Slike jagoda na polju u Nemackoj

markodanube

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
490
1685vzl.jpg


ic4hw3.jpg


10pas60.jpg


121aiyf.jpg


2zjiele.jpg

Pogledaj na mapu oznake za sanduke , na Nemackom , Srpskom , rumunskom :haha:
n2dhkj.jpg


3444juf.jpg


2d0kg9k.jpg


21exmis.jpg


1624ln8.jpg


9zo8i8.jpg


sc555j.jpg


123ta4j.jpg


1zetg5.jpg


Post je spojen: [time]среда, 08. децембар 2010. 04:18:41 CST[/time]
_________________________________________________
2sbaiw0.jpg



2hxn348.jpg


1zei88l.jpg

Post je spojen: [time]среда, 08. децембар 2010. 11:26:25 CST[/time]
_________________________________________________
2ij12x4.jpg


Transponderi da se zabelezi ucinak beraca

35d8cv7.jpg


8xo5yq.jpg


9h44s4.jpg


Post je spojen: [time]1291805701[/time]
_________________________________________________
20fyd09.jpg


w7z9c0.jpg


x4nlzl.jpg



Post je spojen: [time]1291898161[/time]
_________________________________________________
xmk23b.jpg


xn9d7t.jpg


wrm695.jpg
 
Ekstra su slike, hvala na njima.
Samo imam nekoliko pitanja vezanih za sve one operacije u toku uzgoja...
Šta rade sa onim crevima na produženom traktoru jer imaju "kap po kap" navodnjavanje...?
Jel zakopavaju crevo, tako mi se čini na slici?
Ako imaš još fotografija, postuj ih, ekstra izgledaju...
Hvala još jednom.
 
Oni produzeni traktori samo zalivaju kada se posadi inace imaju navodnjavanje kap po kap koje stave u sredinu i zatrpaju u istom momentu kada postavljaju foliju. naci cu slike koje to bolje pokazuju :ppozdrav:
 
:bravo: mislim........svaka cast na slikama :cao: ::svaka cast:: ovo me je bas kopkalo samo mi se cini da kod njih ide prvo gredicar-stavljanje KPK pa na kraju folija pa onda busenje folije!! :ppozdrav:
ako imas jos koju sliku daj,daj,daj,daj....
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima vise faza pripreme banka.Prvo nekom masinom koju nismo videli, naprave ban ugrubo.U drugoj fazi ga poprave fino.Treca faza je ukopavanje trake.Cetvrta je namestanje folije, nismo videli.Peta busenje rupa.Mozda ovako visoki bankovi i nemogu odjednom da se naprave.Ako ima slika namestanja folije da es vidi.Nekako i nije bas zategnuta.:ppozdrav:
 
Moze li neko da objasni kako se meri ucinak sa onim "transponderom".
 
Dozvolite malo skretanje sa teme: ove slike su me neodoljivo asocirale na pesmu "Strawberry Fields For Ever" Polja jagoda zauvek (The Beatles)
Pa ko voli nek' izvoli.
 
ko zna od kad su slike...ko zna kakvu tek sad tehnologiju imaju? pogledaj samo koje su cene jagoda i uopste voca pa ce ti biti sve jasno.
 
За убраних 1 кг јагода добијала 3 евра?:sta: Па колико онда кошта кг јагода у Финској. :osmeh:

http://srbin.info/2014/06/02/kako-da-zaradite-5-000-evra-za-tri-meseca/

За брање јагода у Финској пријавила сам се неколико месеци пре сезоне како бих имала времена да добијем боравишну дозволу. Јавила сам се преко огласа који су дали власници једне плантаже. За сваки убран килограм добијала сам нешто мање од три евра, па сам за три месеца кући отишла са око 5.000 евра – каже Марија Катић (30).
 
stole77, ma vidiš da novinari tovare sirotinju i lupetaju gluposti. Ako njoj toliko daju onda u maloprodaji je garant 15 ili 20 evra što je ne realno i za njihov standard. Pale masu bez veze.
 
Slike su odlične i lijepo ih je gledati . Nebavim se jagodama , ali me zanima da neko kaže , gledajući prve slike , jel ima negdje kod nas onako prinosnih jagoda , nastranu sve drugo ?
 
Slike su savrsene a mi nemamo cenu jagoda samo da pokrijemo troskove. Posto jagodu voli skoro svako a malo naroda moze da priusti da svaki dan kupi sebi 0,5kg jagoda. Kad nam poraste standard sa jagodom ce biti lepo raditi
 
Nazad
Vrh