Komasacija u Vasem ataru

Kod nas je najavljena komasacija u Glogonjskom ataru, a mi tamo imamo dosta zemlje, neki ljudi ubrzano kupuju zemlju tamo,da bi spojili sto vise zemlje na jednom mestu.
 
Sta se desava sa komasacijom u Botosu?
Gledao prilog od jutros na tv-u.
Video da kazu da je nasilna komasacija, i da cak negde hoce da plate ljudima umesto da im dodele zemlju. :sta:
 
Cuo sam da se pise peticija i svi su protiv komasacije.. Postupkom komasacije umanjuje se povrsina poseda za 1.5% tako je bar bilo kod nas pre 25 godina, a sa obzirom na cenu zemlje to nikom nije u interesu... takodje u njihovom ataru po katastru postoje nekoliko sirokih atarskih puteva tipa 25-30 metara koji su razorani i cija je sirina sada 3-4 metra, pa nije ni cudo sto se bune
 
problem je mnogo veci nego razorani putevi koji su pre par godina premereni i posadjeni sibirski brestovi a procenat umanjenja povrsina moze ici do deset odsto
 
jel neko pisao zalbu ministarstvu posle dodele zemljista? jel mora licno da se preda ili moze i postom?
 
da li ja njima saljem dva primerka da oni jedan overe da su primili pa da mi posalju nazad?
 
Komesacijom oni NAPABIRČE dobar broj hrektara od svakog po malo plus ono što je " ničije " i sve postane nečije a sve na štetu poštenog seljaka .
 
a najgore je kad se zemlja koja ostaje na istom mestu ,osteti i bude ukrivljena, posto oni po svaku cenu hoce da uzmu procenat, cak i kad taj procenat nije moguce iskoristiti.
 
Ima opcija na pošti da se uz pismo koje ide preporučeno prikači povratnica, pa se mora potpisati ko je preuzeo.
 
znaci jedino ako se predaje licno onda se nose dva primerka i jedan oni overe prilikom primanja,i daju meni. Da li se to salje direktno na Ministarstvo ili se navodi neka posebna uprava?
 
najzad stigla karta kako ce izgledati nove parcele u botoskom ataru.licno mogu biti zadovoljan nisu mi sve zelje ispunjenje imam 2ara umanjenje sto i nije strasno.
 
Jesu te grupisali sve u jednu parcelu ili kako...? Konkretnu za cega nisi zadovoljan...?
Sta se desilo sa gradjevinskim zemljistem(ako ga ima) ono nije bilo predmet komasacije zar ne....?
 
gradjevinsko jos nista nije reseno samo su snimili kuce i supe itd. koliko vidim niko nije dobio na jednom mestu ni veliki igraci. nisam zadovoljan mogao sam jednu njivu da prosirim vise jer mi je ta bliza prosirili mi neku koja je dalje
 
Mislio sam na poljoprivredno zemljiste koje se nalazi u gradjevinskoj zoni (ako to ima)...?
Zasto parcele nisu grupisane u jednu, ako je to bilo moguce...? Mozda je mogao neko ko je imao veze neke?
 
Nazad
Vrh