Kombajni i linije za šećernu repu

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
Polako ali sigurno i kod nas potiskuju linije za vađenje šećerne repe. Mnogo veći dnevni učinak, veća prohodnost, a samim tim i vađenje repe u težim uslovima, angažovanje jedog čoveka na jednoj mašini.....Verovatno kod nas, na žalost, neće biti nikada u posedu individualnih gazdinstava, iako je to u zemljama u okruženju ostvariljivo, već samo kod "zadruga". Vodeće mesto zauzimaju Nemački proizvođači Ropa i Holmer.

Holmer Terra Dos T3
holmer_t3_02.jpg

holmer_t3_01.jpg


Ropa Euro-Tiger
ROPA%20e-T%20V8-3%20(4).JPG

euro-Tiger%20V8-3%20(6).JPG
 
Ovakve Holmere ima jedna firma iz Donjg Miholjca, mislim da ih ima čak pet komada radi usluga.
 
Gospodin MM ih je prvi nabavio kod nas, 9 komada u kompletu za 400000 po komadu, :zli: onda su krenuli i ostali...
 
ajde da budemo malo skromniji..
postoje i vadilice sa bunkerom i tarupom na sebi koje vuce traktor. Ja imam takvu dvorednu vadilicu danske proizvodnje,i sa torpedom 75 ucinak je oko 3.5 jutra dnevno. Naravno imam diskove i za treci red ali mi treba jaci traktor.

Postavicu slike ovih dana, pa cu vam onda i detaljno opisati masinu.
 
Ovako izgleda guma HOLMERA kad se probode na odsecak medje u njivi....
Inace Holmera ima ekonomija,a jedan privatnik je uzeo nesto manje mislim da je ROPA 6 redna,ali je nekako sitnija od HOLMERA i utovatrno-preciscivacku prikolicu
 
Da budemo skromniji, tu je i čuveni Italijanski proizvođač Pietro Barigelli koji je dostupan i "sirotinji", većinom su u izvedbi 2-4 reda, ima ih kako samohodnih tako i vučenih.
Dr ti imaš nešta slično kao na četvrtoj slici?
 
Za sada 75 ks,princip vadjenja je isti kao i na holmeru,sa duplim diskovima, propelerima i pajalicama a i na vadilici je sve na hidro pogon, traktor kardanom samo okrece pumpu, ali je dosta masivna pa retko pretovaram bunker, mislim da bi idealno bilo 90 ks.
 
pretpostavljam da ljudi posecuju taj forum.pa ono da ne budem dosadan.
cisto da podsetim na velicinu gume a ne na samu nezgodu.
 
Ma slobodno možeš stavljati moje slike jer uvjek imam nekih problema sa postavljanjem svojih slika na ovaj forum
 
Samoutovarna prikolica, interesantno, prvi put vidim ovako nešta.
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=HOz1keJEPFA[/youtube]
 
Ma ide i po kisi samo mnogo sporije.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZlToWbdoSto&feature=channel_page[/youtube]
 
Nazad
Vrh