Koliko Konjskih snaga

Učlanjen(a)
17 Feb 2010
Poruka
156
Lokacija
Backi gracac Novi sad
Otprilike sta se trazi. Do nas je stigla informacija da su Srbiji potrebni jos milioni traktora. Odnosno (salu na stranu) to istrazivanje tvrdi da je u Srbiji potrebno 350.000 novih traktora ispod 100 ks odnosno 100.000 preko 100 ks. Hteo bih na ovom forumu (koji sam poceo da shvatam veoma ozbiljno) da sprovedem mini istrazivanje i to da mi napisete koliki traktor imate ili koliki bi vam traktor trebao. Ne zanima me proizvodjac ne zanima me dali ga kupujete ili ne samo i jednostavno koje bi bio jacine ukoliko bi ste menjali svoj traktor ili kupili novi. Svaka pomoc mi je dobrodosla. Unapred hvala.
 
trenutno imamo sledece: jedan od 55 jedan od 80, i jedan od 105, ali nase potrebe su da taj treci bude zamenjen za nesto od oko 180 ks

jel to trazite? :cao:
 
secondgeneration je napisao(la):
Upravo to. Hvala

predpostavljam da pravite neku statistiku, jel to nesto vezano za trziste ili nesto drugo?
hteo sam dodati da nisu nam svima potrebe iste, neko ko malo zemlje obradjuje treba manji traktor, a neko sa vise naravno veci, ili cak dva veca.
 
Posedujem traktor od 82 ks prilicno univerzalan za sad mi ne treba veci a u malo daljoj buducnosti razmisljam o nekom od 150 ks.
 
mucobieno je napisao(la):
secondgeneration je napisao(la):
Upravo to. Hvala

predpostavljam da pravite neku statistiku, jel to nesto vezano za trziste ili nesto drugo?
hteo sam dodati da nisu nam svima potrebe iste, neko ko malo zemlje obradjuje treba manji traktor, a neko sa vise naravno veci, ili cak dva veca.
Pravim statistiku svoju. Zelim da konacno od poljoprivrednika cujem sta je to i gde se nalazimo a ne da citam izvestaje od profesora sa fakulteta. Dali cu ovo uspeti i profesionalno da upotrebim ne znam uglavnom ovi podatci su vlasnistvo foruma i oni odlucuju gde se smeju prezentovati. to nisam izdefinisao sa njima.
 
Imam torpedo 75 i rusa 82.1, mjima bih dodao neki od najmanje 135ks :cao:
Ovaj od 135 bi samo orao i tanjirao ili podrivao.
 
Imam traktor od 55 i 80ks. Radim 50 jutara zemlje. Ne razmišljam o većim traktorima, nego razmišljam o boljim priključnim mašinama.

Futurefarming, ovo ti dođe kao jeftino "istraživanje tržišta".
Naša luda vlada umesto da sačuva stočni fond, ona hoće da ulaže u uvoznike polovne poljoprivredne mehanizacije, da bi za deset godina US steel imao šta da topi.
 
dok sve konje pokupujemo narašće nam grba na leđima.
Ja imam 33 i 50 a valjao bi mi 60 umesto ovih 50.Kad je ovakva godina malo je i 200.
 
Imam LTZ 60 tornado on ima 60-70 ks kako je kad raspoložen :haha: 81 i 105 ks a u planu su jedan od 150-160 ks i onda opet'' jovo nanovo'' ako nam igre budu bez granica.....onda smo ga najebali :udri:
 
Bilo bi dobro da namestiš neku tabelu gde bi upisali jačinu traktora ,godinu proizvodnje i koliko zemlje obradjujemo.
Ja koristim
48 ks iz 1985
81 ks iz 2000
120 ks iz 1995.
Sa njima obradjujemo 125 kj (momentalno) a mogli bi dosta više.
 
ja koristim
imt539
imt560
tx75
td90
vise konja nego sto mi treba al od viska glava ne boli
 
Imam fergusona 533 i landina sa rakovičinim motorom, kada bi bio u mogućnosti da uzmem nešto drugo uzeo bi samo sa prednjom vučom traktor oko 60-70 ks i fergulu obavezno. Kod mene zemlja je laka za oranje tako da mi netrebaju neka snaga za to, ali pošto je brdovito onda bi duplak došao do izražaja.
 
mucobieno je napisao(la):
secondgeneration je napisao(la):
Upravo to. Hvala

predpostavljam da pravite neku statistiku, jel to nesto vezano za trziste ili nesto drugo?
hteo sam dodati da nisu nam svima potrebe iste, neko ko malo zemlje obradjuje treba manji traktor, a neko sa vise naravno veci, ili cak dva veca.
Necu nista vise napisati , srpski seljak je pohlepan , i nebavise ekonomijom.
U inostranstvu kad ides da kupis traktor on te prvo pita kojom se delatnoscubavis i na kojoj povrsini.
Milion traktora u srbiji :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1292987400[/time]
_________________________________________________
kiraj je napisao(la):
Bilo bi dobro da namestiš neku tabelu gde bi upisali jačinu traktora ,godinu proizvodnje i koliko zemlje obradjujemo.
Ja koristim
48 ks iz 1985
81 ks iz 2000
120 ks iz 1995.
Sa njima obradjujemo 125 kj (momentalno) a mogli bi dosta više.
::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Za 1 vozaca najveci traktor odredjuje mogucnost obrade zemljista , 1h x 0,75 do 1 ks
Post je spojen: [time]1293037982[/time]
_________________________________________________
Mozda da prekrstimo tmu koliko Ks po jedinici povrsine koristimo
 
Nazad
Vrh