Bitne stvari pri kupovini tifona!!!

mare81

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2009
Poruka
41
Lokacija
novi sad
Zdravo svima!!!
Planiram da kupim polovan tifon duzine oko 200m, pa me interesuje sta treba da obratim pri kupovini!? Zna li neko da objasni koje su bitne stvari kod kojih treba da obatim paznju pri kupovini polovnog tifona? Ima li tu nekih delova koji se kvare, ili zbog kojih tifon ne moze da radi? Koja marka tifona se pokazala kao najbolja? ::svaka cast::

Molim vas ako neko ima nekog iskustva, neka je voljan, pa da objasni meni a i sirem auditorimumu.

poz
 
@ mare81

Da ti kažem par reči o tifonima...

Najbitnije , i da kažem vitalni delovi tifona je navojna šipka (špingla) koja,vodi cev kod od-namotanja !
Na to nesme da budu ogrebotine , znakove da je pokvaren bio (varenje ,brušenje).
CEV ! da bude iz jednog komada , tj nesme da bude sastavljen od više komada.

Treći stvar je "motor" koji ga namotava , obično sa koristi vodena turbina , koji posle ili mehanički ili sa hidrauličnim pogonom namotava cev.
Kod turbine treba dobro pogledati ,dali ima mehaničko oštćenje (od mraza pukotina) i sl.
Ako ti sve ok , i cena ti odgovara onda kupi slobodno !
Najbolje su pokazale mađarske tifone "FORRAS" , ili slovenački "ŽALEC" , ali zadnji tip retko se nađe , pošto odlične performanse ima i ljudi ga ne prodaju.
Da ti kažem odlične su i BAUER-ove tifone , samo kod ovog moraš otvoriti novčanik , a smatram da toliko ne vredi !

Pozz !
 
Mana tifona je sto je spor u navodnjavanju ,a zato mu je prednost sto je lak za rukovanje i
netreba mu velika zaliha vode.
Nekupuj tifon ispod fi 75mm.
 
MILE je napisao(la):
Mana tifona je sto je spor u navodnjavanju ,a ato mu je prednost sto je lak za rukovanje i
netreba mu velika zaliha vode.
Nekupuj tifon ispod fi 75mm.
Ovo sto si napisao da je mana to uopste nije tacno naprimer koliko tifon 400m duzine zalije za noc s tim sto je precnik zalivanja 70m jel to mana?Laki su uglavnom novi tifoni za rukovanje,treba mu i tekako dobra kolicina vode pricam ovo jer imam dobro iskustvo sa tifonima
Post je spojen: [time]1294509949[/time]
_________________________________________________
mare81 je napisao(la):
Zdravo svima!!!
Planiram da kupim polovan tifon duzine oko 200m, pa me interesuje sta treba da obratim pri kupovini!? Zna li neko da objasni koje su bitne stvari kod kojih treba da obatim paznju pri kupovini polovnog tifona? Ima li tu nekih delova koji se kvare, ili zbog kojih tifon ne moze da radi? Koja marka tifona se pokazala kao najbolja? ::svaka cast::

Molim vas ako neko ima nekog iskustva, neka je voljan, pa da objasni meni a i sirem auditorimumu.

poz
Jel imas vode(bunar,kanal,...),pumpu koju imas,traktor koji imas i sto je najvaznije koliko si para speman da platis?
 
Imam kanal pun vode!!! Nista do sada nisam kupovao, tako da nemam pumpu i ostalo!!! Pa planiram da prodjem sto jeftinije, a da zalivam :bravo:

Imas li neki savet, koji tifon za sto manje novaca ::svaka cast::
 
Imas u oglasima zalec 2000€ to je solidan tifon samo ako je ispravan.Proba je tu najmerodavnija ali pod uslovom kada je razvucen skroz do kraja onda se vidi dali namotava crevo jer je najveci otpor zemlje na crevo,ako tada namotava dobro kupuj :cao:Sto se kanala tice ok,a sto se traktora tice najbolji su oni koji imaju izvod kardana 1000o,ako nema traktor je brzo gotov.Ja sam zalivao sa ursuzom 355 sto je dobra kombinacija,a moj stric je uzeo vladimirca isto dobra kombinacija
 
Nasao sam nekog ZALEC-a ... satajao je jedno 10 godina na kisi suncu mrazu! Covek trazi 3500eura! Ima pumpu, ima sva creva, kaze nije radio! Sta mislis o tome?

Post je spojen: [time]недеља, 16. јануар 2011. 13:12:20 CST[/time]
_________________________________________________
Kako da znam koju pumpu da kupim npr. za tifon 75fi i duzine 250m? koliki pritisak, koliko litara u minuti?

Postoji li neka skala u zavisnisti koji tifon kupujem??>
 
mare81 je napisao(la):
Zdravo svima!!!
Planiram da kupim polovan tifon duzine oko 200m, pa me interesuje sta treba da obratim pri kupovini!? Zna li neko da objasni koje su bitne stvari kod kojih treba da obatim paznju pri kupovini polovnog tifona? Ima li tu nekih delova koji se kvare, ili zbog kojih tifon ne moze da radi? Koja marka tifona se pokazala kao najbolja? ::svaka cast::

Molim vas ako neko ima nekog iskustva, neka je voljan, pa da objasni meni a i sirem auditorimumu.

poz
Imam pumpu Bauer 4 i Tifon odra koje je produzen na 400m. Turbina na tifonu je druga neka grcka. Tifon radi odlicno za njegove godine... Kod kupovine tifona gledaj samo na to sto ti je MONTOYA rekao i neboj se... A zelec se kod mene nije bas nesto pokazao,posle svakog zalivanja ode semering. 3500e je puno za takve pumpe :cao:
 
Mare Tifoni zalec rade na principu mehura na vazduh i oni su prevazidjeni.Kod njih je potrebno da traktor koji tera pumpu ima kompresor i sa kompresora se stavi crevo na tifon i on ga namotava.A ovi novi tifoni,njih pokrece pritisak vode koji pokrece turbinu.Mnogo su jednostavniji.Za te stare tifone ni delove ne mozes naci.U sustini tifon je vrlo prosta stvar.
 
To je ok, mislim da cu zbog toga iskoristiti priliku i kupiti novi tifon, kada vec drzava vraca pare!
Raspitivao sam se za nove tifone IRTEC i IRRIMEC i ovaj drugi je za 25% skuplji od prvog, pa mi nikako nije jasno zasto je to tako! Da li je moguce da je u pitanju kvalitet?! Hvala na pozivu, mozda i dodjem! Bese ti si iz Crepaje?
 
tamara1611 je napisao(la):
Mare Tifoni zalec rade na principu mehura na vazduh i oni su prevazidjeni.Kod njih je potrebno da traktor koji tera pumpu ima kompresor i sa kompresora se stavi crevo na tifon i on ga namotava.A ovi novi tifoni,njih pokrece pritisak vode koji pokrece turbinu.Mnogo su jednostavniji.Za te stare tifone ni delove ne mozes naci.U sustini tifon je vrlo prosta stvar.
Video sam ih par koji rade na vodu mislim da si pobrkao makedonski rade na mehur :cao:
 
sve jedno ni jedan od tih bilo makedonski bilo slovenacki nisu ni blizu novih.Ako kupujes kupi nesto novije proizvodnje.Sta planiras da zalivas?Odakle si?
 
Nazad
Vrh