Chabo

dino

Član
Učlanjen(a)
22 Okt 2010
Poruka
155
Otvaram ovu temu da bi posebno pisali o chaboima kao veoma lijepim i rasprostranjenim kokoskama znam da ima mnogo ljudi koji drze ove kokoske i one zasluzuju da se o njima posebno pise u ovoj temi.

Evo malo slika mojih chaboa

35kvck9.jpg


14tyh5j.jpg


xopegw.jpg


14nns55.jpg


r9g4t4.jpg


98hi76.jpg


2vlofo4.jpg


oh15g.jpg


5npug2.jpg


n6qfz8.jpg


miz9dt.jpg


260svi8.jpg


nqrb41.jpg


Ova na predzadnjoj slici izgleda kao kokinkina ali to je chabo samo treba da joj izaraste novi rep

A sada slijede mladi

29msxzc.jpg


169q7iw.jpg


2iq88z.jpg
 
pozdrav ja sam novi na ovom forumu,i bas bi da te pohvalim za ovu sivu kokicu,od koje si poje izveo takvu boju?
Post je spojen: [time]1293410974[/time]
_________________________________________________
koje su boje njeni roditelji?
 
Ovu sivu kokosku sam izveo od ove crne kokoske bez repa i jednog mog plavozutog kokota inace ona i ovaj plavolavozuti kokot gore sa slike su iz istog legla.Veliki pozdrav i jedno pitanje da li se i ti bavis uzgojem chaboa? :cao:
 
Pozdrav Dino.Hvala na odgovoru,da i ja gajim od ukrasne male zivine ove male lepotane chabo i serbright slatni-srebrni. al posebno paznju imam za ove chaboe, pokusavao sam da izvedem tako sivu boju al nikako nisam uspeo sve sam nesto dobijao u srebrnoj boji i petla i kokicu,sve u svemu veliki pozdrav i mnogo srece u iducem uzgoju.
 
Grande-Zajo mozes postaviti slike tvojih chaboa bas bi me zanimalo da vidim kakvi su ti jer uvijek kad nekome gledam slike chaboa uvijek spazim neke da su vrhunski takvih ima sigurno i kod tebe.A sto se tice sive kokice i ovih na slici ja ih drzim posebno ovaj crni sto je na slici njega cu da maknem jer nije cistokrvni moze se vidjeti da kreslu ili kako stari kazu hober ili uvor na glavi drzi ukrivo i to je velika greska pa cu ga maci ovu sivu pari ovaj sivi kokot sa malo zutog i ocu na prolece da je nalegnem i da probam da izvedem cisto sivog kokota i onda poslije sve sive da izvodim i fakusiracu se na njih zelim da napravim rasu gdje ce biti samo sive.Veliki pozdrav od Dina
 
Bice i fotki Dino samo dok malo budem imao vremena,i malo bolje isavrsim postavljanje.Bice iskreno to lepa garnitura sve u sivim bojama pa cak i petao,puno srece u buducem uzgoju.
 
27ywf9u.jpg

Post je spojen: [time]1293450208[/time]
_________________________________________________
2v3o386.jpg

Post je spojen: [time]1293475465[/time]
_________________________________________________
2aafqzn.jpg

Post je spojen: [time]1293500702[/time]
_________________________________________________
1264l69.jpg

Post je spojen: [time]1293525958[/time]
_________________________________________________
343ncwz.jpg

Post je spojen: [time]1293551228[/time]
_________________________________________________
Poz Dino evo neke od slika koje sam stigo da naslikam ali bice i drugi slika poz cao
 
Grande-Zajo omogu da ti kazem da su ti lijepi chaboi a pogotovo ova kokica na zadnjoj slici i ovaj kokot na trecoj slici bas su dobri mozes odvojiti taman parove po bojama ova kokica na zadnjoj slici sa ovim kokotom na trecoj slici i ova kokica na predzadnjoj slici sa ovim kokotom na drugoj slici. I onaj crveni kokot na prvoj slici ti je jako dobar imao sam ja takvog ovi chaboi sto si sad slikao su ti odlicni cuvaj ih.Veliki pozdrav i ocekujem jos slika. :cao:
 
Dino sve su oni u srodstvu,ovaj petao crveni na prvoj slici,sa ovom zadnjom kokom izveli su ovog zutog petla,a ovaj petao sa crnim i zutim i ova koka sa cnim i zutim su od istog lagla,a prvom prilikom budem imao vremena poslacu ti jos par drugih linija,u beloj sa crnim repom,crvenoj,crvenoj u tackice,i crnoj... :cao:
 
Ok predpostavljao sam da su u srodstvu ali da znas da nije dobro da ih paris u srodstvu jer moze kod kokotova ona kresla ili crvenilo na glavi kako stari kazu uvor ili hober da im pada na stranu a to je velika greska to se meni desavalo evo mozes vidjet kod onog crnog kokota sa zutim sto sam postavio slike da ima kriv hober(uvor,kreslu) tj. da mu pada po strani ovijek trebas imat chaboe koji ce da osvjeze krv da ti nisu stalno u srodstvu.A ona kokoska na zadnjoj slici i onaj kokot iste boje na trecoj slici su prelijepi pogotovo kokot jos nisam imao prilike da vidim takvu boju kod chaboa jedva cekam da vidim ostale a pogotove me zanimaju skroz crni ne znam da li si uspio da izvedes totalno crnog kokota bez ijednog pera neke druge boje cuo sam da je tesko to izvesti da to malo ko ima.Veliki pozdrav
 
Inace ja to pratem da nebi imao problema u daljnjem...veoma je tesko da se dodje do komplet crne boje u pravu si,ja sam dobio od jednog druga petla i dve koke crne boje,al su mi petao i koka uginuli a stala je jos jedna i njeno pile isto komplet crne boje,al zato sam sad dobavio petla u teckice kojeg sam vec pario sa te dve koke i imam prelepe pilice koje sam dobio u tackice,daj Boze pa budu imali srece da na ovoj hladnoci odrastu.pozzz pa se cujemo.
 
Ja moje da mi se nebi smrzli dzim u kuci dok ne odrastu da bi mogli da budu napolju inace jedu odavno psenicu poceli su poneko lomljeno zrno zita kad se nadje da pojedu i naravno koncentrat jos uvijek ali bitno je da rastu inace im dajem kuvano gnjeceno jaje da bi bolje rasli i za sada od toga dobro napreduju to sam cuo od jednog covjeka a i nasao sam na ostalim sajtovima o tome.Pozdav Grande-Zajo i cekam neke nove slike
 
Ako neko ima za prodaju pilice ili odrasle primerke saboa , neka mi se jevi privatnom porukom .
 
Мени је пре неколико дана однео водени пацов 2 легла тј. шест пилића. Остало ми је само најстарије легло (3 ком), а у њему ваља само једна кокица, друго двоје - петлић и кокица за мој укус имају дуге ноге, па ћу их вероватно одстранити, али да сачекам за сваки случај можда ипак боја заигра.
Жао ми је малих легала имао сам једно пиленце чудно шарено, то сам некада давно постигао код коинкине, али и тамо сам имао пех, морао сам да престанем да их гајим, па нисам видео крајњу форму.
::sramota::
 
Nazad
Vrh