Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Jesmo merili tj puna pa prazna. Ali nisam bio na kipovanju vec gledao iz daljne. Ne bih ni sumnjao da nije sam vozac rekao koliko staje u njih.
 
Vidi,ima i do hektolitra,možda one teoretskiimogu da nose toliko al je kukuruz lagan...
Primer,u moje zmajevke staje 7.5t kukuruza,ove godine 8.5t,a 2013te sam imao posejan pako,i u njih nije stalo ni celih 6t...tako da sve je moguće...
 
Nisam kamiondžija, ali na poslednjoj slici se vidi koliko je ispod vrha. Maksimalna nosivost je kada je napunjena skroz do vrha stranica. Pa sad, 10 centimetara niže je ozbiljna količina robe manje u kamionu. Tako da smatram da je korektna količina predate robe.
 
Kod nas u Srbiji ta bi imala problem sa registracijom.Moralo bi se seći metalna nadgradnja stranica...a za traktor ne može...
 
Prepravke kamionske prikolice na kiperku. Ostalo je još da se ofarbaju stranice jer je izbledela boja, ali to ćemo nadam se na leto.
974f571b4cffac01e7c1d38ace78bf62.jpg
249b7f658ea4a2ff07c7768d73647848.jpg
ac0b1f074d3952e1011445cff13a0464.jpg


Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Stvarno je masivno napravljena. Kupljena je pre 10godina, cini mi se. Stranice su bile aluminijumske, pa prilikom remonta smo kupili nove stranice kao na zmaj prikolicama. Naknadno smo ubacili nastavke zbog suncokreta, mada punimo i kukuruz i pšenice, jer šasija izdržava bez problema, jedino gume bas nisu predviđene za taj teret. Mada za traktor zbog malih brzina u odnosu na kamion, nisu nam pucale od tereta.
Posto sam pitao ovde na forumu, gde nabaviti neke polovne hid. cilindre, iako sam tražio i po oglasima, i bez uspeha, tako da su kupljeni novi, zajendo sa kolevkama, koje nisam uslikao.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
695ad3ca14868d239f9938d6920e9909.jpg
 
Lepo odradjeno Druskane.gde si nabavio cilindre,i koja je cena-i mi cemo verovatno praviti jos jednu?
 
Cilindri su kupljeni u firmi EUROWIND d.o.o. u Zrenjaninu. Komad je bio oko 38 000din, Italijanske proizvodnje. Imaju ceo program za kamione. Vrlo ljubazni ljudi, pokažu ti katalog sta imaju i sta mogu nabaviti, i sve lepo obajsne. Mada katalog imaju i na sajtu. Ukoliko deo nemaju na stanju, poručuju.
Radili smo sami pa ne znam bas tačno. Ali evo ovako, materijal za kip šasiju, U profili 3 komada od 120mm dužine 6m, i 1 komad od 100mm dužine 6m, to je bilo oko 42000din. U tu cenu je išla još neka cev ili nesto. Materijal od kog su pravljeni donji držači za kupovanje su od pločevine valjda 10mm, koji je kupljen na otpadu, cenu ne znam tačno. Kačenje za kupovanje je isto pravljeno, posto smo hteli da kupimo gotove, ali su cene bile u nekoj firmi u Bg, da se u*eres, a kad smo saznali za ovu firmu u Zr, bilo je kasno jer smo šasiju zavrsili, samo smo klipove tražili. A inace kod njih su te kugle, postolje, klin, za kupovanje bile duplo jeftinije. Kod kuće smo imali nesto materijala za popreko ojačavanje kip šasije. Kao i creva do klipova. Ventil za kipovanje je još dokupljen, i elektrode za varanje, kutija 3,25 i 4, i normalno ploče za sečenje i brušenje. Nesto je vareno I sa CO2, ali veći deo sa elektro.
Cena okvirno, oko 1200-1300e, samo za materijal.
63a767827e2d555cebdbc94825284fda.jpg
0d8eb798bed3784b18821cafe2349f80.jpg


Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Sta bi sa onim da kamionske vise ne mogu na zelene table?Fali mi prikolica ali ako ne mogu da registrujem ne bih da se upustam u tu avanturu jer ima policije na svakom koraku a i moram na asfalt da izlazim.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Moj kolega iz sela radi u Vs.ritovima 150ha i svu robu preveze do kuce ne registrovanim kamijonkama po 2 zakacene za traktor, tako 4-5 kompozicija. Dal ima srece ili je neko dobro placen.
 
Nazad
Vrh