Morke

Prema nekim isustvima morke ne diraju zelenis dok god postoji i jedna bubica u blizini,dodju mu vise kao mesozderi:haha:.U Madjarskoj znam da su je svojevremeno koristili na njivama protiv kukuruzne zlatice.Dovozili bi ih u kavezima i pustali na parceli.Kazu da kad uhvati red kukuruza ne skrece na susedne,a usput temeljno cisti stetocinu.A i licno,dok sam ih imao,izlazili bi u basti ali nikad nisu napravili stete,naprotiv samo cista korist.
 
Pozdrav ljudi! Da li se mogu drzati morke u istom kokosinjcu sa dvorisnim nosiljama ili one moraju imati odvojen smestaj?
 
Ma nego sta nego ce da seta, koliko god hoce, ima i bastu da mi odrzava :haha: da ne moram da prskam bube. Mene je zanimalo oko spavanja jer nemam odvojen objekat. Aj uzdravlje :ppozdrav: Nasao sam neki hrvatski( valjda )forum na google-u i ima preogromna tema samo o morkama. Bukvalno sve o njima :osmeh:.Ali samo da se zna da foruma ko ovog naseg nema na netu! U to ime :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nije odmah prikazao drugu sliku, pa sam vec hteo da pitam jel spavaju na onim bagremovima.:osmeh:
 
Vidi vidi,pa nas kolega ima i meterolosku stanicu.:osmeh: Doduse za kratkorocnu vremensku prognozu.:haha: Lepo jato.::super::
 
Da li ima neko jaja od morke za prodaju hocu da prosirim drustvo a i malo da ukrstim rasu. Pisite na PP. imam ih 5 komada zajedno su porasle sa pilicima domace kokoske i zajedno se druze jako korisna zivina.
 
Видим да су раније колеге питале за извођење, па да напишем своје искуство:

Прошле године сам се први пут озбиљно намерачио да "нагазим" морку која лежи на јајима и изведем мале. Открио сам где и кад се сакрила, па сам јој након неколико дана отео јаја. Ставио сам их под расквоцану кокошку. Било је 20 комада ид једног пара и сва су се излегла. Први дан сам их ставио под сијалицу и под директним надзором држао до 4. месеца старости. Након тога сам их пребацио напоље у кавез, па брзо после тога пустио са осталом живином. Хранио сам их ћурећом јединицом донекле, па после спуштао јачину хране. Само су 2 одапела, након пребацивања из фрижидера (коморе за једнодневне) у подрум. Лако се изводе, нису се показали нешто осетљиви. Мада сам им држао топлије (око 35С) првих дана него пилићима. Следе фотографије по фазама.

f36v6s.jpg

2lutogm.jpg

332b5uu.jpg


Ајд' :ppozdrav:
 
Znate li posto se krecu mali morcici ovog proleca?
Ima li nekog prodavca iz juznog banata?
 
Imam pitanje?

Imam morku ali nemam morka i sada ja trazio morka da kupim ali nece niko da proda,i sta cu sada ja razbijem jedno morcije jaje a ono ima zenicu tj. oplodjeno je.Kada ja juce vidim moj Petao "GRAOR" gazi morku ko pravi.Moje pitanje je da li se isplati probati da stavim u inkunator. STA MISLITE?
 
ja sam video sliku bastarsa na forum moj ljubimac ono je monstrum ko one ptice iz doba jure,vraćam film unazad dali su koke i morke bile u pitanje ili neke plovuše nemogu da se setim ali uglavnom monstrum ispao.
 
bastardi se dobijaju od misirki i domaćih koka i
od plovaka kada se ukrste mošusna patka-mutava sa običnom patkom-gluvom :)
To kaže nauka a ja bih voleo da vidim uživo ili bar na slici kod nas :)
 
Nazad
Vrh