Morke

bastardi se dobijaju od misirki i domaćih koka i
od plovaka kada se ukrste mošusna patka-mutava sa običnom patkom-gluvom :)
To kaže nauka a ja bih voleo da vidim uživo ili bar na slici kod nas :)

Prepariran hibrid između morke i kokoši je bio na poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu, ne znam da li je jos u životu taj eksponat
A hibride između mošusne patke i obične sam imao i ja. Komšinica je imala ruanske patke i uginuo joj patak, pa je nabavila patka od mošusnih plovki misleći da je svejedno. Bili su pačići super ali pošto su bastardi nismo ih ostavljali za priplod već su završili u tepsiji :osmeh:
 
Znam da sam negde vidjao ranije hibride morki i kokosi,pa evo nesto sa neta:
39372_17wkmiracle1.jpg
Guin-hen1Side.JPEG
 
Evo morčići od 4dana starosti, kokoška je ležala na jajima.
2014-07-25-113313.jpg


A,ovi su oko mesec dana starosti. Ima 2 bela i 4pauna. Koliko se sećam izlegli su se isti dan i morčići i paunovi. Stavljeni su zajedno da uče paunove da jedu. Inače hranimo ih Subotičkim koncetratom za ćuriće starterom.

2014-07-25-113342.jpg
2014-07-29-111905.jpg
 
Jako lepe morke, samo mi se cini da ove dve nisu bele nego svetlo plave/sive ili mozda gresim? Od ovih malih nema nista sladje.. a ni brze :)
 
Pa, sada su takve. Mislim da će kada porastu biti bele ili sive. :) To sada pustiti i pozdravi se sa njima. Nikad ih više naći. :haha:
 
Cvrkuću vala, ali meni nije smetalo, a takoreći ispod prozora od sobe su mi bile. Imao sam pre 3 godine 2 morke, bile sa kokama, ali sam takođe morao zaklati zbog komšiluka, a i oca kome je smetalo dranje.
 
Zimus sam nabavio odraslog mužjaka i dve ženke tek pokrivene perjem.
Sada su nerazdvojni i pošto je mužjak teži ne može da preleće izvan dvorišta, ženke već odrasle, se uvek vraćaju.
Zanimljivo ih je videti na vrhu krova kako sede pored gugutki.
Inače, otkako su u dvorištu pacova više nema.
Ali zato po ceo dan cvrkuću i urliču.
 
Ja sam imala dve mužjaka i ženku i pod patku ove godne poturim jaja i dobijem 11 malih strašno ih volim, najviše što ubijaju zmije u dvorište ;) I kod mene galame ko lude, al opet činimi se više galame kokinkine petlići nego oni... Ja im sne sečem krila, prošle godine mi jedna nestala od kad sam isekla krila, sad izlete iz dvorišta vrate se i sve tako, sa kokoškama uveče uđu spavaju, ceo komšiluk navikao na njih, ne prave štetu sem što malkoo galame.
37646943_10209860369106123_1987508713363079168_n.jpg
 
Nazad
Vrh