Potrebe biljaka za hranljivim elementima

izvinjavam se dzonik nije sirce nego "širce" i "širokom vodom" stari povrtari znaju sta to znaci pusti se voda i onda se brazdama navodi u leju gde je rasadjivano povrce.To sa sirćetom nije losa zamisao vidjao sam ljude koji su prepravljali stare hlorinatore i umesto hlora stavljali jabukovo sirće

:) natapanje, tako video davno da rade u leskovačkom kraju, papriku su natapali ali po stazama.
 
U mom slučaju samo da popravi PH, inače i omekšva vodu pa se lakše izdvaja kalcijum, negde sam mislim pročitao da je stimulator u malim količinama, a herbicid nerazredjeno cirće.
 
Da zato sto bor pospesuje oprasivanje ako si na to mislio.Kada je nedodostatak bora kod paradajza drska na plodu bude prevelika i to izgleda zaista ruzno.
 
JuRa nisam baš siguran da bor služi da posšješuje oprašivanje prije bi bilo da utječe na cvatnju da pospješuje cvatnju kod povrća a kod šećerne repe utječe na slador tako da nema veze sa oprašivanjem .

@Miladine postoji veliki broj sredstava na bazi Bora koja su tekuća i biljka ih brže usvaja i jeftiniji su. Pošto se Bor ne koristi često mislim da je bolje ići folijarno nego kpk. Ovo je samo moje mišljenje pošto ja koristim bor ali samo folijarno.
 
JuRa nisam baš siguran da bor služi da posšješuje oprašivanje prije bi bilo da utječe na cvatnju da pospješuje cvatnju kod povrća a kod šećerne repe utječe na slador tako da nema veze sa oprašivanjem .

@Miladine postoji veliki broj sredstava na bazi Bora koja su tekuća i biljka ih brže usvaja i jeftiniji su. Pošto se Bor ne koristi često mislim da je bolje ići folijarno nego kpk. Ovo je samo moje mišljenje pošto ja koristim bor ali samo folijarno.
Siki, kažu da idu male količine i vjerovatno si ti u pravu ali je meni jednostavnije kroz sistem, krenem ga malo ranije dodavati 2-3 nedjelje nekoliko puta pa biljka neka polako usvaja.
 
bor zbog efikasnosti je bolje koristiti folijarno i to dva do tri puta u toku vegetacije,tacno je da pospesuje i cvetanje i oplodnju jer je bor mikroelement koji je neophodan da polen na tucku ima vecu klijavost.
 
bor zbog efikasnosti je bolje koristiti folijarno i to dva do tri puta u toku vegetacije,tacno je da pospesuje i cvetanje i oplodnju jer je bor mikroelement koji je neophodan da polen na tucku ima vecu klijavost.

topalović.

Dali bor može da se miješa sa nekim praparatima za zaštitu bilja u paprikama, kao što je teldor, sumileks, swič ili sa mankozebom, sa bakrom vjerovatno nesmije.
 
NIKAKO bor se primenjuje samostalno ,to je moje iskustvo prosle godine antrakol+bor=haos u boraniji i krastavcima
 
Poslednja izmena:
Ljudi recite ako nisam na dobrom mestu, ali imam jedno pitanje . da li neko zna šta može biti ovo po paprici?
2ytsj8o.jpg
 
uh nisi dobro okacio slike ali ovako bih reko da je lisna vas ili trips
pa ne znam šta može biti ali nikakve živuljke ne vidim na paprici, pregledao sam i one što im ništa ne fali. ja sam pomislio da možda nedostaje kalcijum.

111tkkx.jpg


1672id.jpg


16hu6wl.jpg


pa Topaloviću ako ti nešto pada na pamet slobodno reci
 
Blaza79
Zainteresovala me paprika i par dana razmisljam i preturam po literaturi sta moze da joj bude i konacno sam nasao odgovor "VIRUS BRONZAVOSTI PARADAJIZA NA PAPRICI" Verovao ili ne to je to nemogu sad da skeniram odlomak iz knjige ali moj savet ti je unistavaj lisne vasi i prskaj je bakarnim preparatom koji je sistemik i to do cvetanja,ako pak imas cvetova onda je prskaj kasno uvece kada su zatvoreni.Hemiska srestva nedeluju na viruse ali ovim ces bar probati da nesiris zarazu.Pozzzz i puno uspeha u daljoj proizvodnji
 
Ovo bi trebalo da se zaustavi bakarnim preparatima.Lici na bakteriju ali ja stvarno to ne mogu videti na slici.Jednostavno samo uzivo mogu videti, na svim slikama meni je nerazumljivo.Bakarni preparati se ne mesaju sa ostalim preparatima, i javi rezultate.
 
Hvala vam svima probaću pa javljam rezultate, mada sam joj dao kalcijum i od onda je prestalo da se širi, čak i ovi listovi koji su smežurani počinju da se oporavljaju
 
Nazad
Vrh