • Ukupno glasača
    303
Massey Ferguson 6485 Dyn6 :D

73765-nueva-villa-de-las-torres-massey-ferguson-6485.jpg
 
Kupio bih traktor naspram svojih potreba,a to je po mom misljenju IMT 577 ili MTZ82. ::namigivanje::
 
Da mi je para na pretek, ja bi da uštalim jedan Torpedo 75. Za moje potrebe je potpuno dovoljno što se tiče konjaže, bila bi mašina večita. Vremenom bi možda dobila nekog brata iz serije RX ...
 
Nije mi jasno sta ste zapeli za taj Fendt?? To je "barbika" medju traktorima :sta: :sta: :sta:
 
MILOŠ D.T je napisao(la):
Ja mislim da nisi u pravu. :nono:
Ono što je Mercedes u auto industriji to je Fend u traktorskoj. :D :ppozdrav:

I ja sam nekad vozio Mercedesa, ali ima i Rols Royce i gomila drugih "jacih" od njega!!! Nije MB majka a nije ni Fendt!
 
@Milos DT
Fendt je bio zakon 90ih i ranije. Od kad ih je kupio AGCO unapredili su spoljasnji izgled i napucali cene. Kvalitet je jako postao diskutabilan. Pre bih rekao da je u rangu MF-a, samo sto jos ima u standardnoj opremi neke zezancije koje se kod MF doplacuju. Vario menjac je odlican, ali i konkurencija je razvila slicno pa i tu vise nemaju neku prednost.
 
toshiba je napisao(la):
MILOŠ D.T je napisao(la):
Ja mislim da nisi u pravu. :nono:
Ono što je Mercedes u auto industriji to je Fend u traktorskoj. :D :ppozdrav:

I ja sam nekad vozio Mercedesa, ali ima i Rols Royce i gomila drugih "jacih" od njega!!! Nije MB majka a nije ni Fendt!

Ajd kad smo već kod toga ja sad vozim mercedesa i u moje dvorište neće ući druga kola sem njega TOLIKO O TOM!!!!!!!!!!!(možda neka ali samo da su jeftina za po njivi)!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Post je spojen: [time]1294154005[/time]
_________________________________________________
bojcetic je napisao(la):
@Milos DT
Fendt je bio zakon 90ih i ranije. Od kad ih je kupio AGCO unapredili su spoljasnji izgled i napucali cene. Kvalitet je jako postao diskutabilan. Pre bih rekao da je u rangu MF-a, samo sto jos ima u standardnoj opremi neke zezancije koje se kod MF doplacuju. Vario menjac je odlican, ali i konkurencija je razvila slicno pa i tu vise nemaju neku prednost.


Zašto onda svaka jača firma ima Fendove.Po tom što si napisao trebali bi da teraju MF. :cao:
 
O ukusima ne vredi raspravljati.Kako se ono kaže i nad popom ima pop tako da nekadašnji statusni simboli kako među automobilima tako i među poljoprivrednim mašinama itekako imaju veoma jaku konkurenciju.
 
Jel ti to o nasim "jacim" firmama?? Osim Rusa... Amerikanci, Kanadjani i recimo Brazilci najvise koriste MF i JD. Sto znaci nije Fendt majka! A kad smo kod kola i ja bih opet vozio mercedes, ali posto nisam sebi priustio da kupim novog mercedesa ( kod mene u dvoriste vise ne ulazi polovan auto) kupio sam najpovoljniju alternativu.
Post je spojen: [time]1294154695[/time]
_________________________________________________
Bitan je CENA~UCINAK a ne spoljasnjost
 
@MILOŠ D.T
Fendt je postao samo robna marka AGCO korporacije. Ja ne kazem da ne valja, vec da nije ono sto je bio. Fendtovi iz 90ih godina idu bez generalne 20000 sati, ovi novi malo, malo pa neki ozbiljniji kvar. To je nedopustivo na tako skupom traktoru.
AGCO je tehnologiju iz MF kombajna upotrebio u Fendt kombajnima i sad prodaje Fendt kombajne za paprene novce, koji su prepakovani MF sa naravno nekim zezancijama da bi opravdali cenu. Slicno je uradio General Motors sa Saabom i Opelom, pa evo gde je Saab zavrsio.

Ima nekih nagovestaja da ce Fiat da proda CHN AGCO-u. :nono:

Inace Fendt se u Evropi smatra top ponudom trakotra. U Americi je 1. JD, 2. Case, pa tek onda ostali.
Kod mene kombinat tera JD 4755 koji radi najteze operacije na 800 hektara, samo se menjaju vozaci. Voleo bih da vidim Fendta u istim uslovima rada ::namigivanje::
:ppozdrav:
 
toshiba je napisao(la):
Jel ti to o nasim "jacim" firmama?? Osim Rusa... Amerikanci, Kanadjani i recimo Brazilci najvise koriste MF i JD. Sto znaci nije Fendt majka! A kad smo kod kola i ja bih opet vozio mercedes, ali posto nisam sebi priustio da kupim novog mercedesa ( kod mene u dvoriste vise ne ulazi polovan auto) kupio sam najpovoljniju alternativu.
Post je spojen: [time]Tue Jan 4 09:24:55 2011[/time]
_________________________________________________
Bitan je CENA~UCINAK a ne spoljasnjost

Da se mi manemo lepo Fenda ko ima da ga kupi neka ga kupi i to je to.A ni ja nemam para za NOVOG MERCEDESA ali će i polovan merdžovan da sahrani ooooohhhhoooohhhoj automobilčića. :haha:

Meni nije važan spoljni izgled NORMALNO (pogledaj svaki traktor ovaj sad novi da je nalickan)

MERCEDES=FEND=Moje mišljenje pa kako god. :cao:
 
MILOŠ D.T je napisao(la):
toshiba je napisao(la):
Jel ti to o nasim "jacim" firmama?? Osim Rusa... Amerikanci, Kanadjani i recimo Brazilci najvise koriste MF i JD. Sto znaci nije Fendt majka! A kad smo kod kola i ja bih opet vozio mercedes, ali posto nisam sebi priustio da kupim novog mercedesa ( kod mene u dvoriste vise ne ulazi polovan auto) kupio sam najpovoljniju alternativu.
Post je spojen: [time]1294129495[/time]
_________________________________________________
Bitan je CENA~UCINAK a ne spoljasnjost

Da se mi manemo lepo Fenda ko ima da ga kupi neka ga kupi i to je to.A ni ja nemam para za NOVOG MERCEDESA ali će i polovan merdžovan da sahrani ooooohhhhoooohhhoj automobilčića. :haha:

Meni nije važan spoljni izgled NORMALNO (pogledaj svaki traktor ovaj sad novi da je nalickan)

MERCEDES=FEND=Moje mišljenje pa kako god. :cao:

U pravu si! Mi sigurno necemo kupiti nikakav Fendt :haha: :haha: :haha: :haha:
 
bojcetic je napisao(la):
@MILOŠ D.T
Fendt je postao samo robna marka AGCO korporacije. Ja ne kazem da ne valja, vec da nije ono sto je bio. Fendtovi iz 90ih godina idu bez generalne 20000 sati, ovi novi malo, malo pa neki ozbiljniji kvar. To je nedopustivo na tako skupom traktoru.
AGCO je tehnologiju iz MF kombajna upotrebio u Fendt kombajnima i sad prodaje Fendt kombajne za paprene novce, koji su prepakovani MF sa naravno nekim zezancijama da bi opravdali cenu. Slicno je uradio General Motors sa Saabom i Opelom, pa evo gde je Saab zavrsio.

Ima nekih nagovestaja da ce Fiat da proda CHN AGCO-u. :nono:

Inace Fendt se u Evropi smatra top ponudom trakotra. U Americi je 1. JD, 2. Case, pa tek onda ostali.
Kod mene kombinat tera JD 4755 koji radi najteze operacije na 800 hektara, samo se menjaju vozaci. Voleo bih da vidim Fendta u istim uslovima rada ::namigivanje::
:ppozdrav:

Vidi druže da ti kažem nešto,sve ovo gore je u redu,ajde mi reci jel još koji traktor izdržao 20 000 rs.(nema veze neka je to bilo 90-te godine. :cao: ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1294155527[/time]
_________________________________________________
toshiba je napisao(la):
MILOŠ D.T je napisao(la):
toshiba je napisao(la):
Jel ti to o nasim "jacim" firmama?? Osim Rusa... Amerikanci, Kanadjani i recimo Brazilci najvise koriste MF i JD. Sto znaci nije Fendt majka! A kad smo kod kola i ja bih opet vozio mercedes, ali posto nisam sebi priustio da kupim novog mercedesa ( kod mene u dvoriste vise ne ulazi polovan auto) kupio sam najpovoljniju alternativu.
Post je spojen: [time]1294104295[/time]
_________________________________________________
Bitan je CENA~UCINAK a ne spoljasnjost

Da se mi manemo lepo Fenda ko ima da ga kupi neka ga kupi i to je to.A ni ja nemam para za NOVOG MERCEDESA ali će i polovan merdžovan da sahrani ooooohhhhoooohhhoj automobilčića. :haha:

Meni nije važan spoljni izgled NORMALNO (pogledaj svaki traktor ovaj sad novi da je nalickan)

MERCEDES=FEND=Moje mišljenje pa kako god. :cao:

U pravu si! Mi sigurno necemo kupiti nikakav Fendt :haha: :haha: :haha: :haha:


:ppozdrav: ::namigivanje::
 
bojcetic je napisao(la):
@MILOŠ D.T
Fendt je postao samo robna marka AGCO korporacije. Ja ne kazem da ne valja, vec da nije ono sto je bio. Fendtovi iz 90ih godina idu bez generalne 20000 sati, ovi novi malo, malo pa neki ozbiljniji kvar. To je nedopustivo na tako skupom traktoru.
AGCO je tehnologiju iz MF kombajna upotrebio u Fendt kombajnima i sad prodaje Fendt kombajne za paprene novce, koji su prepakovani MF sa naravno nekim zezancijama da bi opravdali cenu. Slicno je uradio General Motors sa Saabom i Opelom, pa evo gde je Saab zavrsio.

Ima nekih nagovestaja da ce Fiat da proda CHN AGCO-u. :nono:

Inace Fendt se u Evropi smatra top ponudom trakotra. U Americi je 1. JD, 2. Case, pa tek onda ostali.
Kod mene kombinat tera JD 4755 koji radi najteze operacije na 800 hektara, samo se menjaju vozaci. Voleo bih da vidim Fendta u istim uslovima rada ::namigivanje::
:ppozdrav:
I MF i Fendt i Laverda se proizvode u Breganci u Laverdinoj fabrici! Ja bio u tu fabriku pre dve godine!!!

Post je spojen: [time]1294105394[/time]
_________________________________________________
A to je AGCO grupacija gde jos spada i Same i New Holland
Post je spojen: [time]1294130690[/time]
_________________________________________________
http://blog.agcocorp.com/2010/07/agco-launches-farm-equipment-comparison.html
Post je spojen: [time]1294156016[/time]
_________________________________________________
15s076p.jpg
 
@toshiba i @milos
Bas tako. Sta se mi prepiremo oko Fendta, kad ga nikad necemo kupiti ni polovnog :haha:
:ppozdrav:

@milos
Doticni JD ima sigurno oko 20000 sati. Tera ga ko stigne po uslovima kakavim stigne. A za fendt iz 90ih
http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm-tractor/1587009/fendt-favorit-611-lsa.html
http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm-tractor/1527935/fendt-615e.html

@toshiba
New Holland je CHN grupacija(Fiat vlasnik)
Laverda je ARGO 50%(Landini,McCormick...) i 50% AGCO.
Same, Hurliman, Deutz Fahr i Lamborghini (trakotri) su SDF grupacija.
Laverda se pravi u istoj fabrici sa MF i Fendt da bi se troskovi srezali. Nije tesko zakljuciti da su to manje vise isti kombajni.
 
A kome pripada agritalia koja proizvodi i za john deere a i massey- fergusona i claas ?Nije mi jasko kako se isplati tim fabrikama da im treca fabrika proizvodi traktore ?
 
Nazad
Vrh