Sampo-Rosenlew

NikolaGiLE

Novajlija
Učlanjen(a)
4 Jul 2010
Poruka
15
Lokacija
BANAT
3085:
nla51k.jpg

2hyw6y0.jpg

icsp4g.jpg
 
@Muccobieno aj da i ja malo prospem tudje pameti ovde,tj da prenesem ono sto sam cuo.
Oni se koriste na oglednim poljima najvise,njihova osnovna prednost je da se brzo i lako rastave,svi delovi su pristupacni i onda se izduva kompresorom sva prasina i poslednje zrno,zatim zene prebrisu i onda se sastavlja,te je kao takav spreman za rad na novoj oglednoj njivi.
Imas ih u NS institutu. :cao:
Post je spojen: [time]1292771054[/time]
_________________________________________________
Govorim o starim Sampo kombajnima.
 
Kada sam isao sa faxom na praksu u institut gledali smo te kombajne i rekli su nam da se uglavnom koriste za vrsidbu semenske robe,a sto se tice ciscenja koje je reseno pomocu ventilatora i sprovodnih cevi to je zbog toga da nebi doslo do mesanja razlicitih sorata.Prakticno kombajn sam sebe ocisti dok kod ostalih kombajna to nije slucaj.
 
ovaj kombajn je bio u vlasnistvu sirke jana iz padine, i jako se dobro pokazao, koga je zamenula laverda 303, ali bezuspesno!
i meni su na sajmu nesto tako objasnili da se lako cisti i da ga koristi institut n.s. i cena mu je bila 110 000e bez pdv-a...
a sadasnji vlasnik ivica, bi mogao neke karakteristike kombajna da napise, umesto sto se samo hvali da ga je kupio :haha::haha::haha:
 
Cini mi se da nemaju svi modeli sampa taj sistem ciscenja vec samo serije koje su namenjena za semensku robu.Bilo je u Beceju 2 komada i koliko znam nisu imali taj sistem.Inace kombajn k'o kombajn.A i da je vrhunski,bas i nije.
 
Pozdrav, da li ima neko iskustva sa Sampo modelima kombajna, dosta su primamljivi sa cenama u odnosu na godinu proizvodnje? Ali zanima me kako se pokazali u praksi i da li ima delova za njih?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh