Koju grupu zrenja i koji hibrid kukuruza sejati za vršidbu

Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

Ja sam prošle godine sejao AS 54 na površini od pola hektara za probu a drugu polovinu sam posejao Pionirovu Stiru.Agrotehnika je bila ista, jedan deo mi je voda podavila (iako je peskovito zemljište) ali kad sam ovršio Stire je bilo 3.6 tona zrna sa vlagom 13% a AS 54 4.4 tone zrna sa vlagom 17%.
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

AS-54 hjihov favorit što se tiče vršidbe u zrnu, odlikuje se visokim potencijalom rodnosti i brzim otpuštanjem vlage i spada u FAO 450 grupu zrenja. :ppozdrav:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

ZORAN.BNS je napisao(la):
Ja sam prošle godine sejao AS 54 na površini od pola hektara za probu a drugu polovinu sam posejao Pionirovu Stiru.Agrotehnika je bila ista, jedan deo mi je voda podavila (iako je peskovito zemljište) ali kad sam ovršio Stire je bilo 3.6 tona zrna sa vlagom 13% a AS 54 4.4 tone zrna sa vlagom 17%.

Stira je star i los hibrid, meni se uopste nikad nije svidela.
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

ZORAN.BNS je napisao(la):
Po meni Stira je dobra na jako peskovitim zemljištima i :cool: godinama
To jeste dobar hibrid i ja sam ga sejao za vrsidbu ali izlaze novi rodniji meni se bolje pokazao y54 na istu zemlju gde sam pre sejao Stiru.
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

@ ivan-sakule
Tačno je da je rodniji ali je i kasnija grupa zrenja, a pogotovo prošla godina kad je bilo puno kiše
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

Direktor polj. preduzeća iz moje okoline pre neki dam mi je rekao da će na 2000 ha koliko planiraju da poseju kukuruz sejati sledeće tri sorte, Syngentin-PAKO ; R A G T sorte Axxo i Tyrexx. :ppozdrav:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

Na 50% posto površina koje ću da vršem u zrnu danas poručen Axxo fao 430 R.A.G.T hibrid. :ppozdrav:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

Mića967 je napisao(la):
Zike onaj što se i tebi dopao ROXXANE Fao 560 od semenske kuće R.A.G.T. Prilikom ogleda imao je vlagu 15,75 što je za ovu godinu super.Ova sorta će biti jedan od mojih favorita za vršidbu jer ima ogroman rodni potencijal. :D :ppozdrav:
Mića967 je napisao(la):
Za vršidbu ove godine sejaću ove sorte: Pako- Syngenta, Roxxane-R.A.G.T, 5783 Dekalb, K-67 Pionir i 3381-Kws, od Fao 300-600. :ppozdrav:
A ovo više ne važi. :haha: :cao:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

Dr Grujo u drugih 50% površina će biti zastupljene i te sorte, jedino neću sejati Roxxane ali sam ga zamenuo sa Axxo iste semenske kuće. :cao:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

sta mislite koje sorte treba sejati u posavini i tamnavi gde je zemlja 5 i 6 klasa konkretno kod mene za vrsidbu napomenuo bi da ne bacam zaoravajuce djubre vec oko 450 kg kana po hektaru unapred hvala svaki savet bi mi koristio
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

Ja sam probao na takve losije klase(ritske) zemlje upravo zbog kiselosti zemlje samo sa KAN.djubriti,mogu ti reci da sam se prijatno iznenadio sa prinosom.Posejao sam AS51 nije zahtevan,ne trazi mnogo djubriva a uspeva i na slabije njive.Moglo bi se tu jos mudrovati Stira,Florensija itd.Ja sam napisao moje iskustvo sa AS51 ove godine sa mesanim 3x16 bacenim ovih dana na sneg, probacu AS42 za krunjenje :ppozdrav:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

levak je napisao(la):
sta mislite koje sorte treba sejati u posavini i tamnavi gde je zemlja 5 i 6 klasa konkretno kod mene za vrsidbu napomenuo bi da ne bacam zaoravajuce djubre vec oko 450 kg kana po hektaru unapred hvala svaki savet bi mi koristio
moja preporuka za te zemlje je pioner COLUMBO ovaj hibrid dosta dobro podnosi slabije tipove zemljista i u jesen je dobar sa otpustanjem vlage
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

@levak
Posej ZP341 ili ZP434 i ima da rodi a ZP Institut ima jedan hibrid koji trpi i losija zemljista cak i ona koja su kisela sto predpostavljam da je u tvom kraju.To je hibrid ZP544,hibrid koji rodi kao nijedan drugi i na losijim zemljistima i sa losijom agrotehnikom,moze da se bere i u klipu a posto brzo otpusta vlagu moze i da se kombajnira u zrnu.Moj savet Ti je da ne bacas NPK15:15:15 to je bas bacanje para,baci tih 400kg KAN a pa na jesen kada oberes kukuruz uradi analizu zemljista i dobices preporuku koja djubriva i u kojim kolicinama treba da bacis.
 
Kakvi su vam rezultati prilikom vršidbe kukuruza u zrnu. Koje sorte i grupe zrenja su dali najbolje rezultate.
 
ja sam imao as 54,grupa 450,prinos 6300kg/kj!jako sam zadovoljan sa njim i po mom misljenju za vrsidbu ne treba ici preko grupe 450 a mozda ni preko 400!ova godina je bila susna pa je uglavnom sve bilo u jusu ali kad bi bilo vise padavina ne verujem da bi hibridi preko grupe 400(450) uspeli da spuste vlagu na 14-15!moje misljenje.....
 
Mladene na ogledu AS-hibrida u Golubinci 54 je imao najbolje rezultate negde oko 12 t po hektaru.
 
Kod nas se pokazalo da je u sustini manje-vise isti ocin koje grupe zrenja sejati za vrsidbu u zrnu jer ovi kasniji u prosecnoj godini taman toliko vise rode koliko se skine za susenje pa zrna JUS tj. SRBS kvaliteta bude otprilike isto na kraju.

Mi sejemo saroliko pa sta nam Bog da.
 
Nazad
Vrh