Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Rezultati 121 do 127 od 127

Tema: Potrebe biljaka za hranljivim elementima

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    22
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    jel tko možda koristio FitoFert gnojiva pronašao sam nešto o njima na agromarketovim stranicam vaša iskustva kako ste zadovoljni gnojivom i kolika je cijena pozdrav hvala

Član semmo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    52
    Zahvalio se
    5
    Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: topalovic Pogledaj Poruke
    Miladine nemoj ni probati ja ovu nasu petnesticu nisam mogao ni rastvoriti a sa kanom sam zapusio bar 1000 metara traka.Ja samo AN i UREJU rasvaram i doziram i to samo krastavcima i nekom lisnatom povrcu tako da tije moj savet da nepokusavas
    koliko ide kana na 1000 lit vode a. koliko uree?

Novajlija
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Poruka
    6
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    e miladine druze kolike su dimenzije ovog plastenika na slici koja je visina sirina duzina, nema neko ojačanje veliko samo kroz sredinu ako dobro vidim po vrhu si ga povezao za sta krastavac vežeš gore i kad rodi zar nije opterecenje plasteniku ??? ako bi mogao ovo da mi kazes imam slicne plastenike koliko vidim na slici pa me to zanima, hvala ti.

- - - - - - - - - -

e miladine druze kolike su dimenzije ovog plastenika na slici koja je visina sirina duzina, nema neko ojačanje veliko samo kroz sredinu ako dobro vidim po vrhu si ga povezao za sta krastavac vežeš gore i kad rodi zar nije opterecenje plasteniku ??? ako bi mogao ovo da mi kazes imam slicne plastenike koliko vidim na slici pa me to zanima, hvala ti.

Uploaded with ImageShack.us[/QUOTE]

Član
    Datum pristupanja
    May 2014
    Poruka
    111
    Tekstovi u blogu
    2
    Zahvalio se
    39
    Zahvaljeno 80 puta na 39 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: JuRa Pogledaj Poruke
    Svaka promena na biljkama treba da se uoci na vreme.Nedostatak u hranivima se najpre vidi na vrhu,Kada biljka ima sve sto je potrebno ona napreduje.Promene se vide na vrhu list odjednom postaje manji uzi,Znaci da treba da se reaguje prihranom.Vece potrebe za hranom kod paradajza pocinju otprilike sa trecim rodom i tada pocinje intezivnija prehrana.
    Ne bih se bas slozio sa konstatacijom da se vizuelne promene prvo vide na "vrhu" lista. U zavisnosti od elementa koji je u deficitu, razlicito se na listu manifestuje taj nedostatak. Deficit K se manifestuje na celom listu, Zn sporadicno-uglavnom u sredisnjem delu (od lisne drske ka vrhu), Fe izmedju lisne nervature itd. Naravno deficit jednog elementa (komplikovana tematika) moze pratiti i visak drugog elementa, sto se mnogo teze moze vizuelno uociti i precizno detektovati... Dakle, prica je mnogo komplikovanija nego sto bi sada to neko mogao opisati u par recenica... Pozzz

Evo vizuelnih prmera za Mg, B, K: http://www.uky.edu/Ag/IPM/ipmveg/sol...other/pg_7.pdf
    Poslednji uredio Pseudomonas; 16-07-14 u 13:19.

5. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Pseudomonas na ovoj poruci:

Syringa (21-06-15)

Član
    Datum pristupanja
    May 2014
    Poruka
    111
    Tekstovi u blogu
    2
    Zahvalio se
    39
    Zahvaljeno 80 puta na 39 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li neko ima-gaji neku kulturu na zemljistu koje je kiselo. pH ispod 5, unapred zahvalan

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Poruka
    98
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 28 puta na 18 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sta preporucujete od djubriva da osvezi i poboljsa papriku? Problem je da stabljike imaju zuckastu boju, da kazem "mrsave" su, plod je poceo da raste jos uvek nije zrela. Vreme je jako nepredvidivo, jedan dan +15 kisa, sutra +30 sunce, cela basta smrdi na mulj. Razmiljamo da uzmemo Urea djubrivo da malo osvezi stabljike i da ih vrati u normalu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Poruka
    98
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 28 puta na 18 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Uzeo sam neku mesavinu Urea/Kalcijum, jace od klasicne.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567