Da imate dovoljno para koji traktor biste kupili

Da imate dovoljno para koji traktor biste kupili


  • Ukupno glasača
    304
Ma 549 sa duplom vucom za sve vrste poslova i jednu brenu 5106 za pripremu i da te bog vidi
 
Pa neznam u kombinatu su se pokazale extra,znaci terano je i dan i noc do 12-13000 rc bez vecih kvarova uskladjeni menjac i motor jako zadovolljavajuceg kvaliteta ,dok smo landine vec sa 2500 na pola menjac samleo sve sto postoji u njemu parkiran pod ringlov,veliki od 160 jos gori posle hiljadu dve skidaj six power izbacuj to im je boljka kad skines slabiji od fergusona prednji trapovi katastrofa hidraulika ubi boze dok kod brene to nije moglo da se desi jbg ko kakva iskustva ima od slucaja do slucaja.
 
ko ima zemlje da radi do 200 h CLAAS ARION 420 za sve potrebe od pocetka godine do zime za sve od jutra do uvece pa uvece ko nov u centar, a zajtra jovo nanovo
 
Moze drug ali je to mnogo meksi traktor. tih 20 % to ti je frka samo s pocetka dok ga ne doteras kuci vec u drugoj godini tih 20% nestaju. ta dva traktora ko da nisu iz iste firme koliko su drugacija
 
Mislim da nisi u pravu. Drugaciji jesu, i to po skoro svemu ali da je meksi bas i ne bih rekao. No, svako ima pravo na svoje misljenje.
drug axos nemre da ore u brzohodne brzine znam te masine napamet bio sam u francusku na obuku CLAAS akademija EVRU oni su ok ja imam CELTIS 456 jd motor on je munja za Axosa ali taj ARION od 100 konja taj objasnjava kako se radi zemlja
 
pa ako je peskovita laksa zemlja onda moze ali u nesto jacu zemlju jav . ima istu transmisiju ali drugaciji motor. u temerin na faild sou mu i u 5 sporohodnu bilo jao mjao
 
Bas tako druze Marko.

Ne kazem ja, orao sam i 5. sporohodnom i brzom i sporijom ali je tamo bilo tako lepo oranje da sam samo cekao kad ce mi plug puci na pola.

Inace, ta 5. spora + i 1. brza + su mu idealne za oranje pri 1700 o/min 7 i nepunih 8km/h a potrosnja minimalna.
 
a iz 4 u 5 sa 2 zmajevke

---------- Poruka napisana u 14:35 ---------- Prethodna poruka je at 14:31 ----------

kolika ti potrosnja po lancu u nekim normalnim uslovima 25 dubine 3 brazde 40cm
 
Nisam vukao 2 Zmajevke ali kamionsku jednu kadru jesam i mogu ti reci ide lepo-ja ga polovim u svakoj brzini i nemam problema sa ubrzavanjem. Vukao sam i veliku Tehnostroj djubretaru u kojoj ima vise stajnjaka nego sto nose 2 Zmajevke i isto je islo relativno lako.

Najmanje sto sam potrosio je 12l po kj sa 3x40 Vogelom na 27cm dubine a najvise nisam tacno izmerio ali izmedju 15 i 16l po kj sa 3x35 IMT plugom ali to je bilo razoravanje deteline i zdravo se plug teglio zamnom.
 
taj sto ti je pusto traktor u rad nije ti rekao da se tvin koristi do 10km/h i da izbegavas koristenje kad vuces neku prikolicu teret pa ides lenijom naidjesna na rupe ne nikako da krenes na - minus da ga usporis nego da ga presaltas. si menjao filter od reverzera. jel imas prirucnik na srpski

---------- Poruka napisana u 16:15 ---------- Prethodna poruka je at 16:14 ----------

taj sto ti je pusto traktor u rad nije ti rekao da se tvin koristi do 10km/h i da izbegavas koristenje kad vuces neku prikolicu teret pa ides lenijom naidjesna na rupe ne nikako da krenes na - minus da ga usporis nego da ga presaltas. si menjao filter od reverzera. jel imas prirucnik na srpski. jel ima kod tebe prekidac za suspenziju agrsivnosti kvacila

---------- Poruka napisana u 16:16 ---------- Prethodna poruka je at 16:15 ----------

taj sto ti je pusto traktor u rad nije ti rekao da se tvin koristi do 10km/h i da izbegavas koristenje kad vuces neku prikolicu teret pa ides lenijom naidjesna na rupe ne nikako da krenes na - minus da ga usporis nego da ga presaltas. si menjao filter od reverzera. jel imas prirucnik na srpski. jel ima kod tebe prekidac za suspenziju agrsivnosti kvacila
 
Nisam siledzija i umem da koristim twin shift. Kad idem u - onda stiskam kvacilo.

Niko mi nije nista govorio sto se tice pomenutog saltanja. Filter je menjan na 500 radnih sati. Prirucnik imam citao sam ga ali nisam naisao na podatak da ne sme da se salta +- pod opterecenjem preko 10km/h.

Imam prekidac koji nije krsten kako ti kazes vec nekako drugacije i kada stisnem taj prekidac na displeju pokazuje kao da je reverzer u neutralu.

Gledao sam prirucnik...druze, ti si se malo zaj...o, reverzer ne sme da se koristi preko 10km/h!!!
 
Poslednja izmena:
kad budem isao na teren na tu stanu donecu ti radionicko uputstvo za rusa cisto da vidis jel menjan filter sa leve strane iza akumulatora kod boce od vazduha ako ima vazdusni slican ko od hidraulike samo upola kraci
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh