Deo foruma za predstavljanje članova

ivanhoe

Član
Učlanjen(a)
16 Apr 2008
Poruka
1.209
Admine ova predstavljanja bi trebalo da se nalaze u profilu korisnika,lakse bi bilo informisati se o sagovorniku u temi :ppozdrav:
 
Nažalost nema nijedan plugin, ali jedino mogu da preporučim da napravite blog, što je jednostavno. A potom adresu tog bloga dodate u svoj potpis i u sklopu svog profila gde se unosi adresa vašeg web sajta. Nije baš najjednostavnije, ali je trenutno jedino na raspolaganju. :cao:
 
novii otvori podforum na primer "članovi" ili "o članovima foruma" i tu ćemo praviti svako svoju temu.
 
Čugi je napisao(la):
novii otvori podforum na primer "članovi" ili "o članovima foruma" i tu ćemo praviti svako svoju temu.

Mislim da to baš i nije dobra ideja. Ukoliko se i otvori takva tema onda bi bilo dobro da se samo svako u svojoj temi predstavi, napiše sa kojim traktorom radi, koju mehanizaciju koristi, kakve objekte koristi, šta gaji i sl. da bi drugi članovi foruma mogli lakše da se informišu o onome iz date teme. Ali da se ne ide u dalju diskusiju u takvoj temi.
Vremenom će ovaj naš forum imati više članova i ako svako bude imao svoju temu u kojoj će se diskutovati onda se to više neće moći pratiti. Evo i jedan primer. Ako neki član kupi novi priključak, npr. plug, i to iznese u svojoj temi i onda se povede diskusija o tom plugu, kakav je, koje su mu dobre strane a koje loše itd. Kad neki drugi forumaš, dodje na forum i pogleda šta je novo pisano na forumu i vidi da ima destetak tema o članovima malo je verovatno da će sve to pročitati i tako prevideti informacije o onom plugu a možda ga baš to interesuje. Da je o tom plugu pisano u temi čiji naslov ima veze sa tim plugom (a ne mika, pera, aca...) onda bi to sigurno pročitao a preskočio bi nešto što ga ne interesuje.
Dakle, moj predlog je da ako se već otvaraju lične teme da se u njima ne vodi diskusija već da se otvara što više tema čiji naslovi imaju uske veze sa sadržajem u njima. Time bi se olakšala i pretraga i praćenje, naročito kad forum naraste i bude imao mnogo više članova.
:cool: :ppozdrav:
(Ove lične teme postoje na hrvatskom poljoprivrednom forumu i dosta njih imaju diskusiju na više strana tako da je nekom ko ne prati forum redovno, (a sa većim brojem članova i postova i onom ko ga redovno prati), nemoguće da sve pročita i samim tim neke stvari iz tih tema ostaju skrivene za njega.)
 
Otvoren je novi dseo foruma u kojem se članovi mogu predstaviti, ali će se ograničiti odgovaranje u toj temi. Jer nije loše da se ljudi mogu predstaviti, jer se na taj način može steći bolji utisak o članovima foruma.
 
U potpunosti podržavam predlog koji je dao dukej, ako i dođe do neke diskusije u tim ličnim temama, biće odmah prebačene u adekvatnu temu.

dukej srećan 100-ti post! :ppozdrav:
 
Hvala Čugi, al' to sam tek sad primetio. Znači sad sam član, moram naći kakvu knjižicu da viri dva prsta iz džepa. :D :off_topic:
 
ljudi, nemojte zaboraviti da su ovo diskusije.ne enciklopedija ili udzbenik iz poljoprivrede - nego diskusije.
u diskusiji judi pricaju i nekad skacu s teme na temu. svaki pokusaj sistematizacije je unapred osudjen na propast.kome treba info o plugu ima dugme "pretraga". ljudi su to sto vi radite vec pokusavali...recimo razdvajanje tema..pre neki dan sam nesto negde pisao i to nestade.pomislim da se radi neki update baze, a posle nekog vremena vidim da je zavrsilo u temi s drugim naslovom koja je naknadano fomirana i koju nisam ni otvarao.
 
Sto ljudi sto ćudi. Tih istih sto ljudi ima sto različitih ideja kako treba urediti i voditi forum. Zato je i otvorena ova tema da se iznesu predlozi i da se napišu kritike u vezi uređenja foruma. Forum jeste sada mali i ima malo tekstova na njemu, ali ja se trudim da ga organizujem da bude funkcionalan i za nekoliko godina.

svaki pokusaj sistematizacije je unapred osudjen na propast

Ovo je dobro rečeno, zato se i neradi na nekoj ozbiljnijj sistematizaciji na forumu.

Hvala što koristite ovu temu jer mi pomaže da organizujem forum veoma puno. Bar da ga pokušam organizovati. :D
 
tarana je napisao(la):
ljudi, nemojte zaboraviti da su ovo diskusije.ne enciklopedija ili udzbenik iz poljoprivrede - nego diskusije.
u diskusiji judi pricaju i nekad skacu s teme na temu. svaki pokusaj sistematizacije je unapred osudjen na propast.kome treba info o plugu ima dugme "pretraga".

Nisam ja protiv diskusije, naprotiv. Ja sam samo protiv diskusije u ličnim temama, da tamo piše samo autor te (svoje) teme a da se eventualne diskusije otvore u zasebnim temama sa prikladnim nazivom. Pogledajte npr. hrvatski forum, tamo neki članovi imaju lične teme na dvocifrenom broju strana i tako se gubi na suštini postojanja lične teme (a to je da se drugi forumaši upoznaju sa vlasnikom teme i da recimo ne pita svaki novopridošli član koji traktor neko ima, koliko zemlje obradjuje itd. ,već da to može lako da nadje na jednom mestu).
Slažem se za pretragu, ali to je kad znaš šta da tražiš. Međutim često se na forumu naleti na kakvu inovaciju, prepravku ili neku dobru ideju koja bi baš nekom mogla da posluži a da ranije nije ni imao pojma o tome. E za takve stvari bi bilo šteta da ostanu skrivene na forumu ako su pisane u ličnoj temi koja posle naraste na više strana i tako postane nepregledna za neke buduće forumaše...
Možda je tačno da je sistematizacija osuđena na propast, ali ne moramo to direktno potpomagati. Uostalom to je samo moje mišljenje i predlog koji uopšte ne mora biti prihvaćen.
:ppozdrav:
 
Ja opet ponavljam, dukej je u pravu 100%, samo nema vas nešta da se predstavite u novootvorenom podforumu..... :sta:
 
tarana je napisao(la):
ljudi, nemojte zaboraviti da su ovo diskusije.ne enciklopedija ili udzbenik iz poljoprivrede - nego diskusije.
u diskusiji judi pricaju i nekad skacu s teme na temu. svaki pokusaj sistematizacije je unapred osudjen na propast.kome treba info o plugu ima dugme "pretraga". ljudi su to sto vi radite vec pokusavali...recimo razdvajanje tema..pre neki dan sam nesto negde pisao i to nestade.pomislim da se radi neki update baze, a posle nekog vremena vidim da je zavrsilo u temi s drugim naslovom koja je naknadano fomirana i koju nisam ni otvarao.
Bolje je da rasprave budu svaka u svojoj temi :D
Nasta ce liciti ako u temi o kozama počnem pisati o pilićima,ćurićima,pačićima, glistama... Jer sve to radim :nono:
 
Ma shvatite ovo kao priliku da se predstavite i da prikazete svoje poljoprivredno gazdinstvo.
 
Ubacio sam mod za sređivanje profila, možete da ubacite svoju sliku i možete da napišete nešto o sebi. Deo foruma gde su se predstavili članovi ću ostaviti, pa ko želi javno da se pretstavi može tu.

Znači sada je moguće detaljno doterati profil kako svaki član želi da izgleda. Ovaj mod sam našao nedavno i malopre sam ga instalirao, pa ako primetite neki nedostatak ili bug, javite mi na privatnu poruku, da se to sredi. Ovde možete dati komentare kako vam se dopadaju mogućnosti novog profila. :cao:
 
dukej je napisao(la):
Čugi je napisao(la):
novii otvori podforum na primer "članovi" ili "o članovima foruma" i tu ćemo praviti svako svoju temu.

Mislim da to baš i nije dobra ideja. Ukoliko se i otvori takva tema onda bi bilo dobro da se samo svako u svojoj temi predstavi, napiše sa kojim traktorom radi, koju mehanizaciju koristi, kakve objekte koristi, šta gaji i sl. da bi drugi članovi foruma mogli lakše da se informišu o onome iz date teme. Ali da se ne ide u dalju diskusiju u takvoj temi.
Vremenom će ovaj naš forum imati više članova i ako svako bude imao svoju temu u kojoj će se diskutovati onda se to više neće moći pratiti. Evo i jedan primer. Ako neki član kupi novi priključak, npr. plug, i to iznese u svojoj temi i onda se povede diskusija o tom plugu, kakav je, koje su mu dobre strane a koje loše itd. Kad neki drugi forumaš, dodje na forum i pogleda šta je novo pisano na forumu i vidi da ima destetak tema o članovima malo je verovatno da će sve to pročitati i tako prevideti informacije o onom plugu a možda ga baš to interesuje. Da je o tom plugu pisano u temi čiji naslov ima veze sa tim plugom (a ne mika, pera, aca...) onda bi to sigurno pročitao a preskočio bi nešto što ga ne interesuje.
Dakle, moj predlog je da ako se već otvaraju lične teme da se u njima ne vodi diskusija već da se otvara što više tema čiji naslovi imaju uske veze sa sadržajem u njima. Time bi se olakšala i pretraga i praćenje, naročito kad forum naraste i bude imao mnogo više članova.
:cool: :ppozdrav:
(Ove lične teme postoje na hrvatskom poljoprivrednom forumu i dosta njih imaju diskusiju na više strana tako da je nekom ko ne prati forum redovno, (a sa većim brojem članova i postova i onom ko ga redovno prati), nemoguće da sve pročita i samim tim neke stvari iz tih tema ostaju skrivene za njega.)


Kako:haha: Ja ga redovno pratim i sve pročitam :osmeh:
 
Pa u redu je ako stigneš baš sve da pročitaš, samo koliko je vremena potrebno da se sve to pročita, i to baš svakog dana? Ja konkretno čitam samo one teme čiji me sadržaj interesuje (a to procenjujem iz naslova teme), jer jednostavno za sve nemam vremena (a i zamorno je čitati baš sve što se napiše)...
 
Sada i pročitaš, ali dali ćeš stići za nekih 10 godina. :cao:

Forum raste, pa se o nekim stvarima treba voditi računa u startu. Trudim se sve osmisliti da bude što preglednije i da se lako čovek zna snaći u brdu informacija.
 
Ja imam problem prilikom predstavljanja. Naime forum "predstavite se" je zakljucan i na njemu ne mogu podstaviti odgovor. Dok kao novajlija ne mogu da otvorim novu temu i predstavim se u njoj kao sto su neki prethodni clanovi uradili. Unapred hvala.
 
Od vikenda ta opcija nije više u upotrebi. Podatke o sebi možete upisati u sklopu vašeg profila, koga bude zanimalo videće ih tamo.
 
Nazad
Vrh