Facelija

Mene u vezi facelije interesuje da li ona mora da se seje svake godine ili će možda da to seme koje opadne ove godine da nikne sledeće u proleće? Ako je kao korov onda bi trebalo da se tako i razmnožava i da tako i napreduje. Bilo bi dobro da rađa samostalno onda bi posejao jednom u voćnjak i u nekom trenutku bi ona nadvladala divlji sirak.
 
Dobra ti je ideja samo pod uslovom da preživi zimu.Ovo vreme nije preživelo sve što je iznad zemlje na proleće javim da li niče nešto novo.
 
Iskustva - nemam gotovo nikakva. Kupio Juliju od proizvodjaca iz Ruskog sela kod Kikinde. Nikla, cvetala malo posle bagrema ali ona kisa I hladnoca prosle godine I od meda nista. Pokosimo je, njiva ostala kad ono opet krenula I u oktobru pcele imale neplaniranu pasu za zimu. Lete na nju kao lude.
Iz firme iz Cacka kupio sam 5 kg nove sorte Balo. Rekose mi sa Polj.faxa da je ta nova sorta odlicna. Ima li ko konkretna iskustva - posejao, cvetala I vrcao med ili ne?
 
Inace, da se ,,pohvalim``. Narucio sam iz Cacka ,,sertifikovano`` seme , lepo upakovano I sl. U pitanju je nova sorta Balo.
Sve pohvale za nju, bla bla....u semenu su bile neobicne semenke krupnije, rekao mi traktorista tek posle setve....uglavnom imam I ,,pride``.
Neku novu biljku koja zasigurno nije facelija. Pretpostavljam da je neka korovcina, kad stignem uslikacu...pozz
 
Jel kombajnirao ko faceliju?
Trebao bih ovih dana da je radim,vidim da je kao detelina,pa me interesuje na koliko idu obrtaji doba??
 
Ja sam radio na 1000 obrtaja ,zatvoren vetar,zatvorena sita korpa otorena na 5 rupi zmaj 142
(oprskana desikatorom)
 
Ja odustajem od nje. Kako zemlje oko kosnica imam dovoljno, sejem uljanu repicu I suncokret. A u pm I facelija.
 
Da osvezimo temu.
Danas posejana Facelija kao usev za seme. Da li ce stici da donese seme ovako kasna setva?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Posejao faceliju 15.03. jedva nikla ali na kraju oko 20.05. počela da cveta. Nije loše ni procvetala ali vetar , vetar i vetar neverovatno . Dve nedelje cvetanja facelije vetar duva svaki dan . Pčele jedva 1-2h sata uspeju da nose . Inače facelija lepo miriše i mislim da dobro medi ali džaba.
 
Pre dve nedelje je bila ovakva. Nisam isao jos da je vidim. Koliko dana od nicanja do cvetanja?
83a5c0c7b7d95775dcc952c7e6a5171b.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh