Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Te 11.00 r20 su extra gume imao na kamionu kama sa baklava(njam...) sarom.
 
Kod nas su 11.00-20 deficitarna roba.Polovna dobra guma ide za 50 evra dok ovih 22.5 imam za dž da dobijem samo da ih sklonim.Jeste da sam za 9 godina od kako imam kamionku zamenio cele 2 gume.Prošle godine komšija vukao prikolicu i eksplodirala mu jedna guma.Vratio je i kaže ej eksplodirala je guma,doneću ti drugu ima kod vulkanizera u Pećincima.Mislim se ja u sebi hoćeš sigurno kada čuješ da traže 50e :haha: za gumu i naravno nije ni doneo a bar više nije tražio prikolicu niti će je ikad više i dobiti.
 
Ja uzimanje prikolice u žetvi naplaćujem. Onom pukla guma, onaj iskrivio ručku od rinfuze, treći malo zakačio stranicu, i vrati i kaže fala. Fala ja imam pun tavan. Tako da sad ko pita jel može dobiti prikolicu, može to košta toliko...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja uzimanje prikolice u žetvi naplaćujem. Onom pukla guma, onaj iskrivio ručku od rinfuze, treći malo zakačio stranicu, i vrati i kaže fala. Fala ja imam pun tavan. Tako da sad ko pita jel može dobiti prikolicu, može to košta toliko...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Svaka ti cast na hrabrosti, kod nas kad bi neko rekao da ne moze prikolica za dz dobio bi slog onaj ko zajmi.
Mada iz slicnog razloga i nemam neku ozbiljniju.
 
I kod nas su prvo govorili da moraju biti iste gume,ista šara,proizvodjač.Sada vazi za traktorske prikolice da gume moraju biti ISTIH DIMENZIJA,bez obzira na šaru i proizvodjača.
 
Mi kad imamo vremena praktikujemo da ako treba prikolice nije problem ja cu da dodjem sa mojim traktorom, ako je neka sitna parcela za setvospremac ili slicno lakse je meni da odem nego da ga vrati u delovima.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
22,5 su tubeles sa pogona,a ima i felne koje pašu na trilex glavcine :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

zamerka je na losem proracunu razmaka ušica za kipovanje i lose podešen razmak klipova

Zamerke su na mestu, ali nikako drugačije nije moglo sa 2 klipa da se iskombinuje, a za 3 klipa je previše posla, a i nepotrebno za žitarice. Ušice su dobro postavljene.
 
Razmišljao sam da ceradu na ovoj mojoj "novoj" prikolici uradim po ovakvom sistemu:
https://youtu.be/_5duRFPex7E
Medjutim,čovek u firmi koja pravi cerade mi ne predlaže ovakav sistem namotavanja iz razloga što veruje da će se cerada nakon par godina malo ukrutiti i da će biti problematično namotati je na ovakav način kao na snimku.Predlaže mi klasično namotavanje sa jedne strane na drugu s tim da na sredini stavimo jednu cev koja će prelaziti celom dužinom preko prikolice jer nemam dodatne cevi koje povezuju poprečne nosače cerade.Neki predlozi ili iskustva?
37454c6532bb623e546621d36511d033.jpg
 
@Spajki
Imamo mi 2 kamionske cirade kuci,ali pokrivam neke druge masine,nisu za prikolice i tacno je da kad malo-malo vise ''ostare'' postanu krute,no opet to definitvno zavisi on tipa same cirade.Nagledao sam se cirada po siliosima na kamionima koje su daleko od novih ,a opet nisu ni priblizno krute kao ove moje sto imam kuci,znaci verovatno neki drugi sastav materijala ili sta vec.Ja bih se ipak odlucio sa takav sistem otvaranja-zatvaranja kao na snimku,bar meni licno se jako svidja.Kad rolujes ciradu da otkrijes prikolicu to ide lepo,ali ponekad kod rolovanja da bi pokrio prikolicu zna biti problema ako su arnjevi malo vislji,tj ne moze da predje same arnjeve.
Jel ste vi pravili novu kip rampu za tvoju kamionku gore na slikama,Utva ?,koja je njena duzina sad 6 ili 7 metara ?.Ja bih mozda na jesen gledao neku kamionku da uzmem,ali ove od 7.x metara mi bas ne odgovaraju,mnogo je to dugacko,ne bih mogao sa zmajevkom zakacenom uci u moje dvoriste sa jedne strane,nema ugao :p,a ni u manjim hangarima ,tj uzim,nzm kako bi islo.
 
kolege prikolica mi ima jastuke a ja na traktoru nemam prikljucak za vazdusne kocnice gde to mogu da narucim? ima stifni na kompresoru pozadi znaci moze da se dogradi za vazdusme kocnice za prikolicu, ako neko zna neka mi pusti sliku kako izgleda taj uredjaj ili da mi kaze gde da porucim.. hvalaa

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Da li se moze izvesti da se od sanducarke napravi kiper, makar samo na stranu, ne mora nazad.
I da li znate ko to moze uraditi?
 
Nazad
Vrh