Električni pastiri za čuvanje ovaca i koza

ivanhoe

Član
Učlanjen(a)
16 Apr 2008
Poruka
1.209
brundalo je napisao(la):
Da te pitam koliko su ti visoke zice na elektro pastiru i koliko redova zice imas?
Zica je u visini ledja,ali one se dignu na zadnje :zli: Zasada se jos boje :nono: ali dokle :sta:
ADMINE kako da prikacim *.pdf posto imam jos materijala.Mozda bi trebalo otvoriti temu o sirevima da ne bi ovde i u svakoj papkarskoj temi otvarali :ppozdrav: :osmeh:
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Pokusaj zicu i to dva reda podignut iznad mreze. A ako i to ne pomaze imam jedan savjet kako san ja rijesija takve avanturistice he he. Mi u dalmaciji to kazemo da smo ih sapeli. Povezemo im prednju i zadnju nogu. Livu i livu ili desnu i desnu. Ili drugi nacin vezemo im konopac oko vrata i i zavezemo za jednu pridnju nogu. Na taj nacin uvik joj je glava sagnuta i mora samo past a glava ne moze gori, a u svakom slucaju se ne moze propinjat. Vrlo efikasno i jeftino rjesenje a nema stete he he.
Sto se tice pastira provjeri uzemljenje. Na mistu di si ga uzemljija svakih par miseci prospi kilo soli i drzi taj predio vlaznim na taj nacin ce ih bolje drmat. Sol moras zakopat a ne da ostane na povrsini. I daj molim te bolje mi opisi tu ogradu da ti mogu pomoc. Ja kad san trazija pomoc nije je bilo i sad ne zelin da se ljudi muce ka i ja sta san se mucija :ppozdrav: :ppozdrav: :ideja: :veseljak::
PS svi moji navodi su cista praksa. Normalno da se sluzim teorijom ali bez primjene u praksi... uzalud vam trud sviraci
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

brundalo je napisao(la):
Mi u dalmaciji to kazemo da smo ih sapeli. Povezemo im prednju i zadnju nogu. Livu i livu ili desnu i desnu. Ili drugi nacin vezemo im konopac oko vrata i i zavezemo za jednu pridnju nogu. Na taj nacin uvik joj je glava sagnuta i mora samo past a glava ne moze gori, a u svakom slucaju se ne moze propinjat. Vrlo efikasno i jeftino rjesenje a nema stete he he.
O tome sm bas razgovarao sa 1 starim pastirom i upravo testiram :cool:
brundalo je napisao(la):
Sto se tice pastira provjeri uzemljenje. Na mistu di si ga uzemljija svakih par miseci prospi kilo soli i drzi taj predio vlaznim na taj nacin ce ih bolje drmat. Sol moras zakopat a ne da ostane na povrsini. I daj molim te bolje mi opisi tu ogradu da ti mogu pomoc. Ja kad san trazija pomoc nije je bilo i sad ne zelin da se ljudi muce ka i ja sta san se mucija :ppozdrav: :ppozdrav: :ideja: :veseljak::
Mozda nisi primetio par puta sam vec pisao da sam na PESKU :bravo: on je da dubini 10-20cm uvek vlazan (athezija) Stalnu vodu imamo na 4-6m :ppozdrav: CELA zicana ograda sa metalnim stupovima mi je masa :cool:
brundalo je napisao(la):
PS svi moji navodi su cista praksa. Normalno da se sluzim teorijom ali bez primjene u praksi... uzalud vam trud sviraci
Pastira sam sam pravio posto je gotov 20x skuplji od svoje vrednosti :udri: ::novac::
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Od cega si radija izolatore? :ppozdrav:
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Plastika( na SŽ,bivsa JŽ se koristi za pravljenje izolovanih sastava)
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Ja upotrebljavam plasticne vodovodne cijevi fi 20mm. Radi radnja. Inace je orginal ovdi sa postarinom oko pola eura. Previse brale, ja kad pocnem radit ne mogu proc ispod 1000 kom pa ti racunaj. Uglavnom parola sam svoj majstor :ppozdrav:
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Dobar Vam dan
tek sam se prikljucio forumu a i nisam siguran da znam ovo da koristim. Pricate o elektricnom pastiru. Mozete li mi predloziti nekog proizvodjaca opreme?
Pozdrav
Dragan
www.farmakoza.com
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Gallagher iz Australije i Lacme iz Francuske su ti veliki proizvodjaci te opreme, ali ne znan ko ih distribuira u Srbiji. Najbolje prije nego se upustis u kupnju pogledas ove linkove
www.poljoprivredni-forum.com temu u stocarstvu o el. pastirima i da poslusas odavde koji dobar savjet da ne trosis bez veze novce :ppozdrav:
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

brundalo je napisao(la):
Mi u dalmaciji to kazemo da smo ih sapeli.
Zahvaljujuci ovom savetu sam izkljucio struju.U medjuvremenu sam zamoljen od 1 komsije da otvorim ogradu i napasam koze na njegovom neobradjivanom imanju da ga ne kazne za ambroziju
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Evo malo slika i savjeta kako ustedit novce prilikom kupovine el. pastira. Sve ovo dolje je vidit cete samogradnja ili sam svoj majstor kako hocete. danas je nedilja pa valjda san i ja zasluzija malo odmora, i tako racunan zasto ovo ne postavit na forum. Izolatori skupi, nas stocare ubija besparica. Zato evo slike a ako nesto nije jasno pitajte. Napominjem da se ovo radi doma kad su ruzni dani, a upotrebljen materijal je plasticna vodovodna cijev i par vijaka te dobra volja. Na koncu jeftinije je 70% od kupovnih a jednako ucinkovito(efikasno) kao i kupovni :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
PS: i jos jedna napomena ovaj el pastir se moze koristiti i za ogradjivanje ovaca, svinja, krava, konja i drugog blaga ali je onda raspored zica drugaciji nego ovaj za ovce i koze
tJh6IIKNpblb8B2g.v.jpg

rY8M0LslncMEKGZv.v.jpg

qFmgTzXC4EGhSAbU.v.jpg

lRXs_HgrFCJdmCPH.v.jpg

AYfQgUXdUO81DhsY.v.jpg
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

ja vam za izolatore isto koristim sistem uradi sam i to na način sličan brundalovom samo što koristim tanko crijevo za vodu (kao za šlauf vagu) koje je stvarno jeftino,izrezem na duzinu 3 cm,kroz njega gurnem vijak 5 mm i ušarafim u stupac,na takav izolator namotam zicu(bilo pocinčanu ili licnastu) i to je to.za stupce odem u pilanu i kupim jednu paletu njihovog otpada cca kubik i pol gdje izaberem jako puno zgodnih letvi za stupove za otprilike 20 eura.sve skupa ispadne prilično jeftino,a dosad se pokazalo jako djelotvorno.
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Evo i visina zice za pojedine vrste zivotinja. Ovo je preuzeto iz kataloga francuskog proizvodjaca opreme Lacme. ja posjedujem njihovu opremu i mogu rec da je odlicna.
ASBUCMDN7tqQYAK5.v.jpg

Sta se tice slaufa ovdi se nije pokaza dobar jer je premekan na litnjim vrucinama
ukoliko ne vidite dobro pokusajte sacuvat sliku u microsoft office picture manager i tamo je zumirajte na 25% vidi se odlicno :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Pronasao sam solarne el pastire(po ca.100e/kom.) Dali neko zna zadovoljava li ovo posto nema blizih podataka o njemu
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

popovic je napisao(la):
Pronasao sam solarne el pastire(po ca.100e/kom.) Dali neko zna zadovoljava li ovo posto nema blizih podataka o njemu
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Vidim da je njemacka proizvodnja. Jel to kompletan pastir ili samo panel. I jel to polovna oprema. Jer nova je puno skuplja. U principu i za ovce i za koze ti treba 12 V I 10000 volti na zici. On Udara impulsno otprilike 1,5 sek. cini mi se ako je novo da je prejeftino a ako je polovno u kakvom je stanju. Provjeri gornju voltazu jer sve ispod toga ce ti se susjedi ili vuci i tudji psi mrsit :ppozdrav: :ppozdrav:
Tek sad vidim podatke
To ti je preslabo
I jos da dodam akumulator ispod 45 Ah zaboravi
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Evo sto preporucuje Lacme jedan od najacih proizvodjaca ove opreme. Ovo je za koze
nA0r5fe5yK4tXGj4.v.jpg

A ovo za ovce
zeswdJHxtSdHLIA0.v.jpg
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Brundalo vidi ovaj(polovan)6mes,star.sa mrezom 50 metara i jos rezervnih kolaca zasicu.Ca.70-80.fr
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

Brundalo vidi ovuSamo nije solarna)komp.sa 50m.mreze,kostace oko 80-90fr.(star ca6mes.)
 
Odg: Elekrični pastiri za čuvanje koza

@popovicu tebi treba bar 4x50 metara mreze, da bi zagradija bar 2500m2 zemljista i jos toliko za drugu ogradu u koju ćeš ih preseliti kad tu popasu. Druga stvar nisi naveo jacinu. Minimalna jacina ponavljam jos jednom je 12V i 10000V udara na zicu. Sve ispod toga ti je nula. Blago ce ti ic u stetu, napadat ce te susidi(komsije) a ako imas i vukova gostit ce se i oni. Uostalom ja cu veceras postavit sliku kako bi to tribalo izgledat, a iducih dana cu objavit i shemu samogradnje. Ako zelis propast sam sebi ti to uzmi ali poslije nemoj plakat :nono: :nono: :nono: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh