Cena krmača za klanje u vašem kraju

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Vidim da kao teme postoje za prasad i tovljenike ali ne i za krmače. Možda bi bilo korisno da postoji i takva tema kako bi mogli da uporedjujemo cene i imamo orjentaciju pri prodaji ili kupovini. Za početak, meni maločas švercer ponudio 90din/kg, teška je oko 200kg. i 4 puta se prasila. Kako je kod vas stanje?
 
Traze da uzmuu sto jeftinije , u poljoprivredniku stoji 100din , lokalna klanica placa 80 ja trazio 90 i dao sam je mom kolegi, drugaru za 85 samo zato sto mi lik jako pozitivan (bolje on da je .... nego da poklanjam nekom u pm ) bila je 241kg
 
za vikend sam prodao jednu od 160kg po 105 din i jednu od 150kg ::lose:: po 100 din, pre oko mesec dana dve od 200kg po 100 din, jedna u kobasice i zavrsio sam sa svinjarstvom
 
sabi je napisao(la):
za vikend sam prodao jednu od 160kg po 105 din i jednu od 150kg ::lose:: po 100 din, pre oko mesec dana dve od 200kg po 100 din, jedna u kobasice i zavrsio sam sa svinjarstvom
Neznam šta reći .To je tvoja odluka ,nadam se da nisi odustao skroz ,bila bi šteta :cao: :ppozdrav:
 
Kod prodaje starih krmaca je bitno da pokrije kupovinu nazimice za pripustanje
Stara krmaca 250kg x 90 din = 22.500 din
mlada nazimica = oko 20.000 din.
amortizuje jedna drugu, pokriva nekako...
 
Nazad
Vrh