Komasacija u Vasem ataru

pozdrav svima,, kod nas u Katastarskoj opstini je komasacija skoro pri kraju,i ono sto mene interesuje, je znacenje kamenih oznaka ,kojim se obelezavaju parcele.
Neke su vece,neke manje, neke farbaju u plavo, neke u crveno, a neke uopste ne farbaju. Takodje sam primetio i da se gornja povrsina kamena obelezava sa X, a u jednom slucaju sam video i oznaku T.
Da li neko zna nesto o tome?
 
Bojim se da ce u komasaciji najlosije proci sitniji poljoprivrednici. Kao sto su prosli I kod vracanja oduzete zemlje. Najbolje parcele su dobijali ljudi iz petog sela I mestani koji su imali dobre veze. Ostali su zadovoljeni sa onim sto nije valjalo ovim prvim.
 
U Despotovu je komasacija pri kraju(tako bar kazu)

Vladimir92--- ja sam slikao taj T kamen, pa mogu da i postavim sliku,mozda pomogne u resavanju misterije. Mene to najvise interesuje,jer se nalazi u mojoj parceli i nije u liniji sa kamenovima koji se nalaze na krajevima parcele.
 
:cool:...komasacija je protivustavan i protivtržišni čin...zadiranje u sveto pravo imovine...relikt socijalističke prošlosti...

...opravadnje ima samo u grupi zainteresovanih vlasnika koji joj dobrovoljno pristupaju, bez prava da ugrožavaju posed onih koji ne žele učešće....:cool:
 
:cool:...nema potrebe za ratom....ako ste protiv, organizovano protestujte i ne pristajite....ako ste za, dogovorite se zainteresovani i međusobno izdelite svoja imanja tako da vam odgovara, bez da dirate imanja onih koji to ne žele...

...odyebite kvazi-državne organe koji to nameću kao kvazi-državno moranje...to što su i neki bivši ministri, i neki bivši zakonodavac, pominjali "komasaciju" ne znači da je to legalno i legitimno...

....sveto pravo imovine i sloboda njenim raspolaganjem je osnovno pravo i vrednost čovečanstva....

...čemu sada prinudna komasacija, da bi se za 20 ili 30 godina sprovodila restitucija...a???....

...U P A M T I T E.... komasacija je neustavan čin....zadire u osnovna ljudska prava...
:cool:
 
:cool:...svi su bili i za komunizam, ali da bude u njihovu korist pa prcccc....

...tuđe neću, svoje ne dam...sticao sam časno i pošteno, ne dam da mi neko razvalači nešto u šta sam dušu ugradio...:cool:
 
Ide sve ali se mogu izražavati želje pa kako ispadne, videćemo još do kraja kako sve ide, to će trajati nekoliko godina.
 
Kod nas je bila 80 godina proslog veka. Tu su neki zaradili sto im ni nekoliko predhodni kolena nije i to preko moci. Izasli na asfalt sve placevi ili dobra zemlja ili pobegli od odronjavanja reke i .............................................................................................. Naj gore su prosli oni koji su verovali u drzavu odnosno u pravo i pravdu zato nemojte to olako shvatati vatajte svaku vezu i vezicu pa cak i slamku ako nema bolje. Posle se kajes ceo zivot. Kod nas sa komasacijom je radjena i grupacija zemljista i posle kada je trebalo uci u posed palo je i nekoliko glava i dva milicionera tadasnja. / doso goljo do najboljeg komada zenmlje a nikada tu nije ni blizu imao/ Pamet u glavu sada​ posle ce mozda biti kasno.
 
mnogo bi bilo bolje kad bi se svako sa svojim komšijom dogovorio da spoje parcele da se razmenei ukrupne posede ,kod nas nije bilo komasacije i koliko vidim bolje da je ne bude mada ja imam sređene toliko koliko zemlju u komadu ali na raznim lokacijam procitah da mnoge kolege pišu da je tako bolje i jesu upravu razlicita mesta daju mogucnost ako negde nevalja na drugom ce biti bolje ako je sve na jednom mestu i krene loše onda sve odjednom nastrada ovako bar ima necemu da se nada .ja sa nekim uspeo da se dogovorim da izmenjamo parcele jeste da smo u istom potezu samo smo zamenili mestaja uzeo do svoje njive on do svoje i rešena komasacija i obojica zadovoljni i olakšali obradu.
 
Pa naravno da je bolje tako, radis svoje njive kako treba, da budu ciste i nadjubrene, a ne ovamo u komacasiji neko da se odrekne svoje njive a dobije posni herbarijum. Jedino kad bi spustili takse za uknjizbu i ljudi bi se i sami izmenjali postepeno, ne bi komasacija ni trebala.
 
Nazad
Vrh