poljoprivreda 2011

Da li ce 2011. biti bolja za poljoprivrednike?


  • Ukupno glasača
    4

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.439
Lokacija
Jagodina
Zanima me vase misljenje o nama poljoprivrednim proizvodjacima,hoce li 2011. biti bolja za nas ili ne?
Verujem da nisam jedini koga ovo zanima!!!
Misli se na finansiski boljitak,ili ti hoce li se vise isplatiti raditi poljoprivredu od predhodne godine!
 
Sigurno da nisi jedinikoga to zanima.Pojasni malo anketu ,u kom smislu bolja ?
Finansijski, vremenske prilike ili nešto treće.
 
@Petar 90
Ako mislis da li ce biti bolja za stocare - tesko...
Za ratare, jos teze, jer cene ove jeseni i zime u odlicne za ratarske proizvode, pa mislim da nema puno prostora za neki boljitak.
Jedino sto je ohrabrujuce su subvencije na mehanizaciju, naravno ako ih bude!

@tarana
U potpunosti se slazem :D
 
Po meni ovo pitanje zavisi od drzave, odnosno od agrarnog budzeta...
Cene ratarskih proizvoda su ove godine doterane na neki prihvatljiv nivo (ali kasno, jer su neki izgubili u startu)...ostaje da se nadamo da ce iduce godine biti ista situacija, bilo bi lepo.
Ali treba na jos dosta stvari da se odrazi boljitak kako bi u poljoprivredi bilo bolje stanje...na primer: povecavanje stocnog fonda nakon pada od 35-40% (za sta je drzava kriva, pa sada neka lepo poveca agrarni budzet za duplo od planiranog).
Tu su i vocari, i te ljude neko treba da primeti i pomogne (jer godinama prodaju proizvode za sicuriju, i jos ih hladnjacari ucenjuju).

Znaci gledajuci situaciju u globalu moze da bude samo gore ili isto... Drzava je na potezu, to me najvise i plasi...
 
Nafta 1E,Primena novog zakona o saobraćaju,subvencije :sta: za vlasnike zemljišta,Niska cena mleka i tovljenika,kao i goveda,poskupljenje struje,skok eura (pad dinara),slaba kupovna moć građana (direktno povezano sa nama),približavanje EU što znači nove uredbe po džepu,
Nema ni jednog parametra koji bar malo pokzuje da će biti bolje :udri:
 
iz mog ugla tesko da moze da bude bolje...imao sam dobre prinose, cene sam izvukao jos bolje-tako da bas i ne vidim sta bi moglo, i koliko da bude bolje
 
ja mislim da će 2011 biti bolja ali ne za sve mislim da če ratarima biti bolja jer žita nema mnogo posejanog pa verujem da če cena biti bolja što se tiče ostalih ratarskih kultura mislim da če imati dobru cenu seljak nema novca pa je agrotehnika ( đubrenje, hemija ..)veoma oskudno pa iz toga proizilazi i manji rod a sa manjom ponudom i cene rastu što se tiče stočara tu nisam optimista jer kad je ratarima dobro neodgovara stočarima i obrnuto e tu nastupa ili bi trebalo da nastupi Država ali koja jer po meni mi imamo državu samo na geografskoj karti država nemisli o seljaku tako da je moje mišljenje podeljeno za ratare + a za stočare - :cao:
 
Meni se to priblizavanje EU uopste ne dopada....
Moje misljenje je da za stocare dolazi bolje vreme jer nas je sve manje,tako da je i ponuda manja,a to bi trebalo znaciti skok cene....
Mislim da je mnogu ljudi koji hoce da rade poljoprivredu,mislim na sve oblasti,samo im je potrebno pruziti neku sigurnost i pomoc oko proizvodnje...Samo je na zalost tu problem sto drzava na svako nase pitanje i zahtev okrece glavu....
 
ne verujem da ce iduce godine ista biti bolje, moze samo da bude gore, moze da raste ponuda koliko hoces kad nema traznje, tj nema ko da plati... ::lose::

a sto se tice drzava-poljoprivreda..neka daju samo onu sto su napisali na papiru i ja sam prezadovoljan od njih!!! nadam se i bilo bi lepo da i nama bude bolje, ali cinjenice govore drugacije... :udri: :udri: :udri:
 
srkitransporter je napisao(la):
ne verujem da ce iduce godine ista biti bolje, moze samo da bude gore, moze da raste ponuda koliko hoces kad nema traznje, tj nema ko da plati... ::lose::

a sto se tice drzava-poljoprivreda..neka daju samo onu sto su napisali na papiru i ja sam prezadovoljan od njih!!! nadam se i bilo bi lepo da i nama bude bolje, ali cinjenice govore drugacije... :udri: :udri: :udri:

Srki, uze mi slova iz tastature :ppozdrav:
 
A s obzirom da sam jutros cuo da su smanjili carinu na 2% od predhodnih 8%,tesko da nam nece odmoci...
 
Onoga dana kad smo se sreli,,
beše nam jasno,
ljubav smo hteli...

Volim vas sve...
 
... i ništa nismo videli mi,
samo smo bili,
samo smo bili,
ja i vi............................


:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh