Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Izgleda da moze odmah na njivu .Dobro izgleda. :bravo:
 
Ne izgleda lose,e sad kakvi su klipovi,gibnjevi,peti tocak...stvari koje se ne vide-uglavnom nije cena strasna,imas lufta da i ulozis.srecno...
 
tezina mi nije toliki problem,nego kako to kipiju i kako da proverim dali to sve funkcijonise sutra idem da gledam jednu,a malo sam skeptican sto kipuje na vazduh nikad se nisam susretao sa tim,a prikolica je gibnjarka
 
videt ćes i sam kako radi,nije los sistem
a ako se pokvari uvek se mogu staviti obicni klipovi na ulje
 
za tu na vazduh trazi 5000e,ali tu treba vazduha da traktor jedno 20min radi u mestu,i rekao mi je kad napuni boce da moze 3 puta prazan da kipujue i ja ga pitam,a kad napusis puno prikolicu koliko onda puta mozes,on kaze da je nikad punu nije kipovao i moras da izadjes napolje i taj ventil za kipovanje da okrenes nemozes iz kabine,tako da nije bas prakticna,a ventil se nalazi na zadnjem delu prikolice
 
Ma taj je tezak preprodavac... Kupi ih za jeftine pare, malo okreci i odma na internet i bude dobar bar 1000 evrica. Trgovao sam ja sa njim. Moze to na kraju i da ne radi kad se napuni.
 
za tu na vazduh trazi 5000e,ali tu treba vazduha da traktor jedno 20min radi u mestu,i rekao mi je kad napuni boce da moze 3 puta prazan da kipujue i ja ga pitam,a kad napusis puno prikolicu koliko onda puta mozes,on kaze da je nikad punu nije kipovao i moras da izadjes napolje i taj ventil za kipovanje da okrenes nemozes iz kabine,tako da nije bas prakticna,a ventil se nalazi na zadnjem delu prikolice
Zar nije ista količina vazduha kad kipuje praznu i punu?
 
Zrak se moze stlaciti, tekucina ne moze i zato se bunite. Ulja koliko ide u cilindar, ista je kolicina bio sanduk pun ili ne. a znate i sami kako se gume na vozilima ponasaju pod razlicitim teretom. Kad je vozilo prazno, gume na nekom tlaku izgledaju odlicno, kad se natovari neki teret, guma sjedne i treba se povecati kolicina zraka unutar gume da bi se guma napumpala...
 
Nazad
Vrh