Racunica u ishrani bikova

Odg: Troškovi za ishranu bikova

Pa ja od krava zivim,da nema njih,ne bi leba imao jesti,tako da krave ne prodajem,pitao sam samo sta raditi sa teladima i dobio odgovor :)

Hvala.
 
Pozdrav svima,hteo sam da vas pitam sta licno mislite o tome da se pravi svoj koncetrat ako proizvodjac ima uslove za to,koliko je usteda,kolika je razlika u kvalitetu i dali ima razlike nego ih hraniti sa kupovnim koncetratom,imam sve uslove da prozivodim svoj koncetrat za tov junica i dobru recepturu,planiram ponovo da pocnem da tovom:haha:?VELIKO HVALA U NAPRED
 
Isplati se praviti koncentrat ali po dodbroj recepturi. Prvo znaš šta si stavio, drugo ti biraš mineralno-vitaminski dodatak. Treće fabrike ti prodaju koncentrata za tov junadi sa 14% SP a trećina je u obliku neproteinskog azota, što njima pojeftinjuje smešu a ti plaćaš isto.
 
Da se pravi koncentrat za tov bikova to treba obavezno ....! Bez toga ni ne ulazi u posao pa cak bi trebao i premiks da sastavljas jer se isti sastoji od tri vitamina, dobro minerali su problem mislim da u inostranstvu cak i prodaju mineralni premiks to je kod njih uobicajeno, potrebe u proteinima cak mozes i od samog neproteinskog azota da zadovoljis a postoje preporuke da se cak i sa 9 posto proteina moze zavrsiti posao. Napravi ti dobru silazu i 70% posla je zavrseno. Lepo ti govori Prof. Dr. Seljak....
 
Evo gledam sad po okolini nema simentalske teladi ljudi traze ali to sto ima sverceri zafrkace cenu tako da za tele 140 kg traze 630 e , sto je mnogo mnogo je . A to posledica sto se unistava stocarstvo dosta se krava unistava sa cenom mlekom .
 
To stoji da nema krava,ali su i telad rasprodata.ogromna su interesovanja za telad,svi bi da tove,ovih dana ne mozes stici na red u klanici svi su puni,a kazu da rade istim tempom kao i svake godine u ovo doba.
 
nije toliko bitna cena koliko je bitno da sto vise pojeftinis proizvodnju,nema mnogo mesta za rast cena,nema mnogo ni za pojeftinjenje proizvodnje ali je ipak vise prostora na toj strani
 
Ali ako su cene tako visoke 600 i vise evra kako se uklopiti?kod nas na vasarima se kod svercera mogu naci telad za 420 evra.naravno mlada telad oko 6 nedelja.oni tvrde da su sa planine Zlatar i sa Sjenice.verujem da Kraljevo i Svilajnac imaju najboljeg simentalca u Srbiji,ali opet ako je 200 evra razlika,pa to je skoro tona koncentrata.Ispravite me ako gresim.
 
Nazad
Vrh