Koju grupu zrenja i koji hibrid kukuruza sejati za vršidbu

Odg: Koju grupu zrenja kukuruza sejati za vrsidbu

@tarana

Ne može se prinos u jednoj godini uzimati za etalon.
Fao 300 je sigurno bio mali sklop.
 
Odg: Koju grupu zrenja kukuruza sejati za vrsidbu

nije, ali nema veze...
ja sejem i ranije i kasnije hibride zbog polinacije i stabilnosti prinosa.
 
Odg: Koju grupu zrenja kukuruza sejati za vrsidbu

Danas na Pionirovom predavanju bolje prinose su imale sorte iz Fao 500 i 600 :ppozdrav:
 
Odg: Koju grupu zrenja kukuruza sejati za vrsidbu

Mi svake godine sejemo od FAO 300 pa do FAO 600. Uglavnom ( mada ne mora uvek biti tako ) vece FAO grupe daju veci prinos i imaju vecu vlagu. Ima godina kada bolje prodjemo sa vecom FAO a ima kada sa manjom FAO grupom . Zato svake godine sejemo od ranih ( 300 ) pa sve do kasnih ( 600 ) pa je prosek uvek dobar.

Desavalo nam se da grupa 300 da veci prinos sa manjom vlagom nego grupa 600 koja je imala i dosta vecu vlagu. Dosta zavisi od vremenskih prilika. Moze se desiti da u vreme metlicenja grupe 300 vreme bude idealno a u vreme metlicenja grupe 600 uslovi nikakvi i eto boljeg prinosa na grupi 300
 
Odg: Koju grupu zrenja kukuruza sejati za vrsidbu

ja dajem prednost hibridima grupe 300 za vrsaj, imaju vlagu 14% u zetvi,i sve sto izmeri je tvoje. naravno ja ih sejem krajem marta-pocetkom aprila kao i grupu 600, vrsem ih kada zavrsim berbu beracem grupe 600, nemozemo ocekivati da setva kraj aprila-pocetak maja a vrsaj polovinom oktobra da malu vlagu.
pionir A24
kvs 3381
NS 3014
su hibridi koje bih preporucio svima za vrsaj.
 
Odg: Koju grupu zrenja kukuruza sejati za vrsidbu

kvs 3381 se pokazao odlično daliga je neko imao i koji su mu bili prinosi :cao:
 
Odg: Koju grupu zrenja kukuruza sejati za vrsidbu

Mene ne interesuje samo vlaga, nego i kako se vrsi! Nije isto ako moras sa zategnutijim dobom i sporije ili opustenijim i brze! Plus sto ostaje koje zrno na sapuriki kod prvo scenarija! Ako pretegnes onda imas lom pa ti i na to skidaju. Od svih hibrida koje sam ja vrsio najbolje se vrse Pioneer K-67 i V-74, stim sto V-74 ima znatno bolji prinos. Oba hibrida su grupa FAO 500.
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

Za vršidbu ove godine sejaću ove sorte: Pako- Syngenta, Roxxane-R.A.G.T, 5783 Dekalb, K-67 Pionir i 3381-Kws, od Fao 300-600. :ppozdrav:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

mico koju sortu uzimas iz ogleda koji smo radili?bilo je i tamo dobrih hibrida.
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

Zike onaj što se i tebi dopao ROXXANE Fao 560 od semenske kuće R.A.G.T. Prilikom ogleda imao je vlagu 15,75 što je za ovu godinu super.Ova sorta će biti jedan od mojih favorita za vršidbu jer ima ogroman rodni potencijal. :D :ppozdrav:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

ragt se kod nas bas i nije pokazao,pioneer-i su ga tukli po svemu.
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

tarana je napisao(la):
toshiba je napisao(la):
Meni FAO 400 i 500 bili oko 16-16.5 vlage ove jeseni a FAO 600 20-22. Bolje malo vise vestackog i sejanje nizeg FAO malo gusce! Tako je razmisljam...

vidiš, kod mene je fao 380 imao vlagu 19%
a fao 600 20%
isti datum setve.
zavisi koliko si razbacao azota...ako se zemljiste predjubri sa azotom produzava se vegetacija i povecava vlaga
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

KishRobert je napisao(la):
ragt se kod nas bas i nije pokazao,pioneer-i su ga tukli po svemu.
Roberte kao što sam i ranije napomenuo sejaću po meni najbolje i iz Pionira,KWS-a, Dekalba i Syngente. :ppozdrav:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

ok,al' na tu vasu zemlju ja bi dkc sejo!
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

Biće i njega ali mislim da i ove druge semenske kuće imaju sorte sa velikim rodnim potencijalom :ppozdrav:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

mica967 je napisao(la):
Zike onaj što se i tebi dopao ROXXANE Fao 560 od semenske kuće R.A.G.T. Prilikom ogleda imao je vlagu 15,75 što je za ovu godinu super.Ova sorta će biti jedan od mojih favorita za vršidbu jer ima ogroman rodni potencijal. :D :ppozdrav:
Prvi put čujem za ovu kuću(a verujem da nisam jedini ). MOže neka reč o njima, čiji su, odakle, jel imaju neki sajt, promotere, ogledne parcele? :cao:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

RAGT je semenska kuća iz Francuske a ovih dana ću postaviti rezultate ogleda samo da ih njihov prometer inače moj brat donese do mene pa ću ih postaviti u temi gde su idruge semenske kuće.Vidićete ogled koji je bio kod mene dve rane sorte su imale vlagu oko 14%.za ovu godinu ::svaka cast:: :cao:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

mica967 je napisao(la):
RAGT je semenska kuća iz Francuske a ovih dana ću postaviti rezultate ogleda samo da ih njihov prometer inače moj brat donese do mene pa ću ih postaviti u temi gde su idruge semenske kuće.Vidićete ogled koji je bio kod mene dve rane sorte su imale vlagu oko 14%.za ovu godinu ::svaka cast:: :cao:
Hvala kolega :D To se ceni, dogovor u jednoj poruci :D :cao:
 
Odg: Koju grupu zrenja i sortu kukuruza sejati za vrsidbu

Na današnjoj prezentaciji AS-hibrida je rečeno da je sorta AS 54 ove godine imala odlične rezultate prilikom vršidbe u zrnu, i da ima veliki rodni potencijal sa niskim sadržajem vlage.Kakva su vaša iskustva sa ovom sortom, inače sa cenom će izaći u toku sledeće nedelje. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh