Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Zna li neko, za koliko mogu da se nađu aluminijumske stranice dužine ne kraće od 3m i dubine najmanje 50cm?
 
Da ne listam celu temu,da li je neko a verovatno jeste skidao duple tockove i stavljao samice od slepe,imam Itas 14t pa moram to da uradim.
 
A zasto menjate duple za samice, meni je jesenas u kukuruzu (na prikolici sa duplim tockovima) pukla u transportu jedna guma i nastavili na samo jednu i tako vozili jos par dana, jer je bila guzva, pa tek onda zakrpili, gumu jesu tubeles i ne buse se tako lako ali se ipak desava!
 
A zasto menjate duple za samice, meni je jesenas u kukuruzu (na prikolici sa duplim tockovima) pukla u transportu jedna guma i nastavili na samo jednu i tako vozili jos par dana, jer je bila guzva, pa tek onda zakrpili, gumu jesu tubeles i ne buse se tako lako ali se ipak desava!

Imamo 3 kamionske,i ne pada mi na pamet da ista diram-em je stabilnija,em sto kaze Bane par puta mi se busila guma u sred atara-pa sam na jednoj vozio do mesta predaje i posle zamenim kuci ko covek...a da mi pukne samica u polju...UH!
 
Slazem se u potpunosti :ppozdrav: Ima samo jos nesto.... kad je napunis samo gas i ne okreci se!
 
ja volem da mi je sve veliko :osmeh:
evo ga ona rupa gde povecavamo ili smanjujemo prinos :haha:

002.jpg
A elektro magnet ne slikas ? :osmeh:
 
Kod nas policija kaznjava kad izneses blato na put a iz duplih tockova bude jako puno i ne daj boze da neko nastrada zbog toga,drugo jesenas smo prevlacili pola punu prikolicu preko njive i odjednom stala nece ni makac vise navatalo cudo zemlje na gume a nije potonula 10cm,tako da smo na kraju sa dva rusa 1221 i agrotron 160 i jedva izvukli,trece ne moz rudu pomeri kad je na zemlji rucno,cetvrto felne na zabice pa se kidaju sarafi i ventili,jel dosta razloga?
 
Kod nas policija kaznjava kad izneses blato na put a iz duplih tockova bude jako puno i ne daj boze da neko nastrada zbog toga,drugo jesenas smo prevlacili pola punu prikolicu preko njive i odjednom stala nece ni makac vise navatalo cudo zemlje na gume a nije potonula 10cm,tako da smo na kraju sa dva rusa 1221 i agrotron 160 i jedva izvukli,trece ne moz rudu pomeri kad je na zemlji rucno,cetvrto felne na zabice pa se kidaju sarafi i ventili,jel dosta razloga?
Zasto bi zaboga pomerao rudu rucno prikolice tezine>5000 kg?svakako joj ne mozes nista,sa ili bez duplih...za 10 godina mi se nije pokidao niti jedna zabica ili sraf,ventil pogotovo(to puca kada tocak dobije luft),izgubio sam jednu zabicu,ali to je moja nemarnost bila sto nisam dotegao na vreme...+sto su tockovi 11 mnogo mnogo jeftiniji od npr 385 22.5
Ne ubedjujem nikoga,ali svaka ta izmena zna i da kosta lepo...
 
Prosle godine dva puta mi odlazila guma na punoj prikolici.Bez problema smo otisli 12km do silosa na drugoj gumi i predali robu.
Za mene su duple gume zakon.Ja nemam te zabice tako da me to ne zanima.Lakse se vuce kamionka sa duplim gumama i 12t robe nego zmajevka od 8t puna.Kad je blato gledam da ih ne izvlacim iz dvorista.
 
Zamena duplih tockova samicama nije raketna nauka. Na neke glavcine pasuje sraf na sraf, na neke mora da se preradjuje ali nije neka investicija. Druga stvar sto je jako bitna je kad se stave samice umesto duplih na iste osovine, prikolica u vecini slucajeva prati trag od traktora koji je vuce pa onda moze po blatu malo lakse da se manevrise. Jeste da je sa duplim bolje kad jedna guma strada ali mislim da dobra guma 385 22.5 trpi dosta tereta i nece upustiti tako da su jako male sanse da strada, jedino ako naidje na nesto spicasto pa se probusi..
 
Bubu-takva prikolica tih gabarita koja prati trag traktora je ko rodjena za prevrnuti...kad dodje jesen,pa tragovi do kolena-ne bih se usudio terati tako nesto.
 
Zar mislis Srdjane da 20-ak cm sirine na tih preko 2m toliko utice na stabilnost. I ne cudi me da je neki strucnjak strpa u vagas i da je prevrne ako je sanduk kao na onoj tvojoj beloj i da je natovarena do kraja. Zna se kako se tovari kad su lose lenije i zna se kako se tera! Neko ume i nakovanj da sj**e a neko dovuce godisnje jako puno tura pa ni gumu ne probusi, to je jako relativno.
 
Nazad
Vrh