Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

drveni nastavci nemogu da predju tehnicki pregled ni pod kakvim nacinom,ti nisi isao na teh.pregled sa njima po novom sistemu pregleda:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Kako kod koga... Moje su ovakve išle na mašinski fakultet na atest i takve su i prošle, i takve su dobile potvrdu od agencije za bezbednost saobraćaja i na kraju su i takve registrovane... :ppozdrav:

P.S. One su registrovane na 12 tona. U sam sanduk poljoprivrednog rasutog tereta ne može nikako stati 12 tona, stoga moraju nastavci...
kakve veze ima to sa 12 tona?ako vozis sunc sacmu stace samo 5 tona a ako vozis pesak stace 25 tona
 
Moja Utva je takvog tipa samo 7,2 m dužine i bez gornjih stranica ne može da stane više od 12 tona a registrovana je na 14 pa mi skinuli tonažu prilikom atesta na 13,5 t pa sam joj dodao drvene i sada staje 15 tona.
 
A ako su ti nastavci metalni, ofarbani, ali ipak se vidi da nisu fabricki, kako to tretiraju na tehnickom?
 
A ako su ti nastavci metalni, ofarbani, ali ipak se vidi da nisu fabricki, kako to tretiraju na tehnickom?
samo sa mitom na pojedinim tehnickim

- - - - - - - - - -

Moja Utva je takvog tipa samo 7,2 m dužine i bez gornjih stranica ne može da stane više od 12 tona a registrovana je na 14 pa mi skinuli tonažu prilikom atesta na 13,5 t pa sam joj dodao drvene i sada staje 15 tona.
Neko vozi kukuruze a neko drva a neko kopa zemlju,neko tovari stajsko djubre,ovom zadnjem sigurno stane vise od te dozvoljene tonaze:ppozdrav:
 
Kao i sa traktorom što je bilo. Nećeš ti to preći tehnički, preradjeno, ovo ono... Otišao, slikali, dobio papir, fala dovidjenja... Bio gazda tehničkog kod mene pre neki dan i ja mu pokažem prikolice i pitam za tehnički. Kaže, jel imaš papir od ABS. Ja kažem imam. Kaže on sve ostalo se završava bez problema... U ostalom videćemo za mesec dana, tad ističe tehnički...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kao i sa traktorom što je bilo. Nećeš ti to preći tehnički, preradjeno, ovo ono... Otišao, slikali, dobio papir, fala dovidjenja... Bio gazda tehničkog kod mene pre neki dan i ja mu pokažem prikolice i pitam za tehnički. Kaže, jel imaš papir od ABS. Ja kažem imam. Kaže on sve ostalo se završava bez problema... U ostalom videćemo za mesec dana, tad ističe tehnički...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
pitaj gazdu jel smes da postavis slike sa pregleda i kartoncic da je udario potvrdu :ppozdrav:
nemojda se ljutis na mene ali ako nisi potplatio sa onim traktorom nisi mogao da predjes,to sam ti i napominjao u toku radova :ppozdrav:
turi jednu sliku sa pregleda traktora
 
Ako sigurno znaš da to ne prolazi tehnički, kako onda ne znaš da više ne idu kartončići nego papir...? Nisi mi baš nešto obavešten...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ako sigurno znaš da to ne prolazi tehnički, kako onda ne znaš da više ne idu kartončići nego papir...? Nisi mi baš nešto obavešten...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
razumeo si ti mene dobro nemoras se vaditi na kartoncice,daj tu papirnu cedulju fotkaj pa postavi ovde :ppozdrav:
 
Gorane teras coveka da se ispovedi. Opusteno. Te prikolice nose 20t/prikolica bruto lagano, a takav traktor to moze da vuce pogotovo ako ima powershift menjac.
 
Gorane teras coveka da se ispovedi. Opusteno. Te prikolice nose 20t/prikolica bruto lagano, a takav traktor to moze da vuce pogotovo ako ima powershift menjac.
Glupo je hvaliti se i zbog tiga ukopati teh preled.Ovo citaju i ko treba a uglavom ko netreba

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Gorane, kad te put nanese u NS samo se najavi i svrati na ladno i meze pa ću ti pokazati i papir... Uplašili ste ovde ljude da ispadne da niko neće moći ni traktor ni prikolicu registrovati, a ono od jednog do drugog tehničkog svi traže različito. Ne znaju ni oni šta treba. Kaže imaš led svetla to moraš skinuti. A u pravilniku lepo piše da svetla za osvetljenje puta ne mogu biti led. Ja mu kažem to su radna svetla, nisu za osvetljenje puta, i sve ok, nema skidanja ni bilo kakve zajebancije. Na kraju, jel ja imam papir da sam ispravan? Jel tako slikan na tehničkom? Izvol'te fala dovidjenja...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kažu nema dve istine.... E jbm li ga možda ima. Drvene stranice mogu,ali ne i drvena nadogradnja na oriđi stranice (slučaj kod mene) ukoliko nije tako atestirana (mixer-ov slučaj) onda može. Mene jedino čudi da ti je 577 prošao,ali mi je drago što jeste! I verujem da je prošlo bez mita i korupcije,a kad je jednom prošao više neće biti problema. :)
 
A ko kaze da vise ne moze biti problema?Sve te slike i snimke sa tehnickog pregledava MUP naknadno i oni naknadno odlucuju dali moze ili ne, moze da se desi da te pozovu ponovo na vanredni tehnicki i da te odbiju.Samo sve zavisi kako su ustali dali na levu ili na desnu nogu.
Na primer ja juce bio oterao nivu da je pogledaju pre tehnickog pregleda i to gazda tehnickog pregleda i jedino sta moram da uradim je retrovizore da zamenim posto su naprsla ogledala,a za kuku mi nista nije rekao i pod obavezno mi je naveo da je operem spolja i iznutra.Ajde za kuku nista nisam komentarisao kad zamenim retrovizore oticu i gledati da bas on bude tamo da vidim ocu li je morati skidati.
 
Kažu nema dve istine.... E jbm li ga možda ima. Drvene stranice mogu,ali ne i drvena nadogradnja na oriđi stranice (slučaj kod mene) ukoliko nije tako atestirana (mixer-ov slučaj) onda može. Mene jedino čudi da ti je 577 prošao,ali mi je drago što jeste! I verujem da je prošlo bez mita i korupcije,a kad je jednom prošao više neće biti problema. :)
Veruj mi, bio kod jednog on kaže ne može on to odraditi tehnički (577). Odem kod drugog, kaže može ako je prva registracija bila pre 2014 (u saobraćajnoj piše da je prva reg 2015). Odem kod trećeg, pitam, pokažem sliku, pita jesu li stakla na kabini homologovana, kažem jesu. Prošli onu priču o led svetlima (da se ne ponavljam), i kaže onda je sve ok. I da, još nešto, gledao je da li su prenji i zadnji farovi homologovani i da li su na propisanoj visini... I to je to, na kraju šta sam dužan, 1500 dinara...
 
Verujem da je ovako kao što Mixer kaže ali mene brine što svaki tehnički drugačije tumači propise. Može se desiti da te policija pošalje na vanredni tehnički kod nekog drugog, a onda je pitanje šta će da bude. Ne mislim samo na Mixerov traktor, već generalno na sva vozila. Neko smatra da je nešto prepravljeno, drugi smatra da nije.
Danas gledam na pumpi Telenorov pikap. Ima napred vitlo, branik usečen i stavljeno. Pozadi kuka koja nije euro. Gume neke hard teren, možda nisu ni homologovane za vožnju putem. Očigledno auto ima niz prepravki ali čisto sumnjam da će to neko da skida zbog tehničkog, a i ako ga zateknu na putu on je u prekršaju. S druge strane, ja sam sa svoje Nive morao da skidam kuku zbog slikanja.
 
Mislim da se malo otišlo od teme....

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna koliko zaista hvataju ove dve prikolice i koliko je ova kombinacija teska? Vozac je rekao da prednja uz kamion hvata 16 tona kukuruza, a prikolica 20 tona. To mu dodje oko 36 tona.
Juce napunili kamion do kraja, a u prikolicu je moglo jos da stane oko 3 tone recimo. Na kraju izmereno svega 26.500kg pa mi pade na pamet da mozda nisu mangupi sve iskipovali.





 
Nazad
Vrh