Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Jedan je tako okretao kod komsija sta je stigao, prikolicu, berac s prikolicom, kombajn,i gazio im usev redovno, pravio stetu i unosio svadju. Posle su mu gume nasle neke dascice s ekserima, pa je obradovao i vulkanizera. Nije imao zasto da se ljuti i na koga, jer dascice nisu bile u njegovoj njivi.
 
ja sam jesenas u oranje zatekao ceo vozni park od komsije koji je sejao psenicu, rasipac otkacen, tanjiraca otkacena, prikolica sa djubrivom i jos jedna sa semenom, samo jedan traktor na njegovoj njivi sa sejalicom :osmeh: pokvario im se traktor pa su cekali da im stigne drugi, iz samosa su ljudi.
dali su i pivo da se ne ljutim, al ja nisam takav, ne predstavlja mi problem ta gazenja, osim useva...
 
Ajde malo bolji poznavaoci da objasne razliku između ove dve prikolice.
http://www.polovniautomobili.com/oglas2865119/schmitz_schmitz/
http://www.polovniautomobili.com/oglas2616133/schmitz_pr22/
Ja planiram da uzmem neku kamionsku nebitno je li kiper ili ne ali kada naiđem na ovakve stvari stvarno mi nije jasno šta raditi.
Šta može biti lošije na ovoj prvoj da je jeftinija 2000 eura.Ako se ne varam isti ili sličan model je u pitanju.
Kakva su vam iskustva sa prevozom do kuće tj da li je moguće i kako legalno dovesti neregistrovanu prikolicu ako je kupiš.
 
Prikolica iz Pa,je jaca,ima parabolik vesanje i bpw osovine.
Te se osovine jako cene.
Druga sigurno ne moze poneti kao prva,znaci nosivost nije ista.
A prevoz do kuce,mozda neka agencija izdaje proba table,mozda.
 
Ovo sam snimio dolazeci na jedno raskrsce John Deere vuce kamionsku poluprikolicu trostrani kiper sa rudom na kojoj je montirano sedlo.
191020121617.jpg


- - - - - - - - - -

Ovde se radi o jednom
161020121593.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

JCB
FAST TRACK traktoru slikao sam iz kamiona ali bar se vidi nesto_Ovi traktori navodno dostizu brzinu do 70km/h i smeju se kretati i po autoputevima samo moraju imati GoBox-sistem za elektronsku naplatu drumarine u austriji.

ovo sam citirao iz teme john deere


- - - - - - - - - -

Nije mi jasno kako na prvoj slici sedlo za kačenje može imati samo 1 osovinu
 
Pa kao i kamion sa jednim diferencijalom. Kamion sa 2 diferencijala vuce poluprikolicu sa 2 osovine,
a sa jednim PP sa 3 osovine.Isti odnos vazi za kamion sa prikolicom.
 
Ta osovina ili Doli ili kako se vec zove ima sedlo kao kamion i sta tu ima cudno.
 
@bewisa
Mala dopuna-kamion sa tri osovine moze da ima samo jedan diferencijal(6x2),dva(6x4) ili tri(6x6) i komplet sa poluprikolicom ili prikolicom ne sme da predje 5 osovina sem u nekom namenskom ili specijalnom transportu.
Ovaj "doly" sa prve slike se zakacuje kao traktorska prikolica,npr.,jednoosovinka i tu nema nikakvih problema.A da li doly ima jednu ili dve osovine,to zavisi od potrebe tereta
 
Sedlo na doliju,kao i na kamionima,nije fiksno nego je fleksibilno,tako da ne moze da dodje do podizanja.A poteznica je na visini kao za prikolicu sa dve osovine
 
Pogledaj nekad kako ,,radi" sedlo na kamionu.
@ brankovic
Hteo sam da pojednostavim, a ima i 8*8...
 
Znam,ima i 10x...Jasno mi je,samo sam hteo da kazem da svaka osovina ne mora da ima diferencijal.Nadam se da se razumemo! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh