Komasacija u Vasem ataru

ima zemje u gradjevinskom ali to su mali vinogradi to nisu dirali a i vrednost te zemlje je manja od one u ataru.grupisan je ciric nekadasnja ecka zadruga.ima i lepih parcela.bice i zalba koliko ce prihvatiti to cemo videti.
 
Cuo sam da ako je parcela 2ha,ona se prilikom komasacije ne pomera, nego se pomeraju ove manje. Da li je ovo istina ili ne?
 
Kod nas je trenutno u ataru komasacija, bice svasta.
Najgore je sto ce uzimati skoro 3% zemlje od svakog za kanale i puteve i "Veliki" koji su u komisiji se ne bune sto mi je vrlo sumnjivo. Posle cujem da ima dosta zemlje gde nema vlasnika ili su dobijali zemlju jos za kolonizaciju pa nisu ni dosli. Tu zemlju neko radi, a nigde je nema. Sad ce lepo da podele svakom kolko na papiru ima a gospoda iz komisije ce resto podeliti medjusobno ::lose::
 
Kod nas je trenutno u ataru komasacija, bice svasta.
Najgore je sto ce uzimati skoro 3% zemlje od svakog za kanale i puteve i "Veliki" koji su u komisiji se ne bune sto mi je vrlo sumnjivo. Posle cujem da ima dosta zemlje gde nema vlasnika ili su dobijali zemlju jos za kolonizaciju pa nisu ni dosli. Tu zemlju neko radi, a nigde je nema. Sad ce lepo da podele svakom kolko na papiru ima a gospoda iz komisije ce resto podeliti medjusobno ::lose::

To je bespravno 3% jer vec postoje kanali i putevi koji ne ulaze u povrsinu zemlje koja ti se vodi u katastru. Ta komasacija je prevara nad prevarama. Sta ima ko da te pomera, sam se menjas sa komsijom da bi ukrupnio njivu ako ti ne pase ili prodas pa kupis na drugom mestu pored sebe.
 
Visak zemlje ce podeliti medjusobno. Onda se oranizujete lepo i tuzite ih. Ne pristaj da ti uzmu 3%, odmah tuzi. Putevi treba da su 6m svugde a 12m nema potrebe.
 
Ma klan se napravio, a ostali cute. Plus uzimace za kanale kao zemlju a puteve postojece od kojih su neki 12 i 16m sirine svesce na 4m. Sta sa tim viskom zemlje.
Bice tu jos svasta

Ti ljudi koji su u komisiji za komasaciju su u prvim redovima i kad je licitacija drzavnog zemljista, isto u klanovima... Medjusobno se dogovaraju i dele zemlju kako bi mi drugi izvisili, ali su se jako zajebali, nisu imali pojma koliko u stvari ne znaju nista o ljudima koje su potcenili... Naravno, medju tim ljudima ima i postenih sli su svakako u manjini. Sad mene pojedini ogovaraju kako im otimam zemlju a dok su oni gazili to se nije racunalo. Takve treba gaziti i gazicu koliko god budem mogao jer ni oni nisu stedeli mene i meni slicne dok se nismo izdigli... Pojedini od tih (clanovi njihove porodice) su prijavljeni u okolnim selima samo da bi uzeli zemlju i tamo, i sta onda od takvih ocekivati?
 
Kod nas su uzimali 0,03%

Uzimaju na kontu kanala gde kanale odredjuje "ludak" koji crta i uci inzenjere koji ce ih projektovati i koji su dosli kao "klinci" maldi inzenjeri bez iskustva, a kanali za dovod vode koji postoje nemaju sami kapacitet da napune istu kanalsku mrezu koja se planira, a kamo li da krene navodnjavanje.

Postojeca kanalska mreza nam je suva jer su takve kote u ataru i bez ustava mozemo da se slikamo jer da bi se odredjene zone napunile vodom voda krene da se izliva u odredjenim zonama atara i pravi problem. Sve strucnjak do strucnjaka. Kaka nam je drzava tako nam je i u lokalima. Sve moj do mojega ::samo bes::::jako_besan::
 
Jel ima neko od kolega ko je detaljno upoznat sa komasacijom zemljišta, pravilima, propisima i papirologijom vezano za komasaciju? Ako ima zamolio bi ga da mi se javi na pp, hteo bi ga pitati nekoliko stvari vezano za to.
 
Kod nas sada pocinje komasacija, atar sela je skoro 1000Ha, vlasnika ne zna se broj.
Prvo ide pregled stvarnog stanja na terenu, tj zovu nas da potvrdimo vlasnistvo ili zemlju koja se vodi na pokojnike da prenesemo.
Posle ide mreza puteva i zelje za ukrupnivanjem. Parcele su pojedine male do besmisla, valjda bude sve dobro na kraju.
Prelaz zemljista iz klasu u klasu kako se gleda, ima li neka sema/formula?
 
kada botos nije mogao da izbegne komasaciju ne vererujem da se moze izbeci. po zakonu je dobrovoljna i besplatna u prksi nije tako svi moraju ucestvovati a platiti oduzimanjem zemlje navodno za puteve kanale vetrozastnitne pojase. mogu oduzeti najvise 20posto zemlje .nesme se izaci iz komasacije sa vise parcela nego je uneto u komasaciju. ne moze se preskociti recimo iz prve klase moze da ides u drgu a ne moze u trecu i nizu klasu i obrnuto.prelazak iz vece u manju dobijas 0.7posto i obrnuto
 
Nazad
Vrh