Koliko Konjskih snaga

760 rs je za svaku pohvalu ::svaka cast:: . Taj traktor ce brzo isplatiti sam sebe.
 
na to smo mi i racunali kada smo nov traktor uzeli da bude odprilike iste konjaze - imamo jos r60 - da mogu da pasu sve prikljucne masine, a usteda u gorivu je oko 20% u odnosu na R60 + bolji hidraulik, kardan i bolje rasporedjena snaga sto nije ni malo zanemarljivo uzimajuci u vidu cenu nafte trenutnu i ubuduce gde svi kazu da ce ici jos gore :zli:
 
ja para za novo nemem bas a da ulazim u kredite za traktor nema sanse .Kako tako dosao sam do traktora sa koima sada radim . imt 542 , mtz 82 , volvo bm 814 ,sve su to stari traktori ali su dobro odrzavani pa sluze i sada , ali ni jedan od njih nemoze da uradi sve pa da zadrzim samo jedan ,
Mali imt mi je jako zgodan za sitne poslove sejanje spartanje prskanje i tako em sto mali potrosac negazi zemlju posto je lagan i tako dosta toga mi odradi Trenutno je u fazi generalne opravke .. Belorus mi sluzi za setvospremiranje transport tarupanje mada planiram i zitnu sejalici za njega da nabavim vecu kao i jos jednu prskalicu od 800 l i veci rasturivac, a Volvo on je raga za oranje teniranje i ako da bog na leto dobije podrivac manji .A sve se to koristi za nekih 70 jutara zemlje sto ja obradjujem i jedno 40 kj privatno sto odradim godisnje oranja spremanja i setve.Mozda je malo i previse konja za toliko zemlje ali mene ledja ne bole imam vise vremena za decu i za kucu manje kvarova i i zivciranja
 
Imt 542, Imt 565, Belarus 820 za nekih 120 kj, u planu je da 542 se zameni sa nekim od 100-120 ks...
 
zrenjaninac je po meni uradi pametnu stvar
prelaskom sa četvororedne setve na šestorednu eliminisao je dva 539 i dve 4 reda sejalice
uposliće jednog rusa za setvu drugog za prskanje kasnije špartanje....dva u prevozu...
za sve ostale teže radove oranje,tanjiranje,spremanje kupio traktor od 150ks
da zanemarim marke,nemogu svi da priušte novo ja sam ipak za više traktora
npr.meni je neophodan pored 539 i 577 još je4dan traktor od 80 ks najviše za jesenje radove jer dok 577 vuče berač moja zemlja stoji
 
paorpaor je napisao(la):
Traktor treba da radi i po meni je pametnije ulagati u kvalitetnije prikljucne masine nego u armiju traktora koji ce biti gotovo ne iskorisceni.
Ovo mi zvuci jako poznato,kao "necija" politiku i ja je podrzavam.Ima nas svakakvih neko ce pre kupiti traktor da guzicu smesti u kabinu pa se voza po selu,ne bih da dajem primer ali ima i na forumu takvih,a tek po selima...

Po meni je Becarina pusta odlicno resio mehanizaciju koliko vidim on dosta radi sa NH obradu u vocnjacima i tu mu trebaju dobro zaptiveni,udobni,za vozanje ima Fergusona,ali smo videli kako i njega zna da optereti i uposli,za transport je uzeo brz a jeftin traktor MTZ892 i na kraju ako se ne varam 549 da nosi palete po vocnjacima,dosta ekonomicno bar po meni.
 
imamo 4 traktora na otprilike 400 kj zemlje.

Zetor 6911 - sa njim vucemo seme, vodu, djubrivo, prska i sparta kulture koje su na 70 cm i tarupira ( on ima dozivotni status u nasoj porodici i nikad nece biti prodat jer je sve krenulo od njega. Planiram jednog dana kompletno da ga restauriram) Ne radi mu sat i neznam koliko odradi godisnje ali verujem da je oko 200-300 moto casova

MTZ 82.1 - transport, setva, prskanje i spartanje soje na 50 cm ( imamo uske gume za njega ), sa njim rasturamo djubrivo sa vucenim rasturivacem. Odradi oko 500 moto casova godisnje

Fiat 180-90 transport ( u ovom trenutku je totalno neiskoriscen kod nas ali mi je zao da ga prodam. Ako jednog dana budemo imali vise zemlje trebace nam i on, a dotle nek odmara )

NH 7050 - on je iskoriscen maksimalno. Za godinu dana smo sa njim odradili 940 moto casova. Radi sve teske operacije ( oranje, tanjiranje i spremanje ) pomalo ide u transport a na prolece planiram i setvu da radim sa njim u kombinaciji sa roto drljacom.

U planu nam je da umesto MTZ-a jednog dana kupimo savremeni zapadni traktor slicne snage koji ce nam olaksati posao. Mnogi ce pomisliti da preterujem jer hocu da kupim zapadni traktor za medjurednu obradu ali nije tako jer nije svejedno dal provodite 12 sati na dan u MTZ ili u nekom komotnijem.
 
cicimoric je napisao(la):
NH 7050 - on je iskoriscen maksimalno. Za godinu dana smo sa njim odradili 940 moto casova. Radi sve teske operacije ( oranje, tanjiranje i spremanje ) pomalo ide u transport a na prolece planiram i setvu da radim sa njim u kombinaciji sa roto drljacom.
Cici ti kao da hoćeš da vratiš traktor posle godinu dana rada :haha:. Upregao ga pa neznaš da staneš.
Šta ja da kažem neiskorišćenost 100% 3 traktora na 16 jutara svoje zemlje(42, 49 i 58 KS). I hoću da kupim još jedan veći :D.
Šalu na stranu manji za površinske radove, a veći za teške radove. Onima koji rade dosta zemlje znači udoban traktor nebitno dal je 150 KS ili 70 KS.
 
Jedan traktor od 52 KS za oko 12 kj do ove a oko 25 kj od iduće godine. Da nisu sve pare otišle uzeli bi još jedan od 65 do 80 za teže operacije.
 
Za moje potrebe je u vrh glave dovoljno 70-80 ks. Sa ovolikom konjažom bi mogao lepo za vreme da završim poslove.
 
ursus c 360 52ks 1984 rus 91g 82ks . cici tu si potpuno u pravu za ovaj traktor za povrsinske radove a nije samo12 sati nekad je 15 -18h a temperatura 30-40 c
 
torpedo 4506 45KS
mtz 52 52KS
mtz 52 super 52KS

Prosle nedelje smo kupili ursus 902b 82KS, a mtz ce se prodati
32k.j. nase zemlje, naredne godine planiramo da uzmemo jos 70k.j. arende
 
Nazad
Vrh