Razmnožavanje malina

i mam ja nekedogovre ali trazim jos mogucnosti da vidim sta i kako zato eam trazio da mi se neko javi ko ima pa da mozda ako ima mogucnosti ili mi odgovara sto nudi zasto ne mismo ovde da bih mozda mogli i oko razmnozavanja amozda i koji savet damo ili primimo nema ljutis nista ,hvala
 
Da li bi mi neko objasnio kako i kada je vreme da razredim polku iz svojih redova i presadim u novi red?hvala.
 
Možeš već danas... Vidiš/čupaš sve bočne izdanke od sredine tog žbuna... ALI! S'obzirom da je suvo vreme već neki duži period, ipak bih preporučio da se to radi kada bude dovoljno vlage u zemlji, pa eventualno ako može i zemlje da se prebaci sa korenom... No, ako ste u stisci sa vremenom, može i danas kao što rekoh ??????
 
Da li bi mi neko objasnio kako i kada je vreme da razredim polku iz svojih redova i presadim u novi red?hvala.

Vreme sadnje 01.11 do 01.04 kalendarski otprilike... Ja iz iskustva naginjem ka jesenjoj sadnji. .. E sad opet treba obratiti paznju na vremenske prilike... Trenutno vremenske prilike ne pogoduju sadnji ako nemate kpk, jer je susa kad joj vreme nije
 
Postovani, zamolio bih vas za savjet kad su sadnice maline u pitanju! Naime na jesen planiram da krenem sa zasadom maline na 0,5ha iako sam do sad sve dobro isplanirao i uradio i poduzeo sve mjere da to bude jedan kvalitetan malinjak jos uvjek sam u nedoumici oko sadnog materijala! Jedni mi savjetuju (malinari) da uzimam sadnice iz zdravog zasada a dok drugi( dipl inzinjeri vocarstva) tvrde da uzimam certifikovane sadnice iz registrovanih rasadnika! Molim za savjet i svaki vid pomoci oko ovog mog pitanja?! hvala
A da li je potrebno isprskati nekim kontaktnim herbicidom međuredno da te sadnice ne bi bile u travi? Pitam jer u ovom novom zasadu samo jednom kad bih zafrezirao u proleće onda bi trava do avgusta bila metar i više.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh